Druhowie po pożarze domu sami wzięli się za remont domu starszej kobiety

Image

W wyniku zwarcia instalacji elektrycznej doszło do pożaru w domu 74- letniej Anieli Świerkuli. Ogień strawił strop, zniszczył dach. Starsza kobieta straciła dorobek życia, ale nie została z problemem sama.

Zdarzenie miało miejsce na terenie powiatu stalowowolskiego, w miejscowości Korabina.

Strażacy ochotnicy… Oni zawsze są tam, gdzie coś złego się dzieje by pomóc, by zapobiec, by ulżyć w cierpieniu. I tym razem tak było, choć ta pomoc daleko wykroczyła poza ramy zwyczajnej, strażackiej pomocy, bo druhowie z OSP Gwoździec, mając w swoich szeregach fachowców od dachów, nie wahali się ani chwili. Postanowili, że sami wymienią dach pani Anieli. Praca na budowie wre, ale potrzebne są środki finansowe, bo podczas akcji gaśniczej cały dom został zalany wodą i wymaga pilnego kapitalnego remontu. Pieniądze z ubezpieczenia pomogły, ale nie załatwiły sprawy kompleksowo.

Stowarzyszenie Mieszkańców „Bliżej siebie” w Korabinie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Gwoźdźcu zwrócili się z prośbą o pomoc w zbiórce - tak aby pani Aniela mogła żyć spokojnie w normalnych i godnych warunkach - tak aby los do niej w końcu się uśmiechnął. Kobieta straciła męża i syna. Przez całe życie ciężko pracowała biorąc samodzielnie na swoje barki trudy pracy w gospodarstwie. Teraz przytrafiło jej się jeszcze tak wielkie nieszczęście.

Chcesz Pomóc?- Link do Zbiórki TUTAJ.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =