Powiat Niżański docenił sportowców

Image

W Auli przy Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Nisku, podczas uroczystości rozdania stypendiów dla najlepszych uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat Niżański, z inicjatywy Starosty Roberta Bednarza odbyło się uroczyste uhonorowanie sportowców, którzy pochodzą z Powiatu Niżańskiego, a swoją postawą i wynikami promują Powiat Niżański, zarówno w kraju, jak i za granicą. Byli to: biegaczka Anna Wielgosz i chodziarz Artur Brzozowski.

Po wręczeniu uczniom stypendiów Starosty, głos zabrali wyróżnieni sportowcy. W swoich wystąpieniach podkreślili oni, że nie tylko umiejętności sportowe są potrzebne w osiąganiu zamierzonych celów, ale także niezwykle ważna jest edukacja, a najzdolniejsi uczniowie są autorytetem dla innych. W swojej przemowie, sportowcy przybliżyli również dotychczasowy dorobek medalowy, który ukazuje niewątpliwie wiele ich osiągnięć.

Oto, w wielkim skrócie, sylwetki wyróżnionych sportowców:

Anna Wielgosz z d. Sabat – polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach średniodystansowych, szczególnie w biegu na 800 metrów. Pochodzi z Jeżowego. Od 2012 co sezon startowała na mistrzostwach Polski różnych kategorii wiekowych na otwartym stadionie. W latach 2013 – 2017 ponadto występowała w czempionatach biegów przełajowych. Pierwszymi zawodami mistrzowskimi poza Polską były dla niej mistrzostwa Europy w 2018, w których zajęła piąte miejsce w biegu na 800 metrów. Rok później w tej samej konkurencji odpadła w półfinale mistrzostw świata, wynik ten powtarzając również na halowych mistrzostwach Europy dwa lata później. Wzięła udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020, w biegu na dystansie 800 metrów. Jest absolwentką jeżowskiego liceum ogólnokształcącego.

Rekord życiowy: bieg na 800 metrów (stadion) – 1:59:84 (5 czerwca, 2022, Chorzów) im bieg na 800 metrów (hala) – 2:02;79 (5 marca 2021, Toruń)

Artur Brzozowski – ur. w Nisku, polski lekkoatleta, chodziarz. Reprezentant Polski na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 w Pekinie, Rio de Janeiro 2016 oraz w Tokio w 2020 r. Medalista mistrzostw Polski seniorów. 27 marca 2010 zajął drugie miejsce w rozgrywanym w słowackich Dudincach chodzie na 50 km zaliczanym do cyklu IAAF Walking Challenge.

Rekord życiowy: chód na 20 kilometrów – 1:20:33 (13 sierpnia 2017, Londyn) – 5. wynik w historii polskiej lekkoatletyki, chód na 50 kilometrów – 3:46:42 (19 maja 2019, Olita (Litwa) – 9. Wynik w historii polskiej lekkoatletyki.

- Pragnę podziękować Wam za zaangażowanie w rozwój i promocję sportu w Powiecie Niżańskim. Każdy sukces oraz każda wygrana sprawiają nam dużo radości. Jesteśmy z Was dumni i życzymy, aby tak jak dotychczas współzawodnictwo sportowe przynosiło Wam wiele satysfakcji i radości, która będzie motywacją do jeszcze większego działania i osiągania swoich kolejnych zamierzeń – podziękował uhonorowanym sportowcom Starosta Niżański Robert Bednarz.Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =