Przekroczyli dopuszczalną prędkość. Ukarani wysokimi mandatami i punktami karnymi

Image

Policjanci ogniwa ruchu drogowego niżańskiej komendy zatrzymali 3 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość, nie stosując się tym samym do przepisów ruchu drogowego. Niechlubnym rekordzistą okazał się 39-latek, który jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 108 km/h. Mimo wielokrotnych apeli i wysokich kar, na naszych drogach nie brakuje nadal nieodpowiedzialnych kierowców.

Pomimo wielokrotnych apeli i wysokich kar, na naszych drogach w dalszym ciągu nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców. Policjanci niżańskiego ogniwa ruchu drogowego zatrzymali trzech mężczyzn, którzy znacznie przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym i zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami oprócz wysokich mandatów za swoje nieodpowiedzialne zachowanie zostali ukarani punktami karnymi.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 39-letni kierowca osobowego volvo, który w miejscowości Kopki przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h. Oprócz utraty prawa jazdy, pośpiech kosztował rzeszowianina 13 punktów karnych i mandat w wysokości 1500 złotych. Kilka godzin później w Nisku, policjanci zatrzymali kierowcę volkswagena, który jechał ulicami miasta z prędkością o 43 km/h większą od obowiązującej w obszarze zabudowanym. 46-letni mieszkaniec Niska został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych oraz 11 punktami karnymi. 88 km/h w obszarze zabudowanym w tym samym dniu osiągnął kierujący osobowym suzuki w gminie Harasiuki, który został ukarany mandatem w wysokości 800 złotych i 9 punktami karnymi.

Pomimo wielokrotnych apeli i wysokich kar, na naszych drogach w dalszym ciągu nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców. Przypominamy, że zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami ukierunkowanymi głównie na kierowców którzy drastycznie przekraczają prędkość i jeżdżą pod wpływem alkoholu, kodeks przewiduje 21 najcięższych wykroczeń drogowych, za które kierowca może dostać 15 punktów karnych. Przypominamy, że od 17 września 2022 r. obowiązuje mechanizm uzależniający usunięcie punktów karnych za naruszenie przepisów ruchu drogowego od uregulowania mandatu. Punkty są kasowane dopiero po upływie 2 lat, a nie jak dotychczas po roku. Termin jest liczony od dnia zapłaty grzywny. Kierowcy muszą się liczyć też z tym, że ponowne popełnienie wykroczenia tego samego typu w ciągu dwóch lat poskutkuje karą grzywny w podwójnej wysokości. Stawki mandatów w przypadku recydywy drogowej za przekroczenie prędkości:

• za przekroczenie prędkości o ponad 31 km/h mandat wynosi 800 zł (przy recydywie - 1600 zł);

• za przekroczenie prędkości o ponad 41 km/h mandat wynosi 1000 zł (przy recydywie - 2000 zł);

• za przekroczenie prędkości o ponad 51 km/h mandat wynosi 1500 zł (przy recydywie - 3000 zł);

• za przekroczenie prędkości o ponad 61 km/h mandat wynosi 2000 zł (przy recydywie - 4000 zł);

• za przekroczenie prędkości o ponad 71 km/h mandat wynosi 2500 zł (przy recydywie - 5000 zł).

Pamiętajmy ! Wsiadając za kierownicę, odpowiadamy nie tylko za siebie i swoich pasażerów, ale także za innych uczestników ruchu drogowego. Bezpieczeństwo na drodze w największej mierze zależy od nas samych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Wiesia

Myslalam ze znowu ten lysy stoi na chopina i szeryfa udaje..

DUDADUDA

nadbereżny bedzie jeździł z taczkami węgla. Siedział w tv koło pinokia i mu klaskał powodzenia

DUDADUDA

nadbereżny bedzie jeździł z taczkami węgla. Siedział w tv koło pinokia i mu klaskał powodzenia

DUDADUDA

nadbereżny bedzie jeździł z taczkami węgla. Siedział w tv koło pinokia i mu klaskał powodzenia

~@J-23

Podziekuj sobie i tobie podobnym - władza czyta i się cieszy.

~J 23

kary i mandaty w Polsce: za przekroczenie o 30km/h mandat 12%, a za drugim razem w ciągu 2 lat 27% średniego wynagrodzenia, a planowali złodzieje dać 3000zł czyli 48%, a 96% za drugi raz w ciągu 2 lat. W Niemczech za to jest 3% średniego wynagrodzenia. Jeszcze się ludzie w Polsce cieszą, że to niby walka z piratami. Przecież to jest zwykłe złodziejstwo i tyle. Punkty kasują się po dwóch latach. Przejścia dla pieszych co 50 metrów, "wchodzący" na przejście jest bardzo nieprecyzyjnym sformułowaniem, a możesz tylko raz na dwa lata pomylić się i nie ustąpić pieszemu bo za drugim razem w ciągu 2 lat stracisz prawo jazdy za punkty. To jest państwo opresyjne! Zepsuli przepisy tak bardzo, że wypadków jest więcej i już co lepsi dziennikarze o tym piszą - nareszcie! Ale ile osób zginęło przez te bzdurne i niebezpieczne przepisy? 33% więcej osób zginęło na przejściach dla pieszych w roku obowiązywania nowych przepisów, wobec roku wcześniejszego bez tych bzdurnych przepisów - wg danych Komendy Głównej Policji.

korki

Kiedyś dumni nacjonaliści od bosaka, winnickiego,brauna ,tuba putina . Karanie kierowców traktowała jako zamordyzm brak wolności (zapinanie pasów idiotyzm ) teraz już jest nowa narracja nakazana przez putina i łukaszenkę.

mad_dog

wiadomo bezpieczeństwo najważniejsze poza tym 500+ dla ukraińców somo się nie sfinansuje !