Przedszkole nr 12 wkrótce przeprowadzi się do nowego obiektu. Kto podzieli jego los?

Image

Ze starego budynku typu szwedzkiego do nowego żłobko– przedszkola przeprowadzą się już za kilka miesięcy dzieci, nauczyciele i inni pracownicy Przedszkola nr 12. Na tym jednak nie koniec zmian.

- W żłobko- przedszkolu trwają intensywne prace zmierzające już do finalnych. Prowadzone są prace wykończeniowe w łazienkach, dotyczące glazury. Są już w pełni zamówione elementy wyposażenia mebli, one są w produkcji, a więc pewnie w najbliższym czasie będą dostarczane i montowane. Przekazanie tego obiektu do użytkowania odbędzie się na początku przyszłego roku. Wcześniej Rada Miasta będzie musiała podjąć działania formalne dotyczące utworzenia nowej jednostki, która powinna powstać na bazie Przedszkola nr 12- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Nowoczesny, dwukondygnacyjny obiekt żłobko- przedszkola znajduje się między blokiem Poniatowskiego 37 a Al. Jana Pawła II 24. Parter dedykowany będzie oddziałowi przedszkolnemu. Znajdzie się tam 5 sal przedszkolnych, duża sala wielofunkcyjna o powierzchni 159 m2, sala polisensoryczna, basen o niecce 82 m2 oraz duża kuchnia. Na piętrze będzie mieściło się 5 oddziałów żłobkowych. Każdy z nich ma mieć swoją sypialnię przynależną do jednej sali. W obiekcie będzie też znajdować się administracja, pralnia, gabinet logopedy, psychologa i pedagoga. Do nowoczesnego żłobko- przedszkola będzie mogło uczęszczać 195 dzieci: 100 do przedszkola, 95 do żłobka.

Po przeprowadzce Przedszkola nr 12, które mieści się na ul. Okulickiego, stary, pokryty azbestem obiekt, zostanie wyburzony. W jego miejsce powstanie zupełnie nowy budynek, do którego przeniesie się kiedyś inne przedszkole typu szwedzkiego, a konkretnie Przedszkole nr 9.

- Powstanie nowy budynek dla Przedszkola nr 9. Projekt zakłada powiększenie go o jeden oddział, a więc przy takiej okazji będziemy mieli dodatkowo ponad 20 miejsc przedszkolnych na terenie miasta Stalowej Woli. W tej chwili, po etapie koncepcyjnym, będą trwały prace projektowe nad tym nowym Przedszkolem nr 9, a ogłoszenie przetargu powinno nastąpić w pierwszym kwartale 2023 roku- wyjaśnia Lucjusz Nadbereżny.

Jak podkreśla prezydent, jeśli chodzi o stan techniczny przedszkoli typu szwedzkiego, to w następnej kolejności po „dziewiątce”, nowy obiekt zyska Przedszkole nr 10. Wśród starych przedszkoli w najlepszym stanie technicznym jest Przedszkole nr 15.

- W tej dekadzie, w której jesteśmy, miasto bez wątpienia powinno zakończyć żywot przedszkoli typu szwedzkiego i wybudować nowe obiekty- mówi prezydent.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~przedszkolak

Czy ktoś pamięta pierwsze roczniki w tym przedszkolu ?. W połowie lat 80tych, na przeciwko wejścia stały styropianowe postacie pszczółek. Może ma ktoś zdjęcia ? Pozdrawiam

~Iga

Czy ktoś wie kiedy będą prowadzić rekrutację ?

~enigma

Rychło w czas! W tym azbeście siedzą wiele godzin dziennie dzieci i inni ludzie, to jest porażka jakaś. Rudera, że wstyd jakiś a teraz wybudują pałacyk i będą się lansować. Tyle lat ta buda stała i straszyła a teraz wybory i wspaniała partia wybudowała żłobko przedszkole, ciekawe za co będą utrzymywać ten moloch z basenem ?????

e2rds

Nie tak szybko, przy tym przedszkolu na KEN jest jeszcze ogrom prac, jeszcze obiecany podjazd i parking nie ruszony. Porządkowanie terenu wokół to przynajmniej miesiąc, plac zabaw robią od miesiąca, a końca jeszcze nie widać, to tylko na papierze można tak szybko.

~taka prawda

I teraz takie pytanie: co zrobią z tym terenem? Świetna miejscówka na postawienie nawet niewielkiego bloku w centrum miasta. Ale co zrobią? Pewnie kolejny nikomu nie potrzebny biurwowiec, w którym po pół roku od oddania będzie działać 1 firma na krzyż.

~Abc

Najwyższa pora, nigdzie w Polsce już tego nie ma, takie baraki aż strach że tam przebywają dzieci