Musicie uzbroić się w cierpliwość, bo utrudnia będą jeszcze kilka tygodni

Image

Jeszcze przez kilka tygodni należy spodziewać się utrudnień drogowych związanych z modernizacją przejść dla pieszych. Prace wykonywane są w Rozwadowie, na Wolności, 1 Sierpnia, Wojska Polskiego czy Okulickiego.

Łącznie na modernizację wszystkich 34 przejść dla pieszych na 14 ulicach przewidziano kwotę 7 998 456,16 zł brutto, natomiast przyznane dofinansowanie wyniosło 5 028 469 zł. Realizacja umów z dwoma wykonawcami wszystkich 7 zadań inwestycyjnych miała potrwać do października 2022 r.

- Zakres tego projektu został rozszerzony o otoczenie oddziałujące, poprawiając bezpieczeństwo chodników, dojście, ale również kwestię asfaltu. Trwają intensywne prace na ulicy Rozwadowskiej i wymiana krawężników, a następnie wymiana nawierzchni, a więc będzie nowy asfalt. To samo odbywa się na innych ulicach, gdzie są realizowane te przejścia dla pieszych. Trwają prace na ul. 1 Sierpnia, Wolności. Tam są pewne utrudnienia, jest to duży projekt, rozproszony na terenie miasta. Ja rozumiem, że on budzi u mieszkańców brak cierpliwości i złość, natomiast przypomnę również, że jest to projekt, który nie dotyczy tylko i wyłącznie miejscowego wybudowania samego przejścia dla pieszych, nie tylko i wyłącznie zmiany otoczenia czy oświetlenia tego przejścia, ale robiąc to dobrze wykonywaliśmy wszystkie prace odwodnieniowe, kanalizacyjne. Tak to odbywało się to również na ulicy Wojska Polskiego- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Prace ziemne prowadzone w tym rejonie wzbudziły wiele kontrowersji, głównie dlatego, że rozpoczęły się wraz z rokiem szkolnym, co utrudniało dojazd do i ze szkoły znajdującej się właśnie przy tej ulicy. Rodzice dzieci byli wręcz oburzeni chaosem w godzinach szczytu. Nie było łatwo, ciasnota i korki powodowały, że do szkoły jechało się nie kilka, a kilkanaście minut.

- Tam na początku roku szkolnego pojawiły się istotne problemy w organizacji ruchu, ale mając na uwadze, że pewnie początkiem przyszłego roku rozpocznie się rozbudowa PSP nr 11, przed wykonaniem nowych nakładek asfaltowych, remontu, zasadnym było wykonanie przyłącza wodno-kanalizacyjnego do nowego segmentu szkoły. Takie działania są tak prowadzone, aby raz i kompleksowo załatwić sprawy wszystkich mieszkańców. Do końca października, w niektórych miejscach pewnie do połowy listopada, większość tych prac zostanie zakończonych- zapewnia prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Stalowa Wola cała jest w remoncie. Mieszkańcy skarżą się na to, że prace wykonywane są równocześnie w wielu miejscach. Czy Wam także dają się we znaki modernizacje po stalowowolsku?
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~nickT

uwe2: do smrodziarzy nie dociera, oni muszą smrodem wjechać wszędzie i już, 50 metry na piechotę nie będzie jaśnie pan szedł. Korki, korki, korki - tysiące smrodów, w każdym kierowca + powietrze, to trzeba by 100 pasów w każdą stronę zbudować, żęby się smrodziarze nie korkowali...

~TomHayden

Jakże zacny tytuł...

~verso

potem będzie lepiej,a może i dobrze,ale tyle inwestycji w jednym czasie to zgroza.o wszystkim zadecyduje budowany tunel.już go tyle razy zalewało.widzę to w czarnym kolorze

Didimos

Przebudowa chodnika i dwóch przejść dla pieszych w najbliższym sąsiedztwie szkoły podstawowej i liceum powinne być realizowane z głową i maksymalnie szybko, jeśli nie da się inaczej. Tutaj natomiast robione jest to w najgorszy możliwy sposób. Kto widział dzieci idące po krawężniku w bezpośrednim sąsiedztwie samochodów, bo chodnik jest rozkopany albo przechodzące pomiędzy autami bo brak przejść, ten wie o czym mówie. Udawanie że jest super i zaciskanie zębów, weszło już niektórym w nawyk

~marcin

masakra jezdzic autem po tym miescie. lepiej rowerem

M83

Brawo ~uwe2 w samo sedno.

uwe2

dalej k..a narzekanie polecam sie wybrac do włoch autem do kazdego innego europejskiego miasta i porównać sobie wieśni...ki i wtedy docenicie to co macie , tak trudno wejsc na rower ? przejsc sie pieszo pojechac mksem? marudzenie że sie nic nie robi że sie robi i kazdy tylko patrzy na siebie i swoj interes i to jest spoleczenstwo ? i co wam da że zwyzywacie tutaj prezydneta i urzędników. rozwiązanie jest jedno zacisnąć zęby przeczekac i rezygnować z auta maruderzy !!

~Xnxx

Piesek
W tej sytuacji rozkopanych dróg nie można się uśmiechać tylko śmiać z rozplanowania inwestycji na całe miasto. Piwko i leżenie przed tv nikt nikomu nie zabrania. Tylko po wykonanej dobrze pracy a podczas pracy hehe

~Piesek

Taki naród mamy marudny. Nikt sie nie uśmiecha, wszystko zle, bez sensu i za drogo. Najlepiej sie opic piwa, lezec przed tv i nic nie robic.

~Xnxx

Dostać pieniążki na inwestycje i wydawać je całkowicie bez rozumu. Czemu tyle pieniędzy wydaje się na kilka latarni i kilka nowych krawężników przy zebrach dla jednej firmy , a później wjedzie następna firma , która będzie robiła nową nawierzchnię asfaltową i rozwali to co zrobili poprzednicy?? Można to zrobić odrazy. A Stalowa jest już tak rozkopana, że coraz więcej ludzi autami przyjeżdża do serwisu ze złamanymi sprężynami i zepsutymi amortyzatorami. Wziąć dotacje!! Ale trzeba wczesniej przemyśleć wydawanie tych pieniędzy i nie utrudniać mieszkańcom życia i komunikacji. Prezydent chyba się przeliczył z tymi inwestycjami??

~Dojna zmiana

Teraz remont ul. WP, nowa infrastruktura, nowa nawierzchnia. Jak wynika z powyższej informacji w przyszłym roku rozbudowa PSP Nr 11. Wówczas wkroczą koparki, betoniarki, ciężkie pojazdy z materiałami budowlanymi. Czy w takim razie remont tej ulicy na wysokości szkoły podstawowej ma teraz sens?

~Xnxx

Robią na odpierd.. część krawężników wymieniają przy przejściach a resztę zostawiają, stare zniszczone. I kto naprawi nawierzchnie asfaltową? Na Wojska Polskiego kawałkami powycinali asfalt, a przy krawędzi jezdni dziury i wyrwy. Potem będą łatali to wszystko łopatami ????????????????

~Irek

Daremny trud. W autobusach za czasów kombinatu hucianego słychać było takie stwierdzenia opisujące zbyteczną, nikomu niepotrzebną i nieskuteczna pracę: Spółdzielnia pracy inwalidów z Rozwadowa "Daremny trud".
Żeby chociaż jedno życie uratowały te lucjuszowe drogowe wynalazki.

~złomiarz

A kiedy się te "utrudnia" skończą ? ;P

~Czarek

Żeby się madki czasem nie zesr*ły. Zrobią wszystko w jednym czasie i będzie spokój. Sami frustraci dookoła.

~fakt

Bardzo dobrze ze robią.A utrudnienia?Wytrzymamy.