Czy oddział Rehabilitacji w Ambulatorium zostanie zlikwidowany?

Image

Rada Miejska pochyliła się nad petycją pacjentów Oddziału Rehabilitacji Całodobowej przy SP ZOZ w Stalowej Woli. Poszła fama, że oddział ma zostać zlikwidowany.

Petycja, pod którą podpisali się pacjenci ambulatorium była pokłosiem informacji, że są plany zamknięcia Oddziału Rehabilitacji.

- Treść tej petycji była taka, że prosimy o rozpatrzenie i odwołanie decyzji, która niby już zapadła. Nie było takiej decyzji, że oddział będzie likwidowany, w związku z tym sama petycja nie mogła być uznana za zasadną- mówił przewodniczący komisji Skarg, Wniosków i Petycji Mariusz Bajek.– Niemniej jednak dyskusja odbyła się w tym temacie. Wysłuchaliśmy pana dyrektora SP ZOZ Wojciecha Korkowskiego. Jesteśmy zwolennikami żeby ten oddział pozostał, tym bardziej, że w tej chwili buduje się obok hospicjum. Zobaczymy jak to wszystko będzie funkcjonowało w tym układzie.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny powiedział, że temat ten był poruszany również na Radzie Społecznej Ambulatorium. Dodał, że rekomendował, by nie były prowadzone dalsze analizy i prace dotyczące likwidacji Oddziału Rehabilitacji. Zaznaczył, że decyzją radnych miejskich 0,5 mln zł zostanie przeznaczonych na pokrycie straty w SP ZOZ.

- Decyzja ta jest wynikiem dyskusji, że miasto będzie obejmować opieką funkcjonowanie m.in. rehabilitacji przez wsparcie finansowe dla jednostki, jeśli będzie taka potrzeba. Musimy mieć świadomość, że jest to oddział, który przynosi stratę, a jednocześnie przynosi wielki zysk społeczny, przynosi wielki zysk w postaci możliwości skorzystania z dobrego oddziału, z zaangażowanych pracowników. Chciałbym jeszcze oficjalnie potwierdzić, że nie ma planu likwidacji Oddziału Rehabilitacji w Ambulatorium- mówił podczas sesji Lucjusz Nadbereżny, prezydent miasta.

I to prawda, że są sytuację, gdzie nie patrzy się na koszty, a tu chodzi nie o zabawę, kolejne miejsce rozrywki, a cierpienie ludzkie, które może być zmniejszone.

Głos w dyskusji zabrała również radna Joanna Grobel– Proszowska. Podkreśliła, że podczas Rady Społecznej SP ZOZ dyrektor placówki przedstawił dane dotyczące tego, z jakich rejonów pacjenci korzystają z usług oddziału Rehabilitacji w Ambulatorium.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~czytelnik

To ilu pacjentów skorzystało w 2022 roku i ile pieniędzy przekazał na ten oddział NFZ?

~hehe

"Ambulatorium" - to przy tzw. hucie? Tam gdzie pacjent, żeby być zarejestrowany musi przyjść zdrowy? Bo z gorączką nie wolno. Trzeba wyzdrowieć, żeby pójść do lekarza. A przez telefon nie ma szans.............

e2rds

~mieszkanka, ty masz dobrze w głowie, tylko dlatego Oddziału Rehabilitacji Całodobowej trzeba zlikwidować, bo ty musiałaś do łazienki w kolejce czekać. Trzeba było gazetę poczytać i by ci się nie nudziło, albo pobawić się telefonem..

~Mela

Oddział powinien zostać , pomaga naprawde wielu ludziom , nie trzeba aż długo czekać na zabiegi.Moze trzeba wiecej pieniędzy na ten i temu podobne oddziały a mniej na kolejne niszczone place zabaw??

~Tymcio2708

Bardzo dobry oddział mój mąż juz był kilka razy i bardzo chwalił personel kompetentny i pani doktor prowadząca profesjonalna i bardzo pomocna próbują naprawdę pomoc cierpiącym pacjentom i postawić ich na nogi dosłownie

~mieszkanka

Warunków sanitarnych tam brak kompeletny. Do łazienki w kolejce czekać trzeba.

~mieszkanka

Warunków sanitarnych tam brak kompeletny. Do łazienki w kolejce czekać trzeba.

~jasio

najsampierf urzendy potem urzednikuf a na koncu rasputin za jednym machnieciem wszystko wyrowna stad do rzeszowa