Anna Dymna weszła na stalowowolskie salony poezji

Image

To bez wątpienia święto słowa, które jak muzyka trafia do głębi duszy. Taka wszak jest poezja, a ta zagościła dziś w Spółdzielczym domu Kultury za sprawą jednej z najbardziej rozpoznawalnych aktorek polskiej sceny Anny Dymnej i Jerzego Fedorowicza.

Krakowski Salon Poezji, którego pomysłodawczynią i inicjatorką jest Anna Dymna, poniósł nas słowem, ciszą i muzyką w niedzielne południe 2 października 2022. Przybyli mogli wysłuchać utworów ks. Jana Twardowskiego czytanych przez Annę Dymną i Jerzego Fedorowicza.

- Słowo może nas uratować, odmienić życie. Dobre, proste słowa są nam dziś potrzebne jak tlen. A tak ich mało w naszej codzienności. Utopione w powodzi dusznego bełkotu tęsknią za nami, a my – w głębi ducha – za nimi. Choć się tego wstydzimy, to w tej krzykliwej pustce, w tych wszystkich naszych ostrych ripostach marzymy o tym, by na chwilę się zatrzymać, uspokoić oddech i posłuchać prawdziwych, mądrych słów. Właśnie z tego marzenia narodził się przed dwudziestu laty Krakowski Salon Poezji. A potem powstawały podobne w wielu miastach w Polsce i poza jej granicami. Jest ich już ponad 50, choć niektóre padają, to powstają następne. Przychodzą do nich ludzie i słuchają poezji. Nic więcej się nie dzieje. Aktor po prostu czyta wiersze, czasem muzyka daje odpocząć słowom, by mogły zabrzmieć jeszcze pełniej i lepiej dotrzeć do słuchaczy. W Krakowskim Salonie Poezji odbyło się już 720 takich magicznych spotkań. I zawsze sala jest pełna. Gdzie tkwi tajemnica tego zjawiska?- zastanawiała się jeszcze przed spotkaniem Anna Dymna.

I Krakowski Salon Poezji w Stalowej Woli to wydarzenie towarzyszące Relacjom VII Międzypokoleniowym Spotkaniom. Oprawę muzyczną przygotował Kwartet Smyczkowy Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej pod dyr. Edwarda Horoszko.

Materiał video

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Sufler

Jaśnie paniczu poniżej, możesz se oceniać osobistą ciocię Gienię i stryja Kazika a Państwu się ukłoń i pozdrów serdecznie. Takie są twe kompetencje.

~Levis

Dwa bidne komusze dziady

~Rita

Wam już dziękujemy...Pa pa

~Ewa

Zaorana,nachalna aktorka (razem z Preis) i aktor z emeryturą 0 , dupolizy Komora

~STALOWA WOLA

ku r ka mac. zapomniałem że Pani Anna Dymna będzie w stw. Szkoda. Pan Fedorowicz też spoko. Fakt pisali o tym miesiąc temu. Ale co zrobić jak stalowe miasto i stalówka net nie maja zakładki imprezy wydarzenia w mieście tylko piszą miesiąc wcześniej albo piszą jak już jest po fakcie albo nie piszą wcale. śmieszne media i nie poważne. Bo na prowadzeniu port5ali trzeba się znać

~Pele

W stalowej nie ma salonów, jest tylko przaśny pisizm i tępa propaganda dla słabszych. To kurczące się miasteczko to modelowy kołchoz dla obwoźnych towarzyszy.

~xyz

Kiedy powtórka?

~Xyz

Bardzo szanuję i podziwiam Panią Annę. Jest elegancką, subtelną aktorką jakich teraz mało. Nie zatraciła się w tym świecie aktorskim, nigdy nie gwiazdorzyła. Jest wręcz skromną osobą godną podziwu. Niestety w tym świecie i mieście niewiele osób docenia te cechy.