Na ul. Przemysłowej wraca ruch dwustronny. Kiedy pojedziemy tunelem pod torami?

Image

Pod koniec lipca ubiegłego roku została wprowadzona zmiana organizacji ruchu na ul. Przemysłowej. Od skrzyżowania z ul. Przemysłową Boczną do przejazdu kolejowego dotychczas obowiązywał ruch jednokierunkowy w stronę ulicy Klasztornej. Od 1 października powróci ruch dwukierunkowy.

- Zbliżamy się do finału największej inwestycji drogowej, a więc budowy przejścia pod torami od ul. 11 Listopada, Okulickiego do ul. Przemysłowej. W tej chwili, pod względem konstrukcji drogi, trwają już prace wykończeniowe. Są położone pierwsze warstwy asfaltu na odcinku ul. Przemysłowej. Będzie kładziona już warstwa ścieralna. To umożliwi w pełni dwukierunkowy przejazd na tym odcinku na ul. Przemysłowej- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

I jak podkreśla tunel pod torami ma zostać otwarty przed 11 listopada br. Pozwoli to na znaczne skrócenie czasu przejazdu z jednej części Stalowej Woli na drugą. Na zakończenie pozostałych prac, które toczą się jeszcze na ul. Okulickiego, będziemy musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy.

- Trwa instalacja konstrukcji pod ekrany akustyczne. Pojawiają się jeszcze dodatkowe wnioski ze strony mieszkańców o rozszerzenie zakresu tych ekranów. Będą one przez nas również analizowane- mówi prezydent.

Włodarz miasta zapewnia, że jeśli chodzi o ul. Okulickiego, prace postępują zgodnie z harmonogramem. Jeszcze w tym roku zostaną zrealizowane zadania związane z nasadzeniem dużych drzew i krzewów.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
sebastal

O co wam chodzi z tym zalewaniem? ktos juz plynal? wykonawca bierze odpowiedzialnosc i udziela na to gwarancji. Wiec jak bedzie zalewany to beda poprawiac... a tu chyba zalezy na dobrym wykonaniu i reputacji. Choc tam w projekcie powinien byc gdzies podziemny zbiornik retencyjny ktore tak kiedys zapowiadalo a z ktorego pozniej mozna b no podlewac miejska zielen.

kabi

Wkurzony, kapujesz coś o projektowaniu? Ktoś z uprawnieniami ten projekt opracował. Prezydent po prostu go zaakceptował. Ma od tego ludzi i nie musi się znać na projektowaniu budowli.

~jkl

@Dymek. Tunel nie był skończony dlatego go zalało. Dlaczego tunelu w okolicy strefy przemysłowej nie zalewa?

~Czarek

Sami fachowcy, inżynierowie i specjaliści zasiedli na forum stalowego miasta widzę.

~Dymek

Będzie Kanał jak Natura Chce...Jakby natura chciała to by drogę wybudowała a skoro nie chce to droga będzie wodna dla amfibii i bogatych w wypasionych fur lub konnych bryczek ...sezonowa jak na małej wsi .... No może wtedy objazd na Rozwadów lub przeprawa promowa, zwodzony most, itp. itd. A za trzy lata budowa wiaduktu nad torami i będzie dobrze projektant bubla dostanie kasę i wszyscy inni i O.K. Jak z budżetu państwa to sza, a jak z UE no to się będzie działo ....a co tam, stać Nas My Zielona Wyspa.

~Wkurzony

Tunelem? Chyba łodzią. Każdy średnio rozgarnięty wie że woda płynie w dół. Więc jeżeli tunel jest najniższym miejscem u zbiegu 3 dróg to żadne pompy nie pomogą. Dlatego wcześniej miał być wiadukt nie tunel z tego właśnie powodu no ale kudlaty wie lepiej .to przywara pislamistow. . Także patrząc szerzej przygotujcie się ludziska że w.lutym nie będzie węgla za to będzie 23-24% inflacji

~Anna

Ale tym tunelem i Okulickiego będzie można przejechać czy trzeba będzie przepłynąć?

~MottodlaElyty

Wnioski mieszkańców to oznacza wieczorną kłótnię Kudłatego z jego partnerką. Najpierw zażądała dodatkową sygnalizację świetlną bo nie umie przejechać z Wojska Polskiego pod swój segment. Teraz żąda kolejnych ekranów dźwiękochłonnych bo jej tiry będą hałasować jadąc z górki rozwadowskiej na Przemysłową. Ale w sprawie protestów mieszkańców przy obwodnicy ws hałasu cała familia i ferajna Kudłatego ma w . . . dużym poważaniu.

~jasio

gdyby mrófka chciala toby zrobila se tunel abo dziurkem

uwe2

rzyyac sie chce czytajac komentarze jasnie panow stalowolskich co im sloma wystaje, a co robotnik fizyczny to ma wg was jeac 12h i w soboty ?! za duzo socjalu i siedzenie na bezrobociu niektorym od tego palma bije

~tuluum

robotnicy przy tunelu pracuja za przykladem urzedasow z u miasta od 8 do 14 tej zeby nie nabawic sie kokluszu... proponuje na weekend dac im gitary. i przebrac w kostiumy sloni zeby grali i tanczyli ..moze tym sposobem odgonią dzeszcze i tunel sie udrożni..howgh..

~Mieszkaniec

Kiedy pojedziemy, czy raczej kiedy popłyniemy?????

~złomiarz

Co ten asfalt taki zryty ?

e2rds

Przed tym 11 listopada musi Lukrecjusz gorąco pomodlić się o dobrą pogodę, bo inaczej będzie KOMPROMITACJA.

~mieszkaniec

godzinę temu przejeżdżałem Przemysłową i po deszczu tunel pod torami zalany wodą na wysokość co najmniej metra....

~Kris

Znowu dziś wieczorem pełno wody w tunelu, bo trochę spadło deszczu. Tunel wygląda na ukończony, ale nie działa przepompownia.

Stalówek123

Scieżka pokryta asfaltem i nagle kosteczka????

~Aaa

Czyli robotnicy drogowi przeszli na emerytury

~Dojna zmiana

To teraz aż się prosi o budowę mostu na Sanie obok galerii VIVO . Było by to dobre rozwiązanie do planowanego. przebiegu trasy 74.

~Asad

Co to jest ruch dwustronny? Lewo i prawostronny???

~maryjan

lepiej pozno niz wcale ale tak naprawde to juz od dawna mozna bylo usprawnic przejazd w obu kierunkach pomimo prac tym bardziej ze cale miasto zryte