Rewitalizacji Placu Piłsudskiego nie będzie?

Image

Nastąpiło otwarcie ofert w ramach przetargu na rewitalizację Placu Piłsudskiego. Do Stalowowolskiego Centrum Usług Wspólnych wpłynęła tylko jedna oferta, ale za to jaka! Budżet na tą inwestycję właśnie upadł na kolana.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny nie kryje rozgoryczenia w kontekście propozycji, jaką wysłała jedyna firma, która wzięła udział w przetargu. Pierwotne szacunki zespołu projektantów wskazywały na to, że koszty tego przedsięwzięcia wyniosą około 30 mln zł. Tymczasem proponowana kwota rewitalizacji Placu Piłsudskiego wynosi… 111,8 mln zł! To wręcz absurdalna cena, na którą Stalowej Woli nie stać.

- Sytuacja na rynku usług budowlanych jest zupełnie zachwiana i oczywiście taka oferta jest nie do przyjęcia i w takiej ofercie realizacji Placu Piłsudskiego nie będzie. Szacowaliśmy, że może być zwiększenie w związku z tym dużym zakresem, który jest, do 50- 55 mln zł. I byłoby to zadanie w pełni uzasadnione na zakres, który jest tam przygotowany, prace budowlane i prac związane z zagospodarowaniem zieleni na tak dużym obszarze. Ta kwota, która ponad dwukrotnie przekracza nasze szacunki, absolutnie jest nieuzasadniona. To pokazuje tylko, w jakich dziwnych czasach przychodzi nam działać pod tym względem, ale trzeba do tego podejść w pełni racjonalnie- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Miasto unieważni postepowanie przetargowe i zapewne ponownie ogłosi przetarg.

Przypomnijmy, że planowana rewitalizacja ma wyłączyć Plac Piłsudskiego z ruchu kołowego. Będą przez niego przebiegały ścieżki rowerowe i chodniki o różnej nawierzchni, od mineralnej, betonowej po asfaltową. W planach jest nasadzenie 156 drzew (m.in. głogów, lip, grabów). Te istniejące będą wkomponowane w układ ciągów pieszych i rowerowych. Nie zabraknie terenu przeznaczonego dla najmłodszych. Plac zabaw będzie znajdował się od strony PSP nr 1, w pobliżu chodnika. W dalszym ciągu na terenie Placu Piłsudskiego będzie znajdować się przestrzeń, na której będą odbywały się uroczystości państwowe i imprezy okolicznościowe.

W centralnej części placu, od strony torów, ma mieść się fontanna multimedialna. Wokół niej będą znajdowały się drzewa w donicach tak, by na okres zimowy dało się je przenieść, a w tym miejscu umieścić mobilne lodowisko. Zupełną nowością będzie obiekt usługowy o powierzchni około 1200 m2. Będzie on dwukondygnacyjny i będzie posiadał zielone tarasy. Na parterze mają mieścić się lokale usługowe, z kolei na I piętrze ulokowane będą m.in.: sala konferencyjna, szatnia, toalety, sala konferencyjna. Pojawi się tam także palmiarnia, gdzie będą hodowane egzotyczne gatunki roślin. Nowym, charakterystycznym dla Stalowej Woli miejscem będzie wieża widokowa, która ma mieć 64 metry wysokości oraz 50 m2 powierzchni.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

~bagniak80, to nie takie proste spłacić taki dług, jak na razie to nie jesteśmy w stanie wykupywać obligacji, spłacać odsetek i prowadzić jednocześnie normalną gospodarkę finansami. Już pisałem o tym, Lucjusz doprowadził do piramidy finansowej i dług będzie rósł.

~Vku

Teraz Szlęzakowi by 30 lat nie starczyło żeby posprzątać po tym ekspercie od kapucziny.

~bagniak80

Trzeba nam dobrego gospodarza co splaci dlugi po nieudacznikach z PIS i wtedy mozna budowac ale nie bzdety tylko taka karuzele jak maja w Londynie .Najpierw splata a potem jak bedzie cos w kasie to mozna robic plany.

~BungaBunga

Zieloni na drzewa

~JASIO

SIEMA ŚCIEMA !!!! W PLANIE SĄ NASADZENIA ???--> DLA ZAMYDLENIA SUPER TRUCICIELI SKOŚNOOKICH I SZWABSKICH Z POD ZNAKU ZAGŁĄBIA ALUMINIUM I MIEDZI I WYCINKI 1000HA RESZTEK PUSZCZY SANDOMIERSKIEJ ORAZ MIEJSKIEJ BETONOZY !!! TAK O NAS DBAJĄ ŻE NAS NISZCZĄ I ZATRUWAJĄ DLA BAJERY WCISKA SIĘ ŚCIEMĘ DLA WŁASNEJ K A R I E R Y !!!! CZŁOWIEK PRZEDMIOTEM A NIE PODMIOTEM !!! DLA KAŻDEJ WŁADZY WTEDY SIĘ LICZY GDY DO WYBORÓW WŁADZA NA GŁOSY L I C Z Y!!! POTEM WYBORCÓW MA SIĘ W .UPIE KRADNIE SIĘ I Z GROSZA ŁUPIE !!!

~Fabrizzio

Nadzieja matką głupich. Ale nie martw się, obieca ci dużo więcej, bo pisiory zaczęły już kampanię wyborczą. Jedyne na co możesz liczyć i masz jak w banku to dalszy upadek miasta. Lepiej to już było, ale za Szlęzaka.

~Tomasz

Mam nadzieję, że jednak będzie i to w takim założeniu jak nam przedstawiono. Bardzo ładnie to wygląda. Wieża widokowa super.

~Dudu

Nie będzie łealizacji bo puezydęt Liwiusz Nokaleszny zapomniał o akcie notauialnym za 1,23 zł? Może za to na otaucie łez zouganizuje jakiś pokaz laseuf i toucik dla wielkich mieszkańców?

~mosze1

Pisiorska sciema ,wirtualne obrazki tylko glupi uwierzy ze tak bedzie w rzeczywistosci.

as1234

nie będzie.
To była tylko ściema dla ciemnego luda.
Ci którzy w to uwierzyli powinni mieć odebrane prawa wyborcze.

~Fiodor

No kto by pomyślał że to kolejna obiecankowa wydmuszka smiech2 Ja mam dla was realny do zrealizowania cel gamonie. W czynie społecznym zakaszcie rękawy i usypcie nacialnikowi kopiec z kurzych gu.wien smiech2 smiech2

~Edzio

Porządna firma nie podejmie się tego zadania nawet za 200 milionów.Ten projekt według naukowców to żart I nic nie ma z rzeczywistością.Pokazano rysunek,który może się bardzo nielicznej grupie podobać.Pytamy,czy Wy młodzi chcecie aby wasze pokolenia spłacały długi?,

~Miszkanka

Panie prezydencie mam nadzieję, że zrobi Pan wszystko, aby ten projekt został zrealizowany. Jest przepiękny i czekam z dobrymi nowinami.

~Miszkanka

Panie prezydencie mam nadzieję, że zrobi Pan wszystko, aby ten projekt został zrealizowany. Jest przepiękny i czekam z dobrymi nowinami.

~Jola

Kurczę, szkoda. Projekt piękny, mam nadzieję, że jednak przebudowa wg tego planu dojdzie do skutku.

~ssmiech

Ale debbbile nic nie zrobil i dziekuja hahahah takie to pisowskie pan kazal to napisala pochwale

~jasio

a jJAK jusz robic wierzem to najwyszom w de worlddzie

~jasio

kiedys toby takie cus zrobili radni w czynie a dzis nima 100 milionuf to na kielbasem przeznaczajom

~rysiek40

tak justa rznie glupa a to pseudointeligent jest .Juz wlazi w zadki wladzy .

e2rds

~justa i ~moje miasto, to coś mi się wydaje, że pod tymi nickami to pisze pseudointeligent wtedy gdy nie pracuje na urzedzie.

~justa

Taki plac byłby wizytówką naszego pięknego miasta. Dziękujemy Panie Prezydencie.

~moje miasto

Wielka szkoda, mam nadzieje ze pan prezydent znajdzie wykonawców, to jest piękny projekt.

~marcin

dobrze ze nie będzie rewitalizacji bo parking chcieli zlikwidować i ulice.

e2rds

~Tango, tańcz, tańcz, to ostatnie ~Tango.

~MottodlaElyty

Chociaż fallusa Kudłatego wybudujcie! Paryż ma wieżę Eiffla a wielowieś z Pława musi mieć wielki symbol Słońca Podkarpacia.

~JASIO

SIEMA ŚCIEMA !!!! W PLANIE SĄ NASADZENIA ???--> DLA ZAMYDLENIA SUPER TRUCICIELI SKOŚNOOKICH I SZWABSKICH Z POD ZNAKU ZAGŁĄBIA ALUMINIUM I MIEDZI I WYCINKI 1000HA RESZTEK PUSZCZY SANDOMIERSKIEJ ORAZ MIEJSKIEJ BETONOZY !!! TAK O NAS DBAJĄ ŻE NAS NISZCZĄ I ZATRUWAJĄ DLA BAJERY WISKA SIĘ ŚCIEMĘ DLA WŁASNEJ K A R I E R Y !!!! CZŁOWIEK PRZEDMIOTEM A NIE PODMIOTEM !!! DLA KAŻDEJ WŁADZY WTEDY SIĘ LICZY GDY DO WYBORÓW WŁADZA NA GŁOSY L I C Z Y!!!

~Mgfi

Nadejdzie recesja i zrobimy rewitalizację w normalnej cenie

~Pis na aut.

Gosc z pisu smie mowic w jaich dziwnych czasach przyszlo nam zyc ....!
ON CHYBA SIE ZAPOMNIAL ZE TO CO MAMY DZIS W POLSCE TO DZIEKI JEGO PARTII .
To pis doprowadzil do tego ze w polsce jest dzis nedza! Wysokie ceny, ogromna inflacja! To ich polityka do tego doprowadzila nie zadna wojna na Ukrainie.
Wieszkosc polakow to ludzie bez wyksztalcenia lub z niskim. Wieszosc polakow to ludzie ze wsi i malych miasteczek jednak inni mentlanie....
Dzieki temu wszystkiemu rzadzi niestety tu PIS. PIS umie oglupic milony tych lydzi dzieki swojej telewziji ,radio ,prasie. Duza pomoc maja tez ze strony kosciola ktory robi dzis biznes.

~kibic33

Rewitalizacji -DEWASTACJI Placu Piłsudskiego nie będzie.Beton za drogi.Łatwiej oglupic lud telewizorem zeby zaglosowali na pisiorow.

~Tango

Jak nie rtęc to Zdradek błaznuje, jak nie Donek to Ursula szwargocze.
Dziekujmy za taką tępą opozycję.