Ukraińcy wyprowadzają się z Akademików KUL. Dyskusja na sesji RM.

Image

Z domu studenckiego przy ul. Ofiar Katynia w Stalowej Woli, tego należącego do KUL (drugi jest administrowany przez Fundację Uniwersytecką), do dziś muszą się wyprowadzić Ukraińcy, którzy zamieszkali w pokojach akademika po tym jak uciekli przed zawieruchą wojenną z własnego kraju. Powód jest prozaiczny.

- Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, w duchu solidarności i braterstwa, przez ostatnie pół roku, udostępniał osobom uciekającym przed wojną w Ukrainie, tymczasowe mieszkania w akademiku Filii KUL w Stalowej Woli. Uniwersytet w swoim domu studenckim przy ul. Ofiar Katynia 6. Do końca sierpnia udzielił 14 385 noclegów dla 229 osób- informuje nas Monika Stojowska, zastępca rzecznika prasowego KUL.

Od 24 lutego, czyli dnia początku agresji Rosji, granicę polsko- ukraińską przekroczyło ponad 6,64 mln uchodźców z Ukrainy– informuje Straż Graniczna. Były to głównie kobiety i dzieci. Część z nich już zdecydowała się na powrót do domu, ale wiele pozostało. W naszym mieście podjęli pracę i usamodzielnili się. W Stalowej Woli w zakładach przemysłowych zatrudnionych jest bardzo dużo osób narodowości ukraińskiej. Pracują też w handlu i usługach. Sami się utrzymują. Do stalowowolskich szkół chodzą ukraińskie dzieci. Ponad 200 dni trwająca wojna wciąż się nie kończy, ale kończy się czas, w którym osoby prywatne i instytucje są zdolne finansowo pomagać.

- Niestety, obecnie nie mamy już takiej możliwości i nie posiadamy środków finansowych, pozwalających na kontynuację tej formy pomocy. Była ona przewidziana na określony czas, o czym informowani byli tymczasowi mieszkańcy obiektu. W minionych kilku tygodniach uprzedzaliśmy ich o konieczności opuszczenia akademika, wskazując jednocześnie instytucje, do których powinni się zwracać w kwestii kwaterunku, jeśli mają problemy z usamodzielnieniem się. O sprawie informowaliśmy Prezydenta Stalowej Woli, Wojewodę Podkarpackiego oraz Konsula Ukrainy w Lublinie, który wraz z Prorektor KUL w miniony poniedziałek udał się do Stalowej Woli, by spotkać i porozmawiać z osobami przebywającymi w akademiku. Naszą pomoc dla Ukrainy organizujemy od pierwszych dni wojny, przygotowując liczne transporty z darami, prowadząc zbiórki pieniężne oraz różnorodne formy wsparcia dla naszych ukraińskich studentów, których jest kilkuset. Działania te będziemy kontynuowali także w nowym roku akademickim- informuje Monika Stojowska.

Podczas sesji Rady Miasta, 30 września br. o godz. 10:15, radny Damian Marczak o sprawę spytał prezydenta Lucjusza Nadbereżnego, bo jak się dowiedział, termin wyprowadzki z akademika został przedłużony. Włodarz Stalowej Woli wyjaśnił jak odbywały się rozmowy z Ukraińcami. Na samym początku schronienie w mieście znalazło około 200 osób. Nie była to tylko opieka noclegowa, ale z pełnym wyżywieniem. Informacja o tym, że jest to rozwiązanie tymczasowe, była przekazywana i to nie jeden raz, uchodźcom. Termin wyprowadzki, wyznaczony na 30 września nie będzie przedłużony. KUL od 1 października, jak przekazał prezydentowi prorektor, będzie realizować własne projekty, między innymi na uczelnię wracają studenci. Prezydent wie, że decyzja o wyprowadzce wywołała falę niezadowolenie i oczekiwań. W poniedziałek do akademika przyjechał konsul Ukrainy, a także prorektor KUL. Na spotkaniu ponownie przekazano wszystkie informacje związane z koniecznością opuszczenia domu studenckiego. Równocześnie osoby te nie pozostały bez pomocy, ponieważ uruchomiono drogi pomocowe. Ukraińcy mogą być rozlokowani w innych budynkach na terenie Polski, a także za granicą. Wiele osób chciałoby jednak pozostać w Stalowej Woli, ale jak powiedział prezydent, nie mamy w mieście odpowiednich budynków, do których moglibyśmy przesiedlić uchodźców. Mamy centrum wytchnieniowe, ale służy ono dzieciom ukraińskim z domów dziecka, nie dorosłym. Prezydent mógłby wprawdzie na jakiś czas udostępnić małą salkę na MOSiR-ze, ale to wciąż byłoby rozwiązanie jedynie tymczasowe. Innych miejsc miasto nie ma.

- Jestem również w kontakcie z niektórymi rodzinami, które nie chcą zmieniać lokalizacji w Polsce, chcą zostać Stalowej Woli i również uruchamiając swoje kontakty po instytucjach, po osobach jestem, z nimi w kontakcie tak, aby zapewnić tym osobom miejsce na terenie Stalowej Woli. Natomiast większość osób nie będzie mogła mieć skazanego miejsca tutaj. Natomiast konsul Ukrainy, realizując swoje zadania opieki nad obywatelami Ukrainy, wskazał takie miejsca dla tych osób- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
mad_dog

do haha60
bo ukrainiec to brat ale dla dudu, no i może dla kuchcińskiego bo to ukrainiec z Przemyśla, który tak gorliwie chował zbrodniarzy z upa na tamtejszym cmentarzu, jeszcze paru by sie znalazło w tym towarzystwie no a reszta zaangażowanych to już chyba tylko jako gwiazdy ekranu sławnych producentów filmowych i nie tylko z Ukrainy działających w Rzeszowie i okolicach

~haha60

Ale psujecie proppagande Dudu i Pinokie ze ukrainiec to nasz brat i sojusznik w niszczeniu Rosji piszac o Ukraińskich torturach i mordach.Zaoraliuscie rzad w ich sluzeniu ukraincom.

~wolodja30

Myślę że powinniśmy wyslac nasze wojska .ale zeby wyeliminowac bataliony banderowskie Azow,to nazisci .Ludnosc cywilna sami ostrzeliwuja a w mediach mowia ze to ruscy.Razem z Putinem nasze wojsko dalo by rade pokonac opr ukraincow i wtedy wojna zakonczy sie a nie chciani uchodzcy wroca do siebie na Ukraine.

~Mateusz

Chcecie bez cenzury, opinię o ukraińcach? to proszę : Jak mawiał klasyk, to nie są ludzie, to jest ideologia. Zbrodnicza ideologia wynaturzonych stworzeń, których nazwanie zwierzętami byłoby potwarzą dla fauny. Banda pasożytów, która przez rządy żydowsko – banderowskiej kliki PiS rozrosła się w Polsce do poziomu 5 mln sztuk i wysysa z tego kraju ostatnie soki. Niewdzięczna banda najgorszych s.rwieli, wiecznie roszczeniowa, wroga Polakom. Pseudokraj, rządzony przez żydowskiego clowna i bandę neonazistów, mariaż przedziwny, ale k..wa prawdziwy. Kraj, w którym stawia się pomniki Banderze, Szuchewyczowi i innym parszywym nazistom z OUN – UPA, w którym ludobójcze zbrodnie są cnotą, w którym dzieci od pierwszych klas szkoły podstawowej uczy się piosenek typu „Baćko nasz Bandera”. Kraj, który od 2015 r. przymierza się do demolki polskich symboli na cmentarzu łyczakowskim we Lwowie, kraj, który odmawia wzięcia odpowiedzialności za swoje zbrodnie, który pozamykał wszystkie polskie szkoły na swoim obszarze! Nazistowska czerń, nie ludzie. Banda parszywych zbrodniarzy, która mordowanie wyssała z mlekiem matki. Mam szczerą nadzieję, że po ich ostatnim zamachu terrorystycznym w Moskwie, Putin się obudzi i w końcu przestanie się z nimi pie..olić i ro..ebie ten chlew w drzazgi, co powinien zrobić już w 2014 r. Przypominam, że tzw. Ukraińcy nie mogą bronić swojego terytorium, bo go k..wa nie mają. To sztuczny twór, który został posklejany przez sowietów z terytoriów Polski, Rosji, Rumunii i Węgier. Prawowici właściciele powinni wrócić na swoje ziemie, nawet jeżeli po tym niezbędny będzie długi proces plewienia tych je..nych chwastów. Dziękuję za uwagę.

~Iza

Nie mają miejsc żeby ulokować Ukraińców....racja. Do pracy i wynająć sobie. Problem?

~Jarek

W 2014 roku w Odessie ci bandyci żywcem spalili 100 osób, które sprzeciwiły się nowej nielgalnej władzy w Kijowie. Dzisiaj jest nie inaczej. Ludzie na Ukrainie, którzy nie chcą wspierać banderowców, nie chcą walczyć są przywiązywani do słupów foliami i tak zostawiani na śmierć. W polsko języcznych mediach tłumaczyli Polakom, że tak na Ukjrainie traktują szabrowników, bo zbyt dużo zdjęć przedostało się do internetu i jakoś musieli to wytłumaczyć. Tylko, że jest masa zdjęć przywiązywanych nastolatków. Są filmy z jeńcami, którzy zostali wymieniani. Jeńcy ukrainscy byli traktowani normalnie, rosyjscy torturowani, obcinanie genitaliów w ukraińskiej niewoli to standard. Ludność cywilna była wykorzystywana przez ukraińców jako żywe tarcze, tam życie człowieka nie ma żadnego znaczenia. W "naszych" mediach wszystko oczywiście mówili odwrotnie. Na Ukrainie jednym z najbardziej dochodwych interesów było rodzenie dzieci przez surogatki dla wszelkiej maści z jebów i pedofilów z całego świata za grube pieniądze !! Powiedzcie, jakim trzeba być z jebem, żeby takie rzeczy robić ? Te informacje można znaleźć nawet w głównych mediach z tym, że oni piszą, że to dla bezdzietnych małżeństw ale prawda jest taka, że płacą pieniądze za noworodki i ślad po nich znika. A przeciez ci najbogatsi np takie dzieci potrzebują do swoich satanistycznych rytuałów. W całym Hollywood dużo większe zapotrzebowanie od pieniędzy jest na krew dzieci , którą piją, bo ich niby odmładza itd. Kąpią się we krwi. To wszystko wam pokazuja w filmach np Hostel. Żyjemy w piekle.

~Polak

Tak było
Zgadzam się że należy pamiętać o tym co było i co może nadejść jeśli się na to pozwoli. Także jak ktoś tego nie wiedział to niech przeczyta póki jest, bo swoimi wpisami wbiłeś trochę szpilę portalowi - teraz chłopaki i dziewczyny będą mieli dylemat regulaminowo-moralny. Bo z jednej strony wolność słowa a z drugiej zobowiązania wobec mocodawców. Zobaczymy czy się nie okaże że "możliwość komentowania została wyłączona"...

~saszka77

Mysle ze wybijanie zębow przez ukrainskich sadystow to najmniej bolesna rzecz .A kto jak nie oni zabijali cywili w czasie powstania warszawskiego.Tylko ze chodzili wtedy w mundurach niemieckich wiec ludzi to mylilo .

~Tak było

Jest tego dużo więcej ale juz nie chcą wpuszczać.

~Tak było

Ukraińskie tortury i mordy część trzecia
Rozrywanie tułowia na pół przez przywiązanie ofiary do dwóch przygiętych drzew i następnie ich uwolnienie.
Wrzucanie dorosłych ludzi w płomienie palącego się budynku.
Podpalanie ofiary oblanej uprzednio naftą.
Okładanie ofiary dookoła snopami ze słomy i jej podpalenie, czyli tworzenie tzw. pochodni Nerona.
Wbijanie noża w plecy i pozostawienie go w ciele ofiary.
Wbijanie żywego niemowlęcia na widły i wrzucanie go w płomienie.
Wyrzynanie żyletkami skóry z twarzy.
Wbijanie dębowych kołków pomiędzy żebra.
Wieszanie na kolczastym drucie.
Zdzieranie z ciała skóry i zalewanie rany atramentem oraz oblewanie jej wrzącą wodą.
Przymocowanie tułowia do oparcia i rzucanie w nie nożami.
Wiązanie lub skuwanie rąk drutem kolczastym.
Zadawanie śmiertelnych uderzeń łopatą.
Przybijanie rąk do progu mieszkania.
Przebijanie kołkami dzieci na wylot.
Wleczenie ciała po ziemi za nogi związane sznurem.
Przybijanie małych dzieci dookoła grubego drzewa przydrożnego i tworzenie w ten sposób tzw. wianuszków.
Wymienione wyżej metody tortur i okrucieństw stanowią tylko przykłady i nie obejmują pełnego zbioru stosowanych przez terrorystów OUN-UPA metod pozbawiania życia polskich dzieci, kobiet i mężczyzn. Pomysłowość tortur była nagradzana.

~Tak było

Ciąg dalszy
Wkładanie do pochwy rozżarzonego żelaza.
Wkładanie do pochwy szyszek sosny od strony wierzchołka.
Wkładanie do pochwy zaostrzonego kołka i przepychanie go aż do gardła na wylot.
Rozcinanie kobietom przodu tułowia ogrodniczym scyzorykiem od pochwy aż po szyję i pozostawienie wnętrzności na zewnątrz.
Wieszanie ofiar za wnętrzności.
Wkładanie do pochwy szklanej butelki i jej rozbicie.
Wkładanie do odbytu szklanej butelki i jej stłuczenie.
Rozcinanie brzucha i wsypywanie do wnętrza karmy dla zgłodniałych świń, tzw. osypki, który to pokarm świnie wyrywały razem z jelitami i innymi wnętrznościami.
Odrąbywanie siekierą jednej ręki.
Odrąbywanie siekierą obu rąk.
Przebijanie dłoni nożem.
Obcinanie palców ręki nożem.
Obcinanie dłoni.
Przypalanie wewnętrznej strony dłoni na gorącym blacie kuchni węglowej.
Odrąbywanie pięty.
Odrąbywanie stopy powyżej kości piętowej.
Łamanie kości rąk w kilku miejscach tępym narzędziem.
Łamanie kości nóg w kilku miejscach tępym narzędziem.
Przecinanie tułowia obłożonego z dwóch stron deskami na pół piłą ciesielską.
Przecinanie tułowia na pół specjalną piłą drewnianą.
Obcinanie piłą obu nóg.
Posypywanie związanych nóg rozżarzonym węglem.
Przybijanie gwoździami rąk do stołu, a stóp do podłogi.
Przybijanie w kościele do krzyża rąk i nóg gwoździami.
Zadawanie ciosów siekierą w tył głowy ofiarom ułożonym uprzednio głową do podłogi.
Zadawanie ciosów siekierą na całym tułowiu.
Rąbanie siekierą całego tułowia na części.
Łamanie przytomnemu człowiekowi kości nóg i rąk w tzw. kieracie.
Przybijanie nożem do stołu języczka małego dziecka, które później na nim wisiało.
Krajanie dziecka nożem na kawałki i rozrzucanie ich wokół.
Rozpruwanie brzuszka dzieciom.
Przybijanie bagnetem małego dziecka do stołu.
Wieszanie dziecka płci męskiej za genitalia na klamce drzwi.
Łamanie stawów nóg dziecka.
Łamanie stawów rąk dziecka.
Zaduszenie dziecka przez narzucenie na niego różnych szmat.
Wrzucanie do głębinowych studni małych dzieci żywcem.
Wrzucanie żywego dziecka w płomienie palącego się budynku.
Rozbijanie główki niemowlęcia przez wzięcie go za nóżki i uderzenie o ścianę lub piec.
Powieszenie za nogi zakonnika pod amboną w kościele.
Wbijanie dziecka na pal.
Powieszenie na drzewie kobiety do góry nogami i znęcanie się nad nią przez odcięcie piersi i języka, rozcięcie brzucha i wyłupanie oczu oraz odcinanie nożem kawałków ciała.
Przybijanie gwoździami małego dziecka do drzwi.
Wieszanie na drzewie głową do góry.
Wieszanie na drzewie nogami do góry.
Wieszanie na drzewie nogami do góry i osmalanie ciała ogniem zapalonego pod głową ogniska.
Zrzucanie w dół ze skały.
Topienie w rzece.

~Ceazar

Oni uważają, że my im pomagamy, bo to nasz obowiązek.

~tak było

Dla przykładu należy wymienić niektóre przypadki stosowanych przez terrorystów OUN-UPA tortur fizycznych i okrucieństw wobec mężczyzn, kobiet i dzieci narodowości polskiej, jakie ustalono w wyniku wieloletnich, udokumentowanych źródłowo, niezależnych prac badawczych.

Wbijanie dużego i grubego gwoździa w czaszkę.
Zdzieranie z głowy włosów ze skórą (skalpowanie).
Zadawanie ciosu obuchem siekiery w czaszkę.
Zadawanie ciosu obuchem siekiery w czoło.
Wyrzynanie na czole „orła”.
Wbijanie bagnetu w skroń.
Wyłupywanie jednego oka.
Wyłupywanie dwoje oczu.
Obcinanie nosa.
Obcinanie jednego ucha.
Zbiorowe gwałcenie dorosłej kobiety, po czym włożenie jej w krocze rozpalonego żelaza.
Obcinanie obu uszu.
Przebijanie zaostrzonym grubym drutem ucha na wylot drugiego ucha.
Obcinanie warg.
Obcinanie języka.
Podrzynanie gardła.
Podrzynanie gardła i wyciąganie przez otwór języka na zewnątrz.
Podrzynanie gardła i wkładanie do otworu szmaty.
Wybijanie zębów.
Łamanie szczęki.
Rozrywanie ust od ucha do ucha.
Kneblowanie ust pakułami przy transporcie jeszcze żywych ofiar.
Podcinanie szyi nożem lub sierpem.
Zadawanie ciosu siekierą w szyję.
Pionowe rozrąbywanie siekierą głowy.
Skręcanie głowy do tyłu.
Robienie miazgi z głowy przez wkładanie głowy w ściski zaciskane śrubą.
Obcinanie głowy sierpem.
Obcinanie głowy kosą.
Odrąbywanie głowy siekierą.
Zabijanie przez przerżnięcie piłą.
Zadawanie ran kłutych w głowę.
Cięcie i ściąganie wąskich pasów skóry z pleców.
Zadawanie innych ran ciętych na plecach.
Zadawanie ciosów bagnetem w plecy.
Łamanie kości żeber klatki piersiowej.
Zadawanie ciosu nożem lub bagnetem w serce lub okolice serca.
Zadawanie ran kłutych nożem lub bagnetem w pierś.
Obcinanie kobietom piersi sierpem.
Obcinanie kobietom piersi i posypywanie ran solą.
Obcinanie sierpem genitaliów ofiarom płci męskiej.
Przecinanie tułowia na pół piłą ciesielską.
Zadawanie ran kłutych w brzuch nożem lub bagnetem.
Przebijanie brzucha ciężarnej kobiecie bagnetem.
Rozcinanie brzucha i wyciąganie jelit na zewnątrz u dorosłych.
Rozcinanie brzucha kobiecie w zaawansowanej ciąży i w miejsce wyjętego płodu wkładanie, np. żywego kota i zaszywanie brzucha.
Rozcinanie brzucha i wlewanie do wnętrza wrzątku (kipiącej wody).
Rozcinanie brzucha i wkładanie do jego wnętrza kamieni oraz wrzucenie ofiary do rzeki.
Rozcinanie kobietom ciężarnym brzucha i wrzucanie do wnętrza potłuczonego szkła.
Wyrywanie żył od pachwiny aż do stóp.

~Tomek

Ukraińcy mordowali Polaków na 360 sposobów !! To nie tylko Wołyń !! Wg danych niektórych historyków w sumie między 1940-1946 z rąk Ukraińców zginęło około 600 tysięcy Polaków !!!

~Stalowiak.

To co spotkało Polaków od Ukraińców to od nikogo tak nie spotkało. Nie ma dziwne, że ich się ludzie najbardziej boją.

~PERSJA

_Warchoł możesz rozszerzyć temat,który poruszyłeś, ciekawe kto jeszcze ukrainiec i morderca,sadysta z pochodzenia

mad_dog

czas wracać do siebie , szerokości ! a konsul ukrainy niech spier !

~Warchoł

Ale przecież u Proboszcza Madeja duża plebania jest spokojnie Bazylika może 500 przyjąć wuj biskup i rodzony brat Prezydenta po kierują rodziny Ukraińskie Madej też z terenów dawnej Ukrainy pochodzi nie da schronienia swoim bratom którzy w raz UPA mordowali Polaków jak zwierzęta w rzeźni

~IDI

Przez pierwsze 4 miesiące ludzie Ci otrzymali wszystko co potrzeba by się usamodzielnić. Darmowe: lokum, wyżywienie w stołówce, pralnie, internet. Do tego pomoc: prawną, psychologiczną, materialną, oraz darmowe lekcje języka. Od samego początku informowani byli o konieczności usamodzielnienia się po 4 miesiącach. W Lipcu plantator borówki amerykańskiej oferował pracę i transport. Na 150 osób, tylko 6 było zainteresowane, po to by po 3 dniach zrezygnować.

~Gabriel

prusak40. Nic się nie zmieniło. W alternatywnych mediach są dziesiątki zdjęć pojmanych banderowców wytatuowanych znakami nazistowskimi. To przecież dlatego Rosjanie gdy tworzyli korytarze humanitarne dla ludności cywilnej kazali się wszystkim rozbierać i tak ich wyłapywali gdy ci chcieli się prześliznąć jako cywile. Są też wywiady z ludnością cywilną i opowiadają jak ukraińcy używali ich jako żywych tarcz. Instalowali się w szkołach i blokach mieszkalnych. Wszystko co mówili w mediach głównego ścieku było zupełnie odwrotnie.

~do Jusek

To o czym piszesz obowiązywało przez pierwsze 4 miesiące pobytu. Zawierało też wyżywienie w stołówce obok. Dodać należy darmowe pranie. Przez 2 ostatnie miesiące nie płacili za lokum mimo, że od zakwaterowania byli informowani, kiedy następuje koniec dotacji. Pokoje nadają się do remontu, po pobycie "braci" ze wschodu.

jusek

Za Ukraińców dostawali po 40 zyli od osoby,mnożąc 30 dni w miesiącu to 1200 zł.
Trochę ich"pokarało' wyprowadzką,bo studenci płacą połowę mniej.Na Narodowym w Warszawie dofinansowanie rządowe było 80 zł.doba.

~prusak40

Ja tez. Wolę Putina i Łukaszenkę, który nie wyprzedał swojego kraju zachodnim czarcim pomiotom.Ukraincy to mi sie kojarza z nazistami ,bo byli sojusznikami Niemiec.

korki

Jak Cię kręci dyktatura nędza i średniowiecze rusko białoruskie że k----a pralki czołgami do domu wożą kradzione na Ukrainie ( w waszym nacjonalistycznym zj----ym języku Upadlinie ) to nic nie poradzę .

~Radek

korki. Wolę Putina i Łukaszenkę, który nie wyprzedał swojego kraju zachodnim czarcim pomiotom, którzy oprocz pie.dolenia o demokracji nie mają nic więcej do zaoferowania poza rabunkiem danego kraju ze wszystkiego co możliwe za pomocą swoich wasali. Wolę ich od neobanderowskiej Ukrainy, bo Putin przynajmniej przeprosił za Katyń a film "Katyń" lecial przez trzy dni na głównych rosyjskich kanałach w porach największej oglądalności, mimo, że to nie Rosja Putina za to odpowiadała. Natomiast na Ukrainie nie zmieniło się nic. W Przemyślu gdy była demonstracja, Ukraińcy krzyczeli do Polaków - Jeszcze Polska nie zginęła ale zginąć musi ! Przyłącz się do nich korki banderowcu.

~ruski,was

Korki jak tu Putin wkroczy to pierwszy ucieknie zeby nie trafic do paki.Zegnamy ukraincow ozieble.

korki

Pro-ruskie kundle z Konfederacji wielbiące putina i łukaszenkę cieszą się z wyprowadzki Ukraińców (w ich zj----ym języku Ukrów) jak by jeszcze mogli ich dobić to by świętowali na całego.

~wolodija

Kto obstawia ze Ruscy pogonia banerowcow ?A w telewizji klamia ze to ukraincy wygraja z Putinem.Ukraina przegra ta wojne ,bo po prostu nie maja juz kasy ,a my wspierajacy banderowcow tez przegramy .No chyba ze Kaczysta poprowadzi nasze wojska na Moskwe to mamy szanse na kolejna kleskę.

~Hyccc

Szkoda że prezydent stalowej woli nie jest w kontakcie z ofiarami przemocy Nie pomoże nie chce rozmawiać. Ale z Ukraińcami jest w kontakcie . Niech wyzuci Polaków z domu i da ukrainie

~Radek

Mam takie pytanie. Dlaczego my płacimy za wojnę, której nie toczymy ? Dlaczego tak sowicie polskie elyty obdarowują Ukraińców naszymi pieniędzmi, podczas kiedy my Polacy np na chore dzieci zbieramy nakrętki ? Dlaczego ani podczas rządów PO ani PIS nie było pieniędzy np dla niepełnosprawnych ale są dla Ukraińców w każdych ilościach, Ukraińców, których mentalność od lat 40-stych nie zmieniła się ani na jotę !! Szuchewycz, Bandera to są ich najwięksi bohaterowie. Teraz kiedy żerują na Polsce i Polakach nie podnoszą wysoko głowy ale jak zaczną tracić przywileje to zobaczycie ich prawdziwe oblicze. Sławne powiedzienie, którego durni polscy politycy nigdy nie kończą, a często to krzyczą-- Chwała Ukrainie......a dalej ---chwała bohaterom, śmierć lachom !!