Nadleśnictwo rozdaje sadzonki

Image

Czwarta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 29 i 30 września. Na wielkie narodowe sadzenie drzew leśnicy przygotowali milion sadzonek. Będzie je można dostać we wszystkich nadleśnictwach w Polsce.

Każde drzewo to ostoja życia. Miejsce gniazdowania ptaków, siedlisko owadów i mikroorganizmów. Dla człowieka - cień w letnie upały, czystsze powietrze, osłona przed wiatrem i kojąca nerwy zieleń. W ostatnie dwa dni września leśnicy znów zapraszają Polaków do ogólnopolskiego sadzenia drzew.

Punkt kulminacyjny akcji #sadziMY będzie miał miejsce w piątek 30 września w okolicach Nowego Sącza. Tam drzewa będzie sadziła para prezydencka. Prezydent Andrzej Duda i jego żona Agata Kornhauser-Duda nie tylko patronują przedsięwzięciu od jego pierwszej edycji, ale także sami, własnym przykładem, zachęcają do działania.

– Po raz czwarty rusza akcja #sadziMY. Jak co roku bierzemy w niej udział i serdecznie do tego zachęcamy – mówi prezydent.

Każdy chętny może zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa, by odebrać sadzonkę i zasadzić ją na własnym gruncie. W Polsce jest 429 nadleśnictw. Wszystkie razem przygotowały milion sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów. Leśnicy będą je rozdawać w czwartek i piątek 29 i 30 września między 9.00 a 15.00.

– Corocznie sadzimy w lasach 500 mln drzew. Dzięki naszej pracy rośnie powierzchnia lasów i ich zasobność. Ale wszyscy Polacy mogą nam pomóc w tym, by drzew w kraju było jak najwięcej. Zachęcam, by wziąć drzewko od leśników i posadzić je na własnej działce, przy domu czy tam, gdzie pracujemy – mówi Józef Kubica, p.o. dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Leśnicy będą rozdawać sadzonki nieodpłatnie. Na stronie Banku Danych o Lasach, bdl.lasy.gov.pl można sprawdzić, gdzie znajdują się siedziby nadleśnictw. Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Jasiek

Taaaa. A lasy wyrąbane w pień!!!

GL=Grabież Lasu

Prawie wszystko do Ikea Industries. Teraz to bardziej widać

~rst

zasadz a potem problem z wycięciem na swoim placu pozwolenia trzeba

jusek

Ile kosztowały torby w których są drzewka i same sadzonki?Ogólnie jaki koszt imprezy,łącznie z kawą(?)dla VIP-ów?

art2deco

Dorodne sadzonki. Nasi górą!
Czy to jest szop pracz?

~Pelagia

Leśnicy to potrafią przygotować iventy z myślą o lasach. Prawdziwi przyjaciele naszych lasów.

~Joa

Jeśli dają za darmo to dlaczego miasto nie posadzi ich na terenie naszych terenów zielonych? Sadzi się jakieś drzewa-kulki , co cienia nie dają, tylko ładnie wyglądają.

~JASIO

WSZYSTKO PIĘKNIE ALE KIEDY BĘDZIE Z TEGO DORODNY LAS PEWNIE NIE BĘDZIE JUŻ NAS ALE BĘDĄ OBCY TRUCICLIELE ZAGŁĄBIE ALUMINIUM I MIEDZI I OBCY SĄSIEDZI !!!!