Odbyło się V Powiatowe Forum Sołtysów i Przewodniczących Zarządów Osiedli z Powiatu Niżańskiego

Image

W auli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku odbyła się debata publiczna z udziałem mieszkańców - V Powiatowe Forum Sołtysów i Przewodniczących Zarządów Osiedli z powiatu niżańskiego.

Starosta Niżański Robert Bednarz we współpracy ze Stowarzyszeniem „Niżańskie Centrum Rozwoju”, kontynuując inicjatywę spotkań z lokalnymi liderami, po raz piąty zorganizował Forum z udziałem m. in. sołtysów i przewodniczących zarządów osiedli z terenu powiatu niżańskiego, w trosce o sprawy lokalne, wymianę wspólnych doświadczeń, praktyk i inicjatyw podejmowanych w sołectwach całego Powiatu.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele sołectw i przewodniczący zarządów osiedli z terenu całego powiatu niżańskiego oraz gospodarz Forum - Starosta Niżański Robert Bednarz, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, Prezes Zarządu LGD Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” Damian Zakrzewski i przedstawiciel Stowarzyszenia „Niżańskie Centrum Rozwoju” Stanisław Drygaś.

W trakcie spotkania zostały zaprezentowane działania w ramach projektu „Tu mieszkam, tu zmieniam”, dofinansowanego ze środków programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Prezes Zarządu LGD przedstawił założenia nowej perspektywy finansowej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2023-2027 – podejście LEADER oraz prace związane z opracowywaniem Strategii Rozwoju obszaru LGD.

Starosta Niżański Robert Bednarz, odpowiadając na pytania uczestników spotkania, przedstawił informacje o inwestycjach, ważnych zadaniach powiatowych i inicjatywach społecznych, odpowiedział na wiele pytań uczestników a także zachęcił do aktywnego udziału w opracowaniu Strategii Rozwoju Powiatu Niżańskiego na lata 2023–2030. Swoje uwagi i sugestie zgłosiło wielu sołtysów i przedstawicieli zarządów osiedli.

Na zakończenie spotkania, Starosta podziękował wszystkim uczestnikom za udział i aktywne angażowanie się w sprawy lokalne.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =