Seniorzy barwnym korowodem przeszli przez miasto. CAS ma już roczek!

Image

Działają bardzo prężnie w środowisku stalowowolskim, potrafią się zorganizować, uczyć, szkolić, ale też bawić i czerpać z życia wielkimi garściami.

Za nami Stalowowolskie Dni Seniora 2022 „Do twarzy mi z uśmiechem”. Obchody rozpoczęły się 24 września od VIII Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów. W kolejnych dniach wiele się działo, prowadzone były m.in. koncerty, pokazy taneczne, gimnastyczne, warsztaty kulinarne, warsztaty teatralne, wykłady otwarte. Finał tegorocznych Dni Seniora zaplanowano na 28 września. Najpierw odbył się wielki marsz ulicami Stalowej Woli. Grupy senioralne, przy dźwiękach orkiestry i z towarzyszeniem mażoretek, wyruszyły spod swojej siedziby CAS na Alejach Jana Pawła II, przeszły pod konkatedrę, potem skręciły w ulicę ks. Jerzego Popiełuszki, doszły do nowego ronda na Okulickiego i zawróciły tą samą trasą do Centrum Aktywności Seniora.

A tam atrakcje dopiero się zaczęły. Był polonez odtańczony z wielką gracją, do którego zaproszono samego prezydenta Stalowej Woli. Nie zabrakło okolicznościowych przemówień, a także tortu z okazji pierwszego roku działalności CAS.

- Centrum Aktywności Seniora jest tak dobrze wykorzystywane, że nie brakuje tutaj aktywności, pracy, działania, a także braterstwa, przyjaźni, wzajemnego wsparcia, tak często potrzebnego w środowisku senioralnym, w wieku starszym. Chciałem bardzo serdecznie podziękować i z wielką dumą powiedzieć, że Stalowa Wola ma najwspanialszych seniorów, najaktywniejszych, najbardziej oddanych miastu- mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Podczas piątkowej imprezy nastąpiło ogłoszenie wyników konkursów: Master Dżem oraz Jesień w wazonie. A na koniec zorganizowano wielką potańcówkę przy dźwiękach Zespołu Muzycznego Emstal.

Materiał video

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Ubek

A kto ułaskawi Adriana co posiada żonę Niemkę, nawet Wanda nie chciała Niemca. Historia jest przewrotna ale lubi się powtarzać. Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka.

e2rds

Adrian ich jeszcze ułaskawi przed oskarżeniem i wyrokami, ma wprawę.

~Mieszkaniec

Jednoczy Elektorat. Swój do swojego "lgnie".
Nadejdą dni w których wolnością zapłacą ci co trwonią nasze pieniądze!!!

~Ubek

Codziennie widzę na ulicach tylko seniorów i to jest przykre. Coś ty Nadbereźny z tym MIASTEM zrobił, młodych jak na lekarstwo a będzie jeszcze gorzej. Zapłacisz za to.