Seniorzy barwnym korowodem przeszli przez miasto. CAS ma już roczek!

Image

Działają bardzo prężnie w środowisku stalowowolskim, potrafią się zorganizować, uczyć, szkolić, ale też bawić i czerpać z życia wielkimi garściami.

Za nami Stalowowolskie Dni Seniora 2022 „Do twarzy mi z uśmiechem”. Obchody rozpoczęły się 24 września od VIII Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów. W kolejnych dniach wiele się działo, prowadzone były m.in. koncerty, pokazy taneczne, gimnastyczne, warsztaty kulinarne, warsztaty teatralne, wykłady otwarte. Finał tegorocznych Dni Seniora zaplanowano na 28 września. Najpierw odbył się wielki marsz ulicami Stalowej Woli. Grupy senioralne, przy dźwiękach orkiestry i z towarzyszeniem mażoretek, wyruszyły spod swojej siedziby CAS na Alejach Jana Pawła II, przeszły pod konkatedrę, potem skręciły w ulicę ks. Jerzego Popiełuszki, doszły do nowego ronda na Okulickiego i zawróciły tą samą trasą do Centrum Aktywności Seniora.

A tam atrakcje dopiero się zaczęły. Był polonez odtańczony z wielką gracją, do którego zaproszono samego prezydenta Stalowej Woli. Nie zabrakło okolicznościowych przemówień, a także tortu z okazji pierwszego roku działalności CAS.

- Centrum Aktywności Seniora jest tak dobrze wykorzystywane, że nie brakuje tutaj aktywności, pracy, działania, a także braterstwa, przyjaźni, wzajemnego wsparcia, tak często potrzebnego w środowisku senioralnym, w wieku starszym. Chciałem bardzo serdecznie podziękować i z wielką dumą powiedzieć, że Stalowa Wola ma najwspanialszych seniorów, najaktywniejszych, najbardziej oddanych miastu- mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Podczas piątkowej imprezy nastąpiło ogłoszenie wyników konkursów: Master Dżem oraz Jesień w wazonie. A na koniec zorganizowano wielką potańcówkę przy dźwiękach Zespołu Muzycznego Emstal.

Materiał video

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Lukrecjusz

Niedługo już nie będzie żadnych seniorów w naszym mieście. Zanieczyszczone powietrze z kilku odlewni aluminium i dymiący hsj. Stalowowolska zagłębie rakowe . Kudłaty buduje się pod Warszawą gdzie jest czyste powietrze.

~Aaaa

I dobrze że ludzie potrafią sie bawić i śmiać, wiele z nich jest samotnych więc takie spotkania lepsze od siedzenia przed telewizorem albo w kościele. I nie wiem dlaczego od razu wszyscy w politykę, ludzie wyluzujcie.

~***

Niech ćwiczą marsze przed zimą! Jak dostaną nowe rachunki za czynsze, ogrzewanie, prąd i chlebek po 12 zeta itd to tez będą maszerować tylko z taczkami pod urząd i transparentami w osiem gwiazdek

~Grzegorz

Była wiceprezydent Knap zapomniała za co dostała 50 tyś premii. Gdzie bloki , czyżby Nadbereźny przygotowywał następcę po próbie odejścia do Sejmu. Kobieto miej honor jesteś tylko narzędziem w rękach PiS.

~Polak

Lucyferianin
Spoko, chyba zrozumiała, że niskimi sztuczkami nie każdego się da urobić, bo się więcej nie odezwała. Zresztą to można napisać też niektórym innym tutaj: to że umiecie rzucać bluzgi nie czyni was automatycznie przekonującymi, a wręcz przeciwnie. Chcecie zmienić czyjeś zdanie to radzę się bardziej postarać niż metodami "na lenia-uczuciowca"

~emeryt4y

Goncie politykow z takich imprez ,bo oni sobie nabijaja punkty potrzebne do wyborow.Politycy to falszywi sa i seniorow osmieszaja ,ze niby glupi i tak daja sie manipulowac.

~maruda

Wiele w rządach PiS nie podoba się ludowi , ale takim dzbanom można oddać kraj????

~Mieszkaniec

Jakie fryzury, ile jeszcze wdzięku , tak trzymać , najładniejsze są EMERYTKI ze Stalowej Woli, dlatego że większość sympatyzuje z PIS-em i dobrze bo władza ich najwięcej rzuca funduszy na podkarpacie.

~Mieszkaniec

Jakie fryzury, ile jeszcze wdzięku , tak trzymać , najładniejsze są EMERYTKI ze Stalowej Woli, dlatego że większość sympatyzuje z PIS-em i dobrze bo władza ich najwięcej rzuca funduszy na podkarpacie.

Lucyferianin

@Polak wybacz tej kobiecie.Kto nie z nami ten przeciwko nam xd

~Marcin

Jest tam w tej Jarzębince ktoś zdrowy? Albo święty?

~Poszukiwacz

Ale sprytne jeszcze babeczki, ciekawe czy te ładne już wolne.

~real

samotnych seniorek tłumy a seniorzy wymarli

e2rds

~Aga, kłamstwa to domena Palca i Sznura, przykłady wielokrotne Mateuszka, nienawiść to faceta z kotem, też przykłady wielokrotne.

~ads

najwieksza patologia w stw

~Rebeliant

Rozczochrany dzieciak przyszedł na zabawę seniorów i kolejny lansik przed obiektywami ! Ważne że go widać i słychać !

~Senior

A maseczek ani, ani. Ciekawe ilu seniorów po tym pląsaniu zwinie Covid.

~Polak

Aga
Piszę za siebie. 2 pytania:
1) dlaczego z automatu zakładasz że jak ktoś krytykuje pis to od razu jest za po? Między czarnym a białym są różne odcienie. 2) merytorycznie umiesz wypunktować luki w czyimś rozumowaniu, czy tylko stać cię na emocjonalny język nastawiony na wywołanie wstydu bo ktoś nie myśli tak jak ty? Zwykle nadmiar emocji i nazywanie idą w parze z brakiem argumentów i służą przykryciu tego braku.
Następnym razem się bardziej postaraj - nie zmienisz czyjejś opinii samym tylko emocjonalnym nazywaniem

~Aga

Żałośni jestescie ze swoimi plugawymi komentarzami, obłuda was zżera , co zrobili poprzednicy i kłamliwi Po ....cy, nienawiść i kłamstwa to wasza domena......

~Polak

Juliusz Niezależny który seniorem nie jest, z wizytą w klubie seniora, czyli "audycja zawiera loko,wanie produktu" i sierm,iężną formę propagandowej autopromocji. Jaki jest przekaz? Że niby Juliusz to wszystko sprawił? Jeśli już to ten klub popełnili panowie budowlańcy i kasa podatników, ew. (na siłę szukając) drukarka glapińskiego. Juliusz to co najwyżej był tam z 1 wizytą podczas budowy (o ile w ogóle) i to tylko dlatego żeby się pola,nsować z łopatką w łapie, tak jak to jego partyjni właściciele mają w zwyczaju. Oni w pisie wszyscy tego samego tresera od technik marketingowych mają?
Radzę połączyć ten artykuł z dzisiejszym pt "500mln na 14 emerytury" żeby mieć pełniejszy obraz sytuacji.

~Rydzyk

Wiem co piszę. Rozmawiam z emerytami i wszyscy mówią, że już więcej nie dadzą się kupić partii PIS

~Rydzyk

Dobrze że to mądry ludzie i nie dadzą się kupić pisiorom. Widać na zdjęciach uśmiechnięte twarze oraz kolory tęczy, które świadczą o ich otwartości na innych ludzi. Pozdrawiam emerytów i pamiętajcie jak głosować.

~@Jon

Usuwa połączenia autobusowe żeby nie mieli jak uciekać XD

~arka jarka

Bastiony jarka

~He he

Co tam robi erdeesik

~Jon

A co ten prezydencik robi dla młodzieży w mieście?

wytacarz

Ciekawe ile procent dzieci i wnuków tych seniorów mieszka nadal w Stalowej Woli??? Pewnie nie wielki.Wiekszość poza granicami Polski albo w dużych miastach. Czasy świetności Stalowej Woli to lata 70-89... później tylko marazm i powolne zwijanie się miasta.

~Mały

Ja tez bym się tak przeszedł z prezydentem , i co muszę czekać do wieku seniorskiego, Lucek przedsiębiorcy zwijają biznesy gdzie jakiś spacer pocieszenia ???

~cxzwsda

Brakuje tylko Kaczyńskiego tylko chyba nie bardzo by chciał pląsać z jakąś kobitką.