5 wskazówek jak prosto uzyskać zdrowe włosy

Image

Aby prawidłowo pielęgnować włosy i używać kosmetyków przeznaczonych do własnego typu włosów, pielęgnację rozpocząć należy od rozpoznania jaki typ włosów mamy na głowie. Jeśli mamy z tym kłopoty z pomocą zapewne przyjdzie fryzjer lub trycholog, zwłaszcza w sytuacjach kiedy kondycja włosów naprawdę jest kiepska i wykorzystaliśmy już wszelkie własne metody, aby ją poprawić i nawet gruba lokówka nie jest w stanie ujarzmić kosmyków.

W celu dobrania kosmetyków rozpoznać należy zarówno typ włosów, czyli czy są cienkie, grube, kręcone lub proste, a także ich porowatość. Zwykle włosy gładkie, proste, śliskie, często odporne na stylizację, to włosy o niskiej porowatości. Włosy takie są równomiernie ułożone i gładko przylegają do głowy. Włosy które mają tendencję do puszenia się, falowane lub kręcone, suche lub zniszczone częstymi zabiegami to włosy wysokoporowate. Do włosów średnioporowatych zaliczamy wszystkie pośrednie formy czyli włosy, które nie klasyfikują się ani do pierwszej, ani do drugiej opisanej wcześniej kategorii.

Mycie

Pielęgnacja włosów to przede wszystkim mycie. Oczywiście zalecamy szampony niezawierające w składzie SLS czy SLES. Nie należy nakładać szamponu bezpośrednio z butelki na głowę. Lepszym rozwiązaniem jest rozcieńczenie porcji szamponu z wodą i dopiero taką mieszankę wcieranie we włosy. Podczas mycia należy wykonywać delikatny masaż skóry, a po jego skończeniu i spłukaniu szamponu, należy włosy delikatnie odsączyć bawełnianym materiałem.

Odżywka

Stosowanie odżywki pozwala na dostarczenie włosom składników regenerujących i nawilżających, Dlatego nie można pominąć tego punktu w pielęgnacji włosów. Odżywka powoduje też, że włosy nie tylko łatwiej się rozczesują, ale stają się gładkie, miękkie i lśniące. Po myciu należy zastosować odżywkę odpowiednią dla rodzaju włosów i pozostawić ją na nich przez 2 - 3 minuty.

Filtr ochronny

Uzyskanie pięknych włosów pomaga również stosowanie ochronnych olejków, mgiełek czy serum na końcówki włosów. Wybieraj koniecznie filtry lekkie, na bazie olejów i bez dodatku alkoholu. Z takim ochronnym filtrem włos jest mniej podatny na warunki atmosferyczne, w tym promieni UV, a także na przesuszenie i zniszczenie.

Dieta

Na zdrowie naszego organizmu jak zwykle duże znaczenie ma dieta. Również włosy potrzebują pewnych składników zawartych w diecie i jeśli zostaną one organizmowi dostarczone będziemy cieszyć się włosami zdrowymi, pięknymi i poddającymi się stylizacji. Szczególnie potrzebnymi składnikami są:

Cynk– zawarty w orzechach, migdałach, pestkach dyni i słonecznika, a także pieczywie pełnoziarnistym, jajach i roślinach strączkowych - działa złuszczająco, reguluje sebum.

Żelazo– źródłem jego są podroby, mleko, mięso, a także zielone warzywa i inne. Potrzebne jest do wzrostu włosów, tego aby się nie przesuszały nie wypadały i zachowały prawidłową strukturę.

Miedź– znajdziesz ją w rybach, kaszy gryczanej, nasionach roślin strączkowych, płatkach owsianych, a odpowiada ona za tworzenie naturalnego barwnika, a także sprężystość i wytrzymałość włosów.

Do prawidłowej budowy włosa potrzebne są też aminokwasy siarkowe i proteiny, a także szereg witamin: Retinol czyli witamina A, beta-karoten, witamina E, witamina C oraz witaminy z grupy B. Zatem jak widać w pełni zbilansowana dieta ma kolosalne znaczenie dla wyglądu i zdrowia włosów.

Upinanie

Do ładnego wyglądu włosów przyczynia się także ich luźne upinanie. Zdrowiu włosów nie sprzyjają zarówno ciasne upięcia jak i pozostawienie włosów całkiem luźno, które plącząc się kruszą, ocierają i łamią. Luźne związanie włosów także zapobiega ich wyrywaniu. Istotne jest też systematyczne podcinanie końcówek. Włosy z podciętymi końcówkami nie tylko lepiej się układają i wyglądają na gęstsze, ale też końcówki, które najszybciej ulegają zniszczeniu nie dodają im urody. Jest to więc sposób na szybkie doprowadzenie włosów do atrakcyjnego wyglądu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =