Wiceminister Weber: Niżańskie samorządy otrzymają rządowe wsparcie

Image

Samorządy otrzymają w tym roku dodatkowo prawie 13,7 mld zł. Taką decyzję podjął rząd, który na mocy ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego przekaże w trzech transzach wyliczoną algorytmem konkretną kwotę. Samorządy z terenu powiatu niżańskiego, zarówno gminy, jak i starostwo powiatowe również otrzymają takie przelewy. Poinformował o tym na konferencji prasowej wiceminister infrastruktury Rafał Weber, który wręczył wójtom, burmistrzom i staroście niżańskiemu promesy z podaniem wartości wsparcia.

- Ta rządowa pomoc jest wynikiem odpowiedzi na prośby samorządów, które wskazują z jednej strony wzrosty kosztów utrzymania bieżącego, a z drugiej nie chcą hamować inwestycji wcześniej zaplanowanych. Chcemy wesprzeć samorządy i dlatego decyzja rządu aby dodatkowymi środkami zasilić lokalne budżety. Ważne jest to, że wydatkowanie tych pieniędzy jest elastyczne. To każdy samorząd z osobna będzie decydował co sfinansuje - czy przeznaczy te środki na remonty obiektów oświatowych, kulturalnych czy na inwestycje np drogowe lub kanalizacyjne. Warto zainwestować w przedsięwzięcia które przyniosą oszczędności energetyczne i mniejsze opłaty za ogrzewanie lub energię elektryczną - komentuje Rafał Weber wiceminister Infrastruktury.

- Wsparcie finansowe, które kierowane jest do samorządów, jest bardzo ważne i potrzebne. Cieszę się, że do wszystkich naszych Gmin oraz Powiatu Niżańskiego trafią środki, które będą mogły być przeznaczone zarówno na wydatki bieżące, jak i na zadania inwestycyjne. Łącznie do niżańskich samorządów trafi 26,4 mln zł z budżetu państwa. Jest to szczególnie cenne, w tej trudnej obecnie sytuacji gospodarczej. Jestem wdzięczny, że takie wsparcie otrzymają samorządy, tym bardziej, że poprzez naszych Posłów, między innymi Posła Rafała Webera, sygnalizowaliśmy o potrzebie pomocy samorządom i bardzo dobrze, że udało się rządowi takie wsparcie przygotować w taki sposób, żeby faktycznie te pieniądze zostały zorganizowane i będą przekazane samorządom – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

- Wszystkie gminy powiatu niżańskiego otrzymają po 2,9 mln a powiat niżański 6,1 mln. Widzimy, że to znaczny zastrzyk finansowy. Muszę przyznać, że wójtowie, burmistrzowie i starosta są bardzo aktywni inwestycyjnie i cieszę się z tego, że na terenie niżańskiego powiatu dzieje się wiele. Mieszkańcy oczekują inwestycji, które poprawiają jakość życia i dają szansę na rozwój. Jestem przekonany, że rządowe wsparcie pozwoli na niezakłócone przeprowadzenie właśnie takich zamierzeń – kończy wiceminister Weber.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~To tyle

Ludzkie Pany! Za Gierka 2.0 piniondza coraz wincyj i wincyj... i tylko chleb już więcej niż piątala kosztuje. Może o to chodziło w piątce Kaczyńskiego? Chleb, Euro, Dolar etc za piątala.

~JKc

Rafał, a skąd rząd ma pieniądze? Z podatków od obywateli? To jakie rządowe. Pycha kroczy przed upadkiem i żadna prostacka propaganda tego nie zmieni!

~Djjxjdc

Co to znaczy rządowe pieniądze? Bo z tego co wiem rząd nie ma swoich pieniędzy bo skąd?

~Aaa

I znowu paru leniuchom skapnie

~Jet

Najpierw zabrali samorządom, a teraz Rafał z kartonikami ochłapy rozdaje z naszych podatków. Panstwo tępej propagandy i namokniętej tektury!

~Joa

A kiedy minister zarządzi zmianę tych idiotycznych przepisów dla pieszych, że maja pierwszeństwo na pasach? Jakie zanieczyszczenie środowiska jak samochód ciągle staje, rusza, staje , rusza. Ile spalin więcej i ile więcej wypadków? Pieszy powinien wkraczać jak ma pusto na drodze, tak jak uczono w szkołach dawniej. Porozglądać się w prawo, lewo.prawo i dopiero iść.

~Mieszkaniec

~XYZ - przecież Vice do niczego wiecej się nie nadaje.

~Mieszkaniec

~XYZ - przecież Vice do niczego wiecej się nie nadaje.

~Oczy

Ted1 państwo jest właśnie od tego,aby wspomagać samorządy tylko po co ten tzw.lans publiczny że,, dają ". Jakoś nigdy tuż po wyborach nie robiłem rozeznania czy,,dają" po najblizszych wyborach bacznie będę obserwował. I jeszcze jedno niech już tak publiczne przestaną,, dawać"ważniejsze żeby przestali ZABIERAĆ!!!

~Polak

Rafał teraz robi za fajnego chłopaka bo wybory, ale niech przypomni jak głosował podczas głosowania w/s tzw ustawy hoca, tj. segregacji sanitarnej w miejscu pracy. Takich macie dobrodziei. Poza tym tracącą na wartości kase z drukarki glapinskiego przyznaje samorządom, co oznacza, że trafi ona do "swoich" i do nikogo innego. Chłopaki rozdają papierki samym sobie, wciskając kit że to w interesie ludu, a lud łatwo daje się nabierać na czułe słówka i zagrywki pod publiczkę. I ma krótką pamięć więc pewne rzeczy warto przypominać.

~dojna zmiana+

Państwo z kartonu i gówn.

~ekolog

Do xyz, znowu się kompromitujesz swoją głupotą to najlepszy pomysł z tymi kartonami bo gdyby nie te kartony z milionami to gminy , miasta i powiaty by gęgały , że nie dostają wielkiej pomocy od najlepszego rządu PIS w dziejach POLSKI.

~XYZ

A teraz tak serio, jaki maja sens te event-y z transparentami? Jakby zliczyć ile dni w roku Pan Weber spędza na takich "imprezkach" to mogło by się okazać, że to z 50% pracy Pana Ministra. Dodając do tego czas, który zabiera wszystkim innym na zdjęciach + koszt paliwa + koszt obsługi tych "event-ów". Cyrk na kółkach! Nie łatwiej ustalić proste reguły podziału podatków i skupić się na robocie? Przecież to jest wręcz ośmieszające dla tych wszystkich ludzi stojących z kartonikami z złotówkami. To trochę tak jakbym ja robił zdjęcia swoim pracownikom z wynagrodzeniem, które im zapłaciłem - za ich pracę?!?! Dzielicie kasę wypracowaną nie przez siebie, a przez NAS!

~ted1

DO MOJEGO PRZEDMÓWCY
Szanowny Panie: Pomoc rządowa dla samorządów na realizację ważnych zadań w interesie mieszkańców nie może się Panu mylić z transparentami Lenina, Marksa itp.z okazji dnia o którym Pan wspomniał realizujących politykę wówczas panujących. To tak jakby Pan dał znak równości pomiędzy temperaturą wrzenia wody z katem prostym. Pozdrawiam.

~Maciarkiewicz

Niczym transparenty na 1-Maja,
Pamiętacie?
Niestety historia zatacza koło....szkoda.
Za Gierka też wszystko było........w telewizji rządowej.