7 najlepszych naturalnych spalaczy tłuszczu: jak działają, zalety i wady

Materiał zewnętrzny Image

Szukasz sposobów, jak zdrowo schudnąć? Ponieważ na rynku znajduje się wiele tabletek odchudzających, które twierdzą, że pomagają spalać tkankę tłuszczową i wspomagają utratę wagi, kuszące jest skorzystanie z tych szybkich rozwiązań znanych jako suplementy spalające tłuszcz. Sprawdź więcej o spalaczu tłuszczu na https://zdrowy-poradnik.pl/odchudzanie/skuteczne-spalacze-tluszczu/

Producenci często promują je jako cudowne rozwiązania, które mogą rozwiązać problem przyrostu masy ciała. W przeciwieństwie do tego spalacze tłuszczu mogą wydawać się nieskuteczne i szkodliwe, ponieważ Agencja ds. Żywności i Leków ich nie reguluje.

Jednak tak zwane naturalne spalacze tłuszczu są często zawarte w naturalnych suplementach diety na wagę. Naturalna substancja spalająca tłuszcz w tych naturalnych suplementach nie stanowi zagrożenia dla zdrowia.

Te naturalne suplementy odchudzające okazują się skuteczne, jeśli połączysz je z dietą bogatą w składniki odżywcze i regularnymi ćwiczeniami. Dowiedzmy się więcej o tych naturalnych spalaczach tłuszczu i ich działaniu.

7 najlepszych naturalnych spalaczy tłuszczu do efektywnego spalania tłuszczu

Biorąc pod uwagę potencjalne ryzyko związane z przyjmowaniem komercyjnych suplementów spalających tłuszcz i produktów odchudzających, poniżej wymieniono naturalne suplementy spalające tłuszcz, które należy wziąć pod uwagę. Zawierają niezbędne składniki odżywcze i związki, które poprawiają masę mięśniową i zwiększają poziom energii.

Sprzężony kwas linolowy (CLA)

CLA to rodzaj wielonienasyconego tłuszczu pozyskiwanego z żywności w naszej diecie. Głównym źródłem CLA w Twojej diecie mogą być pełnotłuste produkty mleczne, takie jak pełne mleko, ser, wołowina i masło. Można go również znaleźć w większości suplementów odchudzających i niektórych suplementów białkowych w proszku.

CLA wspomaga metabolizm w skromnej ilości. Zwiększając metabolizm tłuszczów, organizm może zwiększyć spalanie nadmiaru kalorii i zmagazynowanej tkanki tłuszczowej w celu przekształcenia jej w energię.

W niektórych źródłach klinicznych znalezionych na HealthCanal.com pozytywne efekty suplementacji CLA u osób z nadwagą i otyłością prowadzą do zmniejszenia masy tkanki tłuszczowej, poprawy masy mięśniowej i beztłuszczowej masy ciała.

Może jednak stanowić zagrożenie dla zdrowia ogólnego poziomu lipidów we krwi, poziomu stanu zapalnego i odpowiedzi na inulinę u osób dorosłych z nadwagą.

Esencja z zielonej herbaty

Ekstrakt z zielonej herbaty to po prostu skoncentrowana forma zielonej herbaty. Jest bogaty w kofeinę i polifenolowy galusan epigallokatechiny (EGCG), z których wiadomo, że oba związki spalają tłuszcz. Związki te działają synergistycznie i mogą powodować spalanie tłuszczu poprzez proces termogenezy.

Termogeneza to proces, w którym organizm spala kalorie w celu wytworzenia ciepła i energii. Wypicie filiżanki zielonej herbaty na godzinę przed treningiem zapewnia bezpieczny i skuteczny zastrzyk energii. Przyspiesza również regenerację po treningu i zmniejsza uszkodzenia wywołane przez wolne rodniki.

Ponieważ wspomniano, że zawiera kofeinę, unikaj picia innych napojów zawierających kofeinę. Zbyt dużo kofeiny może powodować kołatanie serca i rozstrój żołądka.

Ekstrakt z ziaren zielonej kawy

Ekstrakt z ziaren zielonej kawy pochodzi z surowych ziaren kawy, które nie zostały palone. Zawierają związki znane jako kwasy chlorogenowe, które są wysoce przyswajalne. Po spożyciu pomaga organizmowi spalać glukozę i zmagazynowany tłuszcz w celu uzyskania energii.

Oprócz spalania tłuszczu, zielone ziarna kawy zmniejszają również stany zapalne i pomagają regulować uwalnianie insuliny, która dostarcza glukozę do komórek. Negatywne skutki uboczne są takie same jak w przypadku zielonej herbaty, ponieważ zawiera kofeinę, takie jak przyspieszone tętno, rozstrój żołądka, problemy ze snem i niepokój.

Rozpuszczalny błonnik

Istnieją dwa rodzaje błonnika: błonnik nierozpuszczalny i błonnik rozpuszczalny, ale najbardziej pomocny w odchudzaniu jest błonnik rozpuszczalny. Błonnik rozpuszczalny zatrzymuje wodę i tworzy żel podczas trawienia.

Błonnik rozpuszczalny pomaga schudnąć, zmniejszając wchłanianie tłuszczu z pożywienia. Ponadto spowalnia dostarczanie wchłoniętych składników odżywczych do jelit, pozostawiając uczucie sytości na dłużej. Chociaż pozyskiwanie wszystkich tych błonników z pożywienia może być trudne, możesz je uzyskać, przyjmując suplement z błonnikiem rozpuszczalnym.

Zachowaj ostrożność podczas przyjmowania zbyt dużej ilości błonnika w diecie, ponieważ może powodować wzdęcia, gazy i zaparcia.

Suplementy białkowe

Białko to naturalnie występujący aminokwas. Jest ważnym składnikiem odżywczym podczas odchudzania lub nabierania masy. Uzyskanie wystarczającej ilości białka wspiera zdrowy metabolizm i zmniejsza apetyt. Pomaga również zrzucić nadmiar tkanki tłuszczowej bez utraty mięśni.

Chociaż możesz uzyskać całe potrzebne białko z pokarmów wysokobiałkowych, wiele osób nadal uważa to za trudne. Dlatego suplementy białkowe zawierające proszki białka serwatki, kazeiny, soi i konopi są dobrymi opcjami zwiększenia spożycia białka.

W połączeniu z treningiem oporowym suplementy białkowe mogą promować utratę wagi i pomagać w budowaniu masy mięśniowej, zwłaszcza jeśli ograniczysz spożycie kalorii.

Przed przyjęciem koktajli proteinowych lub proszku sprawdź, czy nie tolerujesz laktozy, ponieważ niektóre koktajle proteinowe zawierają serwatkę lub kazeinę, które mogą powodować wzdęcia, skurcze, gazy i biegunkę.

Probiotyki

Probiotyki to dobre bakterie znajdujące się w sfermentowanej żywności, napojach i suplementach diety. Bakterie te znajdują się w przewodzie pokarmowym, który pełni wiele funkcji organizmu, zwłaszcza przy odchudzaniu.

Hamują wchłanianie tłuszczu z pokarmu, zwiększając ilość tłuszczu wydalanego z kałem. Ponadto probiotyki pomagają w promowaniu utraty wagi poprzez wspomaganie uwalniania hormonu zmniejszającego apetyt, który spala kalorie i tłuszcz.

Probiotyki mają wiele korzyści zdrowotnych, w tym układ odpornościowy, trawienny i ośrodkowy układ nerwowy. Jednak nie wszystkie probiotyki wspomagają odchudzanie; niektóre mogą prowadzić do przyrostu masy ciała, ponieważ efekty szczepu probiotycznego różnią się w zależności od osoby.

Olejek eteryczny z grejpfruta

Aktywny składnik grejpfruta może pomóc zwiększyć metabolizm, zmniejszyć apetyt, zmniejszyć apetyt i dać łagodną dawkę energii. Enzymy znajdujące się w owocach mogą pomóc organizmowi w rozkładaniu cukru. Ponadto wiele osób uważa, że zapach owoców cytrusowych zmniejsza apetyt na słodycze, pomagając w ten sposób zapobiegać przybieraniu na wadze.

Pomaga w utrzymaniu prawidłowej wagi, a po nałożeniu na skórę olejku grejpfrutowego jest doskonałym środkiem moczopędnym i limfatycznym. Należy jednak zachować ostrożność podczas stosowania olejku grejpfrutowego, ponieważ może on powodować nadwrażliwość na światło i pieczenie.

Czy tabletki na odchudzanie są bezpieczne?

Tabletki na spalanie tłuszczu mają wiele przeciwko nim. Nie są regulowane i zawierają niepodważalne składniki. Ogólnie rzecz biorąc, nie są one uważane za bezpieczne.

Jeśli rozważasz te suplementy, lepiej najpierw porozmawiać o tym z lekarzem lub farmaceutą. Ponieważ każdy ma inny skład ciała, niektóre składniki mogą powodować reakcję alergiczną lub wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, które mogą powodować poważne problemy.

Wniosek

Nie ma magicznej pigułki, która rozwiąże wszystkie Twoje problemy z utratą wagi. Jednak wiele naturalnych rozwiązań spala tłuszcz w połączeniu ze zdrowym stylem życia, takimi jak zbilansowana dieta i regularne ćwiczenia.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =