Dlaczego należy chronić psa przed kleszczami?

Materiał zewnętrzny Image

Internetowy sklep zoologiczny co roku przeżywa prawdziwe oblężenie właścicieli czworonogów, którzy chcą zabezpieczyć swoje ukochane psy przed kleszczami. Pajęczaki atakują pupili na każdym spacerze po terenach zielonych. Dotyczy to zarówno spacerów po lasach, jak i po skwerkach i parkach na terenie miasta. Dlaczego powinno się chronić psy przed atakiem kleszczy? Sprawdź, jakie środki ochronne znajdziesz w internetowym sklepie zoologicznym.

1. Kleszcze a zagrożenie dla psów

2. Jakie środki ochrony przed kleszczami oferuje sklep zoologiczny?

Sklep zoologiczny online oferuje środki ochrony przed kleszczami przez cały sezon. Dzięki temu właściciele czworonogów zawsze mogą odpowiednio zabezpieczyć swoje psy przed atakiem pajęczaków. Środki ochronne, które zapewnia sklep internetowy, cechują się wysoką skutecznością. Sprawdź, dlaczego powinno się je stosować.

Kleszcze a zagrożenie dla psów

W sklepie zoologicznym online dostępne są nie tylko witaminy dla psa i specjalistyczne karmy, ale i preparaty, których zadaniem jest ochrona czworonogów przed kleszczami. Kleszcze są jednym z najgroźniejszych pasożytów dla zwierząt i ludzi. Ludziom po ugryzieniu przez kleszcza grozi zakażenie boreliozą i odkleszczowym zapaleniem mózgu. Z kolei dla psów groźna jest babeszjoza. Jest to choroba, która rozwija się stopniowo i daje pierwsze objawy nawet po 9 miesiącach od ugryzienia przez kleszcza. Z tego względu babeszjoza często jest nieprawidłowo diagnozowana, gdyż właściciele nie łączy faktu ugryzienia z wysoką gorączką, apatią i brakiem apetytu u psa.

Obrazek


Babeszjoza powoduje wyniszczenie wszystkich układów w organizmie psa. Dochodzi do ich niewydolności, a w konsekwencji do śmierci psa. Leczenie rozpoczyna się od diagnostyki babeszjozy za pomocą rozmazu krwi. O chorobie świadczy obecność pierwotniaków, jednak często pomimo znalezienia przyczyny schorzenia, jest za późno na uratowanie pupila. Środki ochrony przed kleszczami dostępne w naszym sklepie zoologicznym online skutecznie przeciwdziałają zakażeniu babeszjozą.

Jakie środki ochrony przed kleszczami oferuje sklep zoologiczny?

Wśród najpopularniejszych środków ochrony przed kleszczami dla psów znajdują się obroże na kleszcze. Są to produkty najwyższej jakości, które odstraszają pajęczaki za pomocą środków zapachowych. Kleszcze unikają ich i nie atakują psa spacerującego po lesie, łące lub parku. Przed kleszczami chronią również specjalne spraye i krople, które długo utrzymują się na skórze i zwiększają poziom ochrony psa podczas długich spacerów po terenach zielonych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =