Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej otrzyma dotację

Image

W piątek Rada Miejska podejmie decyzję w sprawie ustalenia stawki dotacji dla Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli na rok 2023.

W myśl przepisów o finansach publicznych z budżetu jednostki samorządu terytorialnego mogą być udzielane dotacje przedmiotowe dla samorządowych zakładów budżetowych, kalkulowane według stawek jednostkowych.

Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej administruje obiektami sportowymi przy ul. Hutniczej, które są własnością miasta. Prowadzi działalność polegającą m.in. na organizacji imprez sportowych na rzecz mieszkańców miasta oraz popularyzuje wszelkie formy wypoczynku i rekreacji dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych.

Ponieważ kosztów funkcjonowania zakładu nie można zrekompensować poprzez podwyższenie cen świadczonych usług dla mieszkańców miasta, w uchwale, nad którą pochylą się radni wnioskuje się o ustalenie stawki dotacji przedmiotowej jako dopłaty do kosztów wynajmu 1 m2 powierzchni boisk wchodzących w skład kompleksu zarządzanego przez zakład.

Podstawą do określenia stawki jednostkowej dotacji są następujące czynniki: koszty użytkowania obiektów, planowane do uzyskania przychody z prowadzonej działalności, a także powierzchnia boisk. Stawka dotacji dla PCPN w 2023 rok ma wynieść 19,75 zł jako dopłata do wynajmu 1m 2 powierzchni boisk wchodzących w skład Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. Powierzchnia ta wynosi 45558 m2. Oznacza to, że kwota dotacji wyniesie prawie 900 tys. zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~TRC

4 liga rozgrywkowa to amatorzy grający po pracy w piłkę

~Do Kibic

Za Szlezaka to był drugi poziom rozgrywek, a teraz jest czwarty...

wopin

Czy to nie powinno samo na siebie pracować ??
Organizować mecze , zjazdy , wyjazdy itp itd
Dofinansowanie to ja rozumie tylko dla zachowania ciągłości pensji w tym właśnie ośrodku ?

~Wirus

Idź dalej to największy sukces miasta przed 3 wojną światową

~KIBIC

To CENTRUM SPORTOWE to największy sukces naszego miasta po 2 wojnie światowej.

~KIBIC

Do szeryf, cieciu o jakim dziadostwie ty gęgasz ? bo dziadostwo tam było jak przy korycie siedział SZREK. Tam był wtedy skansen sportowy a dziś na naszym CENTRUM SPORTOWYM rozgrywane są mecze między państwowe i cała POLSKA nam wszystkiego zazdrości. Nie martw się cieciu co będzie bo co roku w naszym mieście jest coraz lepiej.

~Szeryf

Bez tych dotacji to dziadostwo nie funkcjonuje. Ciekawe jak ich zabraknie, co wtedy ?

~Polak

Zaorać i pomidory niech rosną więcej zarobku jak na tych graczach i prezesów pozal się Boze

~emi

Jaka strate ma to centrum do tej pory ,kiedy upadlosc?

wyborca

mlotek

~jasio

na to zasrane centrum przychodzi pare osup a do szpitala traficie prawie wszyscy nieuki

~jasio

a szpital fige oczyma

~Kpina

Centrum Podkarpackich Niedoróbek.

~Erikson

Może nowak w końcu przemówi i przedstawi jakieś dane statystyczne dotyczące swojej prezydentury w PCPN....

~oko

dziadostwu (POWTARZAM DZIADOSTWU) nic nie pasuje.

~Marek

To niech zamontują stacje do pomiaru jakości powietrza. Tam od huty nieraz cala tablica Mendelejewa leci a dzieciaki w tym syfie biegają

~bodzio

Dotacje,opłaty od klubów ze Stalowej Woli i rodziców! dalej mało! A boiska na mecz lub turniej nieprzygotowane,rodzice z trenerami i dziećmi muszą brami nosić za 4 tyś miesięcznie! Skandal! Nowak na uwagi o boiskach mówi...za takie pieniądze to dziękujcie że możecie trenować! Pycha kroczy przed upadkiem! Ludzie oni nas okradają!

~nic

Jakie dotacje? Nowak do roboty!

~KIBIC

N o i hejterzy już się zaczęli kompromitować swoim debi..zmem. Aby to nasze przepiękne CENTRUM SPORTOWE przynosiło wysokie zyski potrzeba wybudować tam na terenie basenu przy ulicy HUTNICZEJ piękny hotel na 150 miejsc. Tuż po drugiej stronie naszego boiska sztucznego. Wówczas będą u nas organizować zgrupowania piłkarskie kluby z całej POLSKI. Potrzeba też wybudować dodatkową trybunę za bramką od strony sztucznego boiska na przynajmmniej tysiąc miejsc.

~Janek

Dziś po meczu zaorać i buraki cukrowe zasądzić albo kartofle

~lustr

pisowcy klamali jak powstawalo to boisko ze bedzie zarabialo

~Jdjci

A to czasem PCPN nie miał na siebie zarabiać?

~pieniądz

jest pieniądz