Czy tereny zielone powinny mieć wydzielonych opiekunów? Radna uważa, że tak

Image

Stalowa Wola ma mnóstwo terenów rekreacyjnych, powstanie których wiązało się z dużymi nakładami finansowymi. Wymienić tu by można: Park Miejski, Park24, błonia nadsańskie, Park Charzewicki, Park Zimnej Wody.

Joanna Grobel- Proszowska, uznała, że nie wszystkie obszary są należycie zadbane. Pomysłem na to mogłoby być przydzielenie pracownikom odpowiedzialnym za zieleń konkretnych obszarów zielonych, które mieliby pod swoją szczególną pieczą. W tej sprawie złożyła właśnie interpelację. Sprawa dotyczy głównie Parku Zimnej Wody. To duży obszar, służący mieszkańcom Stalowej Woli. Radna zauważyła, że zadbany jest tylko pumptrack.

Część parku z pomostami nad zbiornikami wodnymi jest nieskoszona i zarośnięta chwastami, a nasadzenia na skarpie za ostatnim stawem zginęły całkowicie w chwastach. W niedalekiej przyszłości pojawi się także konieczność pielęgnacji samych stawów, żeby nie zarosły trzcinami. Od dawna postuluję, aby przydzielić pracownikom Urzędu Miasta zajmującym się ochroną przyrody i środowiska wydzielone tereny zielone do nadzoru, tak aby Miejski Zakład Komunalny otrzymujący środki z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska w porę posiadał informacje o niezbędnych do wykonania pracach na terenach zielonych. Sądzę, że tego typu współpraca pomiędzy Urzędem a MZK nie przynosiłaby nikomu ujmy, a jedynie będzie służyć właściwej pielęgnacji terenów, w które zainwestowano wysokie nakłady finansowe. Przykładem złej pielęgnacji są opóźnione skoszenia łąk na terenie Błoni od trzeciego wejścia przy Vivo do wejścia drugiego przy oczyszczalni ścieków. Tu prace koszenia wykonano, gdy chwasty osiągnęły wysokość do jednego metra. Zasady koszenia łąk są ścisłe: dwa razy w roku w maju-czerwcu i w sierpniu- wrześniu. Może należałoby rozważyć utworzenie stałych ekip ogrodniczych do pielęgnacji terenów takich jak: Park Zimnej Wody, Błonia i Park Miejski- czytamy w interpelacji radnej Joanny Grobel- Proszowskiej.

Koszt realizacji projektu Parku zimnej Wody wyniósł około 5,2 mln zł, z czego 85% (4,4 mln zł) to dofinansowane z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Utrzymaniem zieleni w mieście zajmuje się Miejski Zakład Komunalny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

~Hehe, jeszcze jedno zasrańcu, kłamiesz z tym, cyt:" ja sypiam bardzo dobrze", widzisz, pisałeś o 19:54, a o tej porze to gospodarz już dawno zgasił światło w chlewiku i winieneś spać od co najmniej godziny, a ty jeszcze kwiczałeś knurze, to jak dobrze śpisz.

e2rds

~Hehe cicho rżący zasrańcu, odpisuję ci teraz bo dopiero wróciłem z przyjemnej imprezy i nie wymyślaj cudów z nazwami, bo i tak jesteś tylko kwiczący knur z takim łbem odpowiednio uszytym, wiesz jakim zasrańcu.

~Hehe

Erdeesowski napletku ja sypiam bardzo dobrze w przeciwieństwie do ciebie stara nędzny kaloryferze

e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie, głąbie, ja odpoczywam i zajmuje się przyjemnościami, to ty zamiast pier.zieć w stołek Wodza zajął byś się chwastami, właśnie przynajmniej za kasę podatnika którą zgarniasz za te wypociny, był by jakiś pożytek. A co się tyczy obrażania, to jeśli twój nick jest też ~Hehe, to głąbie z przyjemnością nazwę cię zasrańcem i nie będą to "wszyscy mieszkańcy", a ta pani bezradna to jest starsza od ciebie i taki gnojek powinien zrobić plewienie na błoniach zamiast tej pani, widzisz, ona, cyt:"Przecież nie może powiedzieć , że nie ma czasu na takie pie..dy .", a ty masz czas na pisanie pie.dół i pier.zenie w stołek w godzinach pracy.

e2rds

~Hehe, bo muszę lać to tym głupim, pustym i tępym łbie uszytym z tego materiału co capy pod brzuchem noszą takiego ~Hehe, a, że jestem emerytem, czasu mam dużo, to i śpię kiedy chcę, nie to co rżąco - kwiczący zasraniec ~Hehe. Pozdrawiam i życzę koszmarnych snów i po co ci było zasrańcu zaczepiać dziadka i znów noc nieprzespana z nerwów, sam się wykończysz głąbie.

~Hehe

To ty erdeesik spać nie możesz skoro siedzisz na internecie o 23 he he

e2rds

~Hehe rżący, ale mam, a ty zasrańcu masz łeb, rozumiesz, łeb, uszyty z tego materiału co capy pod brzuchem noszą, dlatego jesteś taki głupi i pusty. Mogę ci jednak pomóc, żeby ten łeb nie był przynajmniej pusty mogę podesłać ci kozich bobków do napełnienie, jak będziesz chodził, a jeszcze lepiej biegał, to przynajmniej z tego pustego łba będziesz miał grzechotkę, rozumu co prawda ci od bobków nie przybędzie, ale zawsze to coś. A, i życzę koszmarnych snów, po tym moim wpisie, na pewno długo nerwa będzie szarpała i długo nie zaśniesz w barłogu, a może jeszcze będziesz kwiczał przed snem, dobranoc rżący i kwiczący zasrańcu.

~Hehe

Erdees napletku masz choræ głowę

e2rds

~Hehe, zasrańcu rżący, nie ważne gdzie przebywałem, ważne kwiczący knurze, że mam wysoką emeryturę, a ty masz tylko kwiczący ryj, nawet ociupinkę niepodobny do napletka, takie nie wiadomo co, no może troszeczkę podobne do świńskiej k.py.

e2rds

~dzialkowicz, to i ten zasraniec działkowicz ma mi cos do powiedzenia, zajmij się swoimi gó.nami na działce i pisz na temat artykułu głąbie, a nie ryja do mnie wsadzasz. I potrzeba ci zasrańcu było byś po tym pustym łbie oberwał, tak cie ten łeb swędział i jęzor by kwiczeć do mnie, czy ja zaczepiłem cie pod tym nickiem~dzialkowicz. Jak nadepnąłem na ogon to było kwiczeć pod tym nickiem na który nadepnąłem, a nie kwiczeć pod ~dzialkowicz. Tylko taki kretyn jak ty posługuje się tyloma nickami i udaje że takich kretynów, aż tylu jest, a to jeden i ten sam. Pozdrawiam i życzę koszmarnych snów, bo myślę, że po takim laniu to łbie to długo będziesz się przewracał w barłogu i obmyślaj jak mnie dopaść głabie. A gdzie robiłem te 46 lat to ciebie zasrańcu gó.no obchodzi, ważne, że mam tyle do emerytury i w związku z tym wysoką emeryturę, której taki głąb nie będzie miał.

~Joa

Zgadzam się absolutnie z tym, że powinni być zatrudnieni ludzie tylko do dbania o ogrody Stalowowolskie. Są piękne. Koszenie trawy kosiarkami spalinowymi i podkaszarkami to straszny smród. Można stosować starego typu kosiarki, bez silników. Kosząc siłą mięśni. Będzie taniej na paliwie a da się pensję ludziom.

~Baba

Jedyna ścieżka asfaltowa na błoniach zasypana spadającymi gałązkami z drzew co grozi wypadkiem dla jeżdżących na rolkach.Pasowalo by raz na tydzień posprzątać . Ostatni zarządca ZAB p.Krystian dbał o to miejsce. Niestety nie ma go już między mami .ZAB zlikwidowany czyżby brak gospodarza...

~Baba

Jedyna ścieżka asfaltowa na błoniach zasypana spadającymi gałązkami z drzew co grozi wypadkiem dla jeżdżących na rolkach.Pasowalo by raz na tydzień posprzątać . Ostatni zarządca ZAB p.Krystian dbał o to miejsce. Niestety nie ma go już między mami .ZAB zlikwidowany czyżby brak gospodarza...

~Baba

Jedyna ścieżka asfaltowa na błoniach zasypana spadającymi gałązkami z drzew co grozi wypadkiem dla jeżdżących na rolkach.Pasowalo by raz na tydzień posprzątać . Ostatni zarządca ZAB p.Krystian dbał o to miejsce. Niestety nie ma go już między mami .ZAB zlikwidowany czyżby brak gospodarza...

~Baba

Jedyna ścieżka asfaltowa na błoniach zasypana spadającymi gałązkami z drzew co grozi wypadkiem dla jeżdżących na rolkach.Pasowalo by raz na tydzień posprzątać . Ostatni zarządca ZAB p.Krystian dbał o to miejsce. Niestety nie ma go już między mami .ZAB zlikwidowany czyżby brak gospodarza...

remont

do ~Polak - miałem to samo napisać. Kolejny twór z marną jakością usług. Uważam, że po krótkim czasie jakość takiego tworu spadła by do jakości ekipy remontowej ze spółdzielni.... Żadnych dodatkowych etatów !! Zamiast redukować to te pacany szukają nowych miejsc dla swoich ziomków.

~Mieszkaniec

Dobrym pomysłem będzie przydzielenie tam nieroba zwanego erdeesem.

~jasio

proponujem radnym pszydzielic poszczegolne inwestycje niech z jich ciongnom zyski

~huciak61

Co zrobili urzednicy z ulica Popieluszki,teraz to sam beton jest,najbrzydsza ulica w miescie.

~Emisariusze

Zatrudnić Przyrodników na stanowisko konsultantów i koordynatorów społecznych w fazie II. ;-)
Niech się połączą

~tratatata

Do Polak - święta prawda. Dodatkowo ja postuluje aby pani radna wraz z całą ekipą radnych (PiS i SPS, PO) w czynie społecznym dali przykład i sami wzięli się za robotę i wyplewili chwasty, które tak ją kolą w oczy. W końcu za coś biorą nasze pieniądze i dostają premie. Do roboty bezradni!

~Polak

Cytat: Od dawna postuluję, aby przydzielić pracownikom Urzędu Miasta zajmującym się ochroną przyrody i środowiska wydzielone tereny zielone do nadzoru, tak aby Miejski Zakład Komunalny otrzymujący środki z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska
Komentarz: kolejne lanie pięknych słówek, kiedy w praktyce chodzi o stworzenie kolejnego pionu biurokratycznego, żeby nowe (albo nawet te same) urzędasy miały dodatkową kasiorę z publicznych pieniędzy za przepychanie papieru przez kserokopiarkę, podczas gdy szeregowy pracownik który te tereny kosi nie dostałby ŻADNEJ podwyżki pensji. A jak dodamy do tego zawyżanie oficjalnych kwot do pobrania z "funduszu" i potem januszowanie przy kosztach rzeczywistych, żeby "nieoficjalnie" wziąć sobie do kieszeni różnicę tych 2 kwot, to mamy wypisz wymaluj podejście pisu i innych "opozycjonistów" do całego kraju. Takie wałki się robi w skali ogólnokrajowej, jak nie ogólnoświatowej.
Kwestia druga: skąd wy socjaliści nagle tyle kasy macie? Przecież podobno kryzys (wiem że z drukarki, żeby celowo podbić inflacje żeby zubożyć lud bo tak wam każą wasi właściciele, ale retorycznie zawsze można zapytać...)

~Belzebub

Jest taki wice minister rolnictwa Kowalski się nazywa w sam raz do plewienia chwastów się nadaję.Pytany o zboża że zdjęć nie miał pojęcia co mówi buhaha .Tuman jeden

~Kamaroak

Wspaniały pomysł!
Proponuję te ekipy stworzyć z kochanych radnych PO i SPS.
Dostają na łebka co miesiąc 1500 złotych i żadnego pożytku z nich nie ma.
A tak przynajmniej coś zrobią dla mieszkańców Stalowej Woli!