Pożyczka bez udokumentowanych dochodów

Materiał zewnętrzny Image

Wiele instytucji pozabankowych, w przeciwieństwie do banków, oferuje swoim klientom możliwość zaciągnięcia pożyczki nawet wtedy, gdy nie są w stanie udokumentować swoich dochodów. Nie oznacza to jednak, że mogą z niej skorzystać nawet osoby, które nie mają żadnych przychodów. Sprawdź, jak działa taka pożyczka i co musisz o niej wiedzieć.

Na czym polega pożyczka bez udokumentowanych dochodów?

Przeglądając oferty instytucji pozabankowych, można natknąć się na propozycje pożyczek bez udokumentowanych dochodów. Firmy takie nie wymagają od swoich klientów przedstawiania np. zaświadczenia o zarobkach z zakładu pracy. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że każdy może liczyć na otrzymanie takiej pożyczki. Aby ją zaciągnąć, trzeba bowiem otrzymywać jakiś dochód, który pozwoli na spłatę zobowiązania. Nie musi to być jednak wyłącznie wynagrodzenie otrzymywane z tytułu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę.

Wiele firm pożyczkowych umożliwia zaciągnięcie pożyczki także osobom bezrobotnym, które otrzymują różnego rodzaju świadczenia socjalne oraz klientom pracującym na umowach cywilnoprawnych, takich jak umowa-zlecenie czy o dzieło. Bardzo często akceptowane są również dochody z alimentów, stypendiów, renty itd. Część instytucji pozabankowych swoje oferty kieruje także do pracowników tzw. szarej strefy, którzy ze względu na brak formalnego zatrudnienia nie są w stanie przedstawić wymaganych dokumentów.

Pożyczka bez udokumentowanych dochodów – co trzeba o niej wiedzieć?

Pożyczka bez udokumentowanych dochodów to produkt oferowany przez instytucje pozabankowe. Żaden bank bowiem nie pożyczy pieniędzy klientowi, który nie jest w stanie przedstawić zaświadczenia o zatrudnieniu lub o zarobkach. Przed wyborem konkretnej oferty trzeba dokładnie zweryfikować umowę i zapoznać się z każdym jej zapisem. Jest to niezwykle ważne, gdyż może okazać się, że zawarte są w niej informacje dotyczące np. kosztów pożyczki czy wysokości odsetek. Warto także zweryfikować informacje o firmie pożyczkowej, co da pewność, że jest to oferta, na którą bez obaw można się zdecydować.

Taką pożyczkę można uzyskać bez wychodzenia z domu, gdyż wniosek można złożyć przez internet. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Dodatkowo decyzję najczęściej otrzymuje się już po kilku minutach. Jeśli jest ona pozytywna, to pieniądze także bardzo szybko trafiają na podane we wniosku konto.

Jaką pożyczkę bez dochodów wybrać?

Instytucje pozabankowe oferują swoim klientom dwa rodzaje pożyczek. Pierwszą z nich jest szybka chwilówka, która wyróżnia się:

• możliwością pożyczenia do kilku tysięcy złotych,

• krótkim terminem spłaty (30 lub 60 dni),

• szybką decyzją i minimalną ilością formalności.

Druga z nich to pożyczka na raty. Decydując się na nią, można pożyczyć wyższą kwotę, a okres spłaty jest zdecydowanie dłuższy. Nie spłaca się jej w całości, ale w comiesięcznych ratach. Wybór konkretnej pożyczki uzależniony jest przede wszystkim od indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Przed podjęciem decyzji należy dokładnie przeanalizować swoją sytuację i zastanowić się, jakie zobowiązanie będzie realnie możliwe do spłaty. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim to, czy dochody pozwolą wywiązać się terminowo z tego zobowiązania. Jeśli nie masz żadnych dochodów, to zaciągnięcie pożyczki nie rozwiąże Twoich problemów, a jedynie spowoduje, że wpadniesz w spiralę długów.

Tego rodzaju pożyczka to rozwiązanie dla osób, które otrzymują środki pieniężne, ale z różnych powodów nie mogą udokumentować źródła ich pochodzenia. Decyzja o jej zaciągnięciu musi być zawsze dobrze przemyślana, co pozwoli uniknąć trudności w spłacie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =