Dodatki węglowe już w samorządach

Image

Uruchomiono już wypłatę środków na dodatki węglowe. Samorządy dostają właśnie pieniądze z Urzędów Wojewódzkich.

Mimo, że mamy dopiero wrzesień, temperatury na zewnątrz są już bardzo niskie. Rankiem to 5-10 stopni Celsjusza. W blokach wciąż kaloryfery są zimne, bo ogrzewanie włączane jest sukcesywnie. Wiele gmin nie decyduje się jeszcze na rozpoczęcie sezonu grzewczego ze względu na bardzo wysokie ceny opału. To zresztą też jest trudnodostępne.

Już w środę na koncie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego zostały zaksięgowane środki przeznaczone na wypłatę dodatku węglowego. Fundusze te zostały rozdysponowane na poszczególne samorządy.

Są to niemałe kwoty, bo łącznie gminy z Podkarpacia otrzymały 529 454 500 zł.

Pieniądze będą wypłacane w transzach ze względu na korekty wniosków wynikające z wprowadzenia zmian w ustawie o dodatku węglowym i po weryfikacji potrzeb w tym zakresie.

Dodatek węgłowy wynosi 3 tys. zł na gospodarstwo domowe, w którym głównym źródłem ogrzewania jest węgiel. Przysługuje tym, którzy węgiel spalają w kotle, kominku, kozie, ogrzewaczu powietrza, trzonie kuchennym, piecokuchni, kuchni węglowej lub piecu kaflowym (na co najmniej 85% węgla).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Joa

Niektórzy już śmiecie magazynują na zimę. Ależ będzie smród i wysyp nowotworów. Nie dość ze strefa przemysłowa truje na potęgę, to jeszcze sąsiedzi.

~Sjjxjjf

Gdzie logika? Mamy swoj wegiel ale nie dość ze ściągamy z daleka to jeszcze drogi i zadłużamy się, bo przecież na dodatki kasy nie ma…

Larios

Na palenie Ekoponą też dają dodatek??

~solid,huta

W telewizji klamia,wegla zabraknie chodzi o ekogroszek.Bo jak kupuje sie wegiel z RPA to nie jest sortowany i jest tam 80 procent mialu i 20 procent ekogroszku drobnego i grubszego.Kto ma zwykly kopciuch to kupi sobie miał i bedzie tym ogrzewal.Ludzie beda kombinowac ,palic beda smieciami bo bto kupi wegiel po 3 tys za tonę?A Pinokio nas oklamal bo sam podpisal Zielony Lad z ktorego wynika ze kopalnie nie moga zwiekszac wydobycia polskiego wegla ,moga jedynie zmniejszac wydobycie .Wszystko ma byc ogrzewane gazem a nie węglem,sam Pinokio to podpisal.

~csa

Dadzą 3 tysiączki. Nie dość, że węgla nie ma lub jest dramatycznej jakości to dopłaty do gazu są fikcją. W telewizji są dopłaty ale zapomnieli dodać, że na gaz skroplony na nie z sieci. Robią z ludzi idiotów.

~Gal

Zaczadzaą nas smogiem. Władza doprowadziła przez ośtatnie siedem lat ten kraj do katastrofy nie tylko energetycznej. Zlikwidowali budowę wiatraków, zarżnęli fotovoltaikę,l ponieważ sieci energetyczne nie są w stanie odebrać większej ilości prądu, elektrowni atomowej brak, a zebrali z certyfikatów za emisje do budżetu ponad 60 miliardów. Ugotowali, a raczej zamrozili i cofnęli nas do średniowiecza. Kraj uzależnili od ruskiego węgla mimo, że nie tak dawno jeden ryczał, że mamy go na 200 lat. Sami potrafią tylko was okradać i rozdawać sobie stanowiska za miliony oraz ordery, co czynią z dumą godną błazna! A do tego jeszcze ta tępawa propaganda i sianie ciemnoty razem z sukienkowymi. Węgla nie zabraknie, węgiel będzie, no może kupcie go połowę, albo palcie wszystkim oprócz opon, węgiel będzie po 1000 zł, kupcie węgiel na raty, to wszystko to cytaty i rady rządzących, a węgla brak. Sprowadzą trochę czarnego błota przez ten przekop za dwa miliardy zrobią konferencje na tle barki i zarobią jak zwykle na przekręcie miliardy, podobnie jak np. z respiratorami czy fabryką maseczek! A wam pozostanie micha ryżu, ziąb i darmowe disco polo.

~kolchoz59

Ja tam lubię Putina i czy moge sobie sprowadzic węgiel z Rosji tak z 30 ton i ile zaplacę podatku?Czy w ogole przepuszcza mnie na granicy jak będę wiozl węgiel z Rosji?Najblizej do Rosji jest na polnocnym wschodzie i czy da sie tak wwieść węgiel przez granicę?

~Robie

Państwo łupi ile może. Mafia vatowska to wszyscy którzy robią zakupy po wyższych w zwiæzku inflacjæ cenach , kto ma pieniądze na lokacie przy inflacji 16 proc dokłada do budżetu, kredytobiorcy finansują banki dające dywidendy państwu. Taki jest niestety klimat w naszym kraju czy jak to ktoś z poprzedniego rzædu kiedyś beknął: sorry taki mamy klimat

~Skjxjsnx

Śpimy na węglu, mamy go na 200 lat a ściągamy go z Kolumbii i za tonę kosztuje 2900, ale na razie go nie ma hahahha

~Polak

Szczypiorek
Bardzo dobrze napisane. Ponadto w kwestii tzw płacy minimalnej, zadanie z matematyki:
Polak zarabia powiedzmy 1000pln/m-c i płaci podatku powiedzmy 20%. Podniesiono Polakowi płacę minimalną do 1200pln. Podatku Polak nadal płaci podatku 20%. Ile Polak oddaje tzw. "państwu" (taka ładniejsza nazwa na kartel zainstalowanych żydków rządzących)? Więcej czy mniej niż wcześniej?
Pytanie na 6 dla kujonów: czy i ile jest podatków (opłat, akcyz- to inne nazwy tego samego) ukrytych w cenach wszystkich innych produktów i usług? Np. paliwa, gazu, prądu (przecież za prąd płaci się ułamek - reszta to opłaty przesyłowe i inne kreatywne nazwy na jedno i to samo - haracz dla brzuchatych rekinów finansjery)?
A lud myśli, że Boga za nogi złapał. Ale jest magiczny wytrych zwalniający od myślenia i pozwalający się lepiej poczuć. Zwie się on ... "pincet plus". Także wszystko gra i koliduje

~Szczypiorek

śpijcie dalej

~Szczypiorek

Węgiel jest objęty 23% VAT. To oznacza, że z każdej tony sprzedanej za 4000 złotych do budżetu trafia 750 zł VATu. Tyle, ile kosztowała wcześniej tona.Jeśli ktoś myślał, że dopłaty do węgla są całkowicie za darmo to gratuluję optymizmu ????I idzie na wsparcie braci Dudasza na - niebiańską Jerozolimę!

~sztosik66

Teraz mamy prosty przyklad braku demokracji w Polsce.Powinien byc wybor dla ludzi i ci solidarni z Ukraina niech kupuja węgiel z imprtu po 3 tys za tonę,a ci co mają w dup.... solidarność z Ukrainą niech kupują węgiel po 1000 zlotych z Rosji.Ja nie solidaryzuje sie z Ukraina ,wiec taki rosyjski węgiel powinien być na skladach węgla.Dlaczego pajace z rządu za nas decydują czy chcemy węgiel z Rosji czy nie chcemy????A co bylo jak zamykali kopalnie u nas bo twierdzili ze lepiej kupic w Rosji ,bo taniej wychodzi.

~jkl

Adapte@ Normalny świat ma te same problemy z energią z powodu wojny. Trzeba było chrzanić ekologię byśmy mieli kopalnie i elektrownie ostrołęka normalnie by wybudowali.

~żyguli

Przytuła protestuj z Renatą i marudą Marczakiem!!!
Odbierzcie to ludziom jak Tusk i Vincent kasę z OFE!!!

~Adapter

Wróciła komuna pełną gębą. Towarzysze bohatersko stawiają czoła problemom które sami stworzyli, a normalny świat nie zna.

~jasio

czy a piniedzmi wono palic wolno coby spalic inflacjem