Pijana nastolatka wjechała hulajnogą pod koła auta

Image

Wypadek miał miejsce 19 września 2022 roku około godziny 19:15. 16- letnia dziewczyna, jadąc hulajnogą, wtargnęła nagle na jezdnię. Chciała przejechać ciągiem pieszym na drugą stronę ulicy. Była pod wpływem alkoholu.

Przejście dla pieszych, o którym mowa, znajduje się na Al. Jana Pawła II, na wysokości Biedronki. Nastolatka wtargnęła na jezdnię w miejscu, gdzie nie ma wyznaczonego pasa dla rowerzystów. Wjechała wprost pod koła samochodu marki Hyundai i10 (auto na niżańskich numerach rejestracyjnych). Doszło do potrącenia.

Na miejsce przyjechał patrol policji, straż pożarna i Zespół Ratownictwa Medycznego. Okazało się, że dziewczyna była pod znacznym wpływem alkoholu. Karetką odwieziono ją do szpitala.

Droga w kierunku Rozwadowa została całkowicie zamknięta na około kwadrans. Później ruch odbywał się jednym pasem ruchu.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
wyborca

Spamuję forum, ale właśnie mi się przypomniało - jeśli wasza hulajnoga nie ma kierunkowskazów, a nie musi ich mieć, to skręt musicie sygnalizować ręką - nie muszę pisać, jak to się może skończyć dla kierującego.

wyborca

Zmian jest znacznie więcej - zmieniły się definicje, doprecyzowano wiele kwestii - wyszukajcie sobie - Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym - obecnie tekst jednolity pogrubioną czcionką zawiera zmiany.

wyborca

Z bloga jednego z dystrybutorów sprzętu:

Zmiany od września 2022 dla pieszych, rowerzystów i użytkowników hulajnóg elektrycznych - informacje w skrócie
Polskie prawo odnośnie ruchu drogowego zmienia się w niezwykle szybkim tempie. Osoby, które posiadają rowery elektryczne czy hulajnogi elektryczne powinny wiedzieć, że od września 2022 roku obowiązują kolejne zmiany. W myśl nowego prawa więcej przywilejów zyskają rowerzyści względem pieszych a także kierowcy samochodów osobowych względem rowerzystów.

- Nowe przepisy zakładają zmianę definicji chodnika - odtąd będzie on przeznaczony wyłącznie dla pieszych.
- Od 21 września 2022 piesi będą mogli przejść przez drogę dla rowerów tylko w wyznaczonych miejscach - przekraczanie jej w inny sposób będzie uznawane za wykroczenie.
- Wprowadzony zostanie zakaz poruszania się hulajnogami elektrycznymi po jezdni, na której ograniczenie prędkości wynosi więcej niż 30 km/h.
- Wprowadzone zostaną ograniczenia w pierwszeństwie rowerów względem samochodów.
- Nowa definicja: przejście sugerowane (pieszy nie będzie mieć na nich pierwszeństwa)

wyborca

Kopiuję z portalu najednymkole . pl - jazda hulajnogą po jezdni od 21 września jest nielegalna

Informacja ta przeszła bez większego echa, dlatego warto to nagłośnić. Rządzący naprawili swój błąd, a tak naprawdę dyskryminują użytkowników UTO. Sam ostatnio miałem sprzeczkę z kierowcą busa, że jadę po ulicy i odesłałem go do ustawy.


Ministerstwo Infrastruktury dopięło swego. Praworządnych użytkowników elektrycznych monocykli i hulajnóg czeka poważne wykluczenie

Odkąd Ministerstwo Infrastruktury rozpoczęło prace nad nowelizacją prawa drogowego mającą „zalegalizować” e-hulajnogi i urządzenia transportu osobistego, wiadome było, że autorzy nowych przepisów będą chcieli de facto wykluczyć użytkowników elektrycznych hulajnóg i monocykli z ruchu po jezdniach dróg. Projektodawcy nie zważali na głosy społeczeństwa, które przeciwne było wykluczeniu tych mikropojazdów z ruchu w miejscach, gdzie brakuje infrastruktury rowerowej czy chodników. Mimo wielkiego odzewu społeczeństwa w toku konsultacji publicznych, Ministerstwo Infrastruktury zupełnie pominęło zdanie obywateli. Co więcej, ostatecznie pod obrady Sejmu trafił projekt zupełnie odmienny od poprzedniego, którego zupełnie nie poddano pod konsultacje społeczne, a do którego „rzutem na taśmę” wprowadzono tzw. urządzenia wspomagające ruch.

Szczęśliwie, w przyjętej ostatecznie przez Sejm ustawie znalazły się regulacje, które nie wykluczały e-hulajnóg i e-monocykli z ruchu jezdniami dróg. Mimo, że Ministerstwo Infrastruktury nieustannie twierdziło, że uchwalone przepisy wykluczają możliwość jazdy jezdniami dróg publicznych innych niż autostrady i drogi ekspresowe, od początku twierdziłem, że takiego zakazu w uchwalonych przepisach zwyczajnie nie ma. Podobne stanowisko prezentowała Policja, prawnicy i eksperci. Ostatecznie więc w zeszłym i tym roku ci z nas, którzy poruszali się jezdniami dróg, mogli robić to zupełnie legalnie, nie będąc niepokojonymi przez Policję.

Niestety, to już niedługo przejdzie do historii. Tradycyjnie już politycy postanowili wykorzystać fakt, że wakacje i napięta sytuacja na świecie zawładnęła umysłami społeczeństwa, które skupione na inflacji, cenach energii, węgla czy wojnie w Ukrainie, przestali zwracać uwagę na inne działania rządzących. A ci, przy okazji zmian ustawy o Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg, postanowili po cichu pomajstrować przy prawie o ruchu drogowym. I trzeba przyznać, że zrobili to skutecznie.

Od 21 września zakazane będzie poruszanie się UTO i e-hulajnóg po jezdni
Uchwalona 5 sierpnia 2022 r. ustawa o zmianie ustawy o Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2022 r. poz. 1768) wprowadza szereg zmian do ustawy Prawo o ruchu drogowym, z których najbardziej dla nas istotne polegają na rozszerzeniu katalogu zakazów, poprzez – mówiąc ogólnie – dodanie zakazu jazdy po jezdni. To smutna wiadomość, bowiem od 21 września 2022 r. poruszanie się jezdnią na elektrycznym monocyklu będzie stanowić wykroczenie. Analogicznie, użytkownicy elektrycznych hulajnóg również nie będą mogli poruszać się jezdniami dróg, na których obowiązuje ograniczenie prędkości wyższe niż 30 km/h. Dopóki powyższe wykroczenie nie zostanie uwzględnione w taryfikatorze mandatów, podstawą prawną ukarania będzie art. 97 Kodeksu wykroczeń w związku z art. 33b ust. 3 pkt 4 ustawy Prawo o ruchu drogowym. To oznacza ryzyko postępowania sądowego, a w razie przegranej kara nagany lub (co znacznie bardziej prawdopodobne) grzywna do 3000 złotych.

Dlaczego to takie ważne?
Przede wszystkim należy zrozumieć, że od dłuższego czasu żyjemy w dwudziestym pierwszym wieku. Dzisiaj elektryczne monocykle i hulajnogi są takimi samymi pojazdami jak rower. Podobnie jak rower, służą nie tylko do sprawnego i ekologicznego transportu osób na krótkich dystansach, ale wykorzystywane są również w turystyce i rekreacji. Elektryczny napęd to nie tylko szybsze i sprawniejsze poruszanie się w różnych warunkach terenowych, ale także szansa na poprawę mobilności dla osób starszych lub mających problemy zdrowotne. Mniejszy wysiłek oznacza także mniej potu, a to znowu pozwala poruszać się w ubraniu używanym na co dzień – zbędny staje się prysznic czy zmiana odzieży przed rozpoczęciem pracy. Elektryczna hulajnoga, a elektryczny monocykl w szczególności, to pojazdy zajmujące znacznie mniej miejsca niż rower. O wiele łatwiej wygospodarować nań miejsce w mieszkaniu lub w miejscu pracy, nie mówiąc o transporcie publicznym. Kto podróżował z rowerem koleją ten wie, o czym piszę. O przewożeniu roweru w autobusie w zasadzie nie ma co mówić, gdyż w większości wypadków jest to po prostu niemożliwe.

~makapunga

@JeS-i-enny i po co, jakimialby być tego cel?

~JeS-i-enny

Zróbcie wywiad z rodzicami tej dziewczyny!
Bardzo proszę!

~Jarek

Ale muszę przyznać straż jest zawsze szybsza od pogotowia.. Brawo chłopaki szacun

~Małolata

A reszta brygady gdzie? Towarzyszy . Z imprezki wracała ( cpanko alkohol, przetrzepać gówniarze komunikatory jakiś typ musiał jej kupić alko ) imprezowa dziewczynka obracająca sie w towarzystwie 20 latków . Przecież to dziewczę nie raz chodziło na metalowców pijane naćpane

e2rds

~Daniel, nie kompromituj się, mądrości w tym wpisie to "zero", wyzywasz ją od ordynarnych i chamskich, a później używasz powiedzonek, cyt: " bóg rychliwy ale sprawiedliwy'. Jeśli piszesz Bóg to pisz poprawnie z dużej litery, a w przysłowiu jest "nierychliwy ale sprawiedliwy", ogarnij się, nabierz wiedzy, później zacznij pisać.

~Daniel

Chamska ordynarna dziewucha .. bóg rychliwy ale sprawiedliwy . To przykład dziewuchy z książkowych patologii … ale bóg ruchliwy i sprawiedliwy …

~Patos

Zrobić testy na narkotyki wziąć zabrać telefon poszperać i wyjdzie co to za margines z tej dziewuchy . Jak sie panoszy obnosi tym ze pije i wciąga . Psuje gowniara opinie tylko ludziom z metalowców

~Sasiad

Blond Małolata z metalowców J … testy na narkotyki ciekawe czy zrobiony toz znana z tego jest ze wciąga … patologia chodzi bezpańsko cpa pije …

~Aaa

Podwyższyć pięćset plus
Podnieść mandaty dla kierowców,precz od świętych krów na pasach
Wszystko dla dobra ciemnego narodu

~b0omer

Zapomnial wol jak cieleciem byl. Swieci tez nie byliscie w jej wieku. Wasze "idealne" dzieci tez pija, tylko sa sprytniejsi od was umiech)

e2rds

~Loo, a ty czytasz ze zrozumieniem, bo nie widać, wyjaśnij mi twoje zrozumienie, może mnie oświecisz.

~Ozór

Gowniara jedna . I tyle . Wielka nastolatka

~Polak

Do polak
Ok, tylko upewnij się za masz za to płacone, bo za darmo to wiesz...
A na wypadek gdybyś jednak poważnie pisał, to posprawdzaj sobie kto w hollyweirdzie sponsoruje te wszystkie popkulturowe popłuczyny przemycające poprawność polityczną i kto jest właścicielem choćby Disneya (oryginalny Walt Disney się w grobie przewraca), youtuba czy innego niu jork tajmsa itp. - a kto sponsoruje ten promuje to co trzeba

~Rekin

To wszystko wina lgbt i giertycha i biedronia hehe

~Do polak

A ja kocham Żydów, choć nim nie jestem.

~Polak

To do tego sprowadza się ta cała "silna i niezależna kobieta" którą tak żydki promują w swojej popkulturze w postaci filmów, seriali i programów tzw. "rozrywkowych"? Do okazywania swojej zajebi..tości poprzez naje...anie się na tygodniu i wjeżdżanie w samochody bo "jezdem fajna i mogę robić co chcę"?
Biedne to młode pokolenie (i starsze też) - młode jest mamione żydopropagandą popkulturową, stare żydopropagandą polityczną - ale natura i pochodzenie obu jest takie samo, na to wygląda.

b.l.u.e.

Standardy patologiczne w poniedziałek już pić w tym wieku. Trzeba łapać i surowo karać też osoby które udostępniają alkohol lub sklepy sprzedające nieletnim. Skądś go muszą brać.

~tolerancja

porządnie jej skórę wygarbować

~Loo

Do e2rds
Czytaj ze zrozumieniem.
Nie obrażaj innych dlatego ,że nie rozumiesz.
Dobrego samopoczucia.

~teraz

komentarze to ściek i ...kanał elbląski przez mierzeję, ale takie jest społeczeństwo w Stalowej Woli, na wzór Dyktatora z Żoliborza

~doMama

mama , a może to dziecko z domu w którym zarobki są na poziomie 20 000 +

~Ojciec Tadzio

Oczywiście jeżdżą oni a nie ja powyżej tej prędkości. Ja to tylko rowerem

~Ojciec Tadzio

W tym przypadku wina prawdopodobnie była po stronie tej dziewczyny. Zastanawiam się dlaczego policja nie łapie na alejach tych młodych kierowców w swoich pięknych łaldikach, beemkach i mesiach z poprzedniej epoki z wyciętymi lub zmienionymi tłumikami. Jeżdżę duuuzo powyżej 60.km/h. A to w połączeniu z brakiem praktyki i umiejętności do kolejnego nieszczęścia.

~vigo

Mam nadzieję, że chociaż jej nogi połamało na pamiątkę.

~Mark

A skąd ta pewność robbie że patologii nie wyniosła z domu? Mało jest patorodzinek wokoło?

~robbie

współczuję rodzicom, bo mają problem jaki ma teraz niestety większość rodziców powiększony o głupi wypadek. Nie wiadomo co lepsze, wychowanie z rygorami czy bez. Co rodzice nie zrobiliby dla dobrego wychowania dziecka może spieprzyć towarzystwo w szkole. W jaki sposób można dowiedzieć się co tam ma dziecko na laptopie czy w komórce jak ono jest lepsze w nowych technologiach no i dowiedz się od niego haseł. No i oddziel dziecko od koleżeństwa to znowu bunt i szukanie pomocy u psychologów. a już najgłupszy komentarz wpisujący się w dzisiejszą rzeczywistość skłóconego społeczeństwa to wpis targeo