Jaki czytnik do czytania e-booków wybrać?

Materiał zewnętrzny Image

Jaki czytnik do czytania e-booków wybrać? Na jakie parametry zwrócić uwagę, kupując czytnik ebooków? Gdzie kupować tanie ebooki? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury.

1. Jaki czytnik do e-booków kupić?

2. Czytniki Kindle: abonament Empik Go

3. Jak kupować tanie książki na czytniki Kindle?

Chcesz zacząć czytać książki elektroniczne, ale nie wiesz, jaki czytnik kupić? Aktualnie sporą popularnością wciąż cieszą się rozwiązania marki Kindle. Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednie urządzenie? Gdzie znaleźć tanie ebooki? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Jaki czytnik do e-booków kupić?

Jaki czytnik do e-booków wybrać? Aby mieć pewność, że ostatecznie wybierzesz odpowiednie urządzenie, zwróć uwagę na parametry techniczne i dobierz je do własnych potrzeb. Ważny jest przede wszystkim rozmiar i typ ekranu, oświetlenie, sterowanie czytnikiem i dodatkowe funkcje. Największą popularnością cieszą się aktualnie czytniki z ekranem 6 cali. To doskonała opcja dla tych osób, którym zależy na komforcie czytania. Takie urządzenie bez problemu można trzymać w jednej ręce, również jedną ręką obsługiwać, a dodatkowo wyświetlany tekst jest wyraźny i czytelny. Ponadto sześciocalowe czytniki są na tyle małe, że bez problemu mieszczą się w każdej torbie. A zatem nie będą zajmowały zbyt wiele miejsca. Im większy rozmiar ekranu, tym również większa cena. Jeśli zależy Ci na możliwości czytania poza domem, wspomniane 6 cali będzie odpowiednią i poręczniejszą dla Ciebie opcją.

Coraz więcej czytników ma dodatkową funkcję związaną z oświetleniem. Polecamy wybierać takie rozwiązanie, gdyż dzięki temu będziesz mógł czytać swoje ulubione książki również w trudnych warunkach oświetleniowych – szczególnie w miejscu, w którym nie ma dostępu do światła. Ponadto wbudowane oświetlenie poprawia również kontrast, co może przydać się również w ciągu dnia.

Kupując czytnik, zwróć uwagę również na jego pojemność. Ważne jest, aby wybrać taką ilość pamięci, która spełni nasze oczekiwania. Standardowo czytniki mają 2-4 GB pamięci, która jest w stanie pomieścić tysiące e-booków w formacie EPUB i MOBI. Czytasz PDF? W takiej sytuacji pojemność 2-4 GB pomieści dokumentów PDF nieco mniej.

Czytniki Kindle: abonament Empik Go

Jeśli natomiast chodzi o dodatkowe funkcje, opcje te dobieraj do własnych potrzeb. Czytnik ma służyć do czytania, ale z dodatkowych rozwiązań warto decydować się na urządzenia, które mają wbudowany słownik. Internet natomiast przyda się w momencie, gdy chcielibyśmy użyć czytnika jako awaryjne urządzenie do przeglądania stron czy czytania różnych artykułów. Warto jednak wiedzieć, że większość czytników nie nadaje się do takiego standardowego korzystania z Internetu.

Na jaki czytnik warto zwrócić uwagę? Jak wspominaliśmy, aktualnie wciąż dużą popularnością cieszą się urządzenia Kindle. Jest to spowodowane przede wszystkim wysoką jakością urządzenia, płynnością działania i komfortem czytania, jaki daje zaimplementowania w nim technologia. Bez względu na to, który model dostępny na rynku wybierzesz, każdy spełni Twoje oczekiwania.

Do zalet zalicza się także możliwość korzystania z abonentów. Jeśli chodzi o Kindle abonament, Empik Go będzie dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Dlaczego? Odpowiadamy w dalszej części niniejszego artykułu.

Jak kupować tanie książki na czytnik Kindle?

Jak kupować tanie książki na czytnik Kindle? Jeśli czytasz dużo, najlepszą opcją będzie dla Ciebie abonament. Taką usługę oferuje między innymi Empik, a dokładniej aplikacja Empik Go. Za miesięczną opłatę otrzymujesz dostęp do ponad 40 tysięcy ebooków w języku polskim, które możesz bez problemu wgrać na swój czytnik i czytać je, bez względu na to, gdzie aktualnie się znajdujesz. Wystarczy podłączyć czytnik i za pomocą programu wysłać interesujące Cię tytuły na urządzenie. Aplikacja działa zarówno na Windows, jak i MacOS. Pamiętaj również o tym, aby raz w miesiącu synchronizować Kindle z aplikacją Empik Go.

Dlaczego ogólnie warto korzystać z tego rodzaju abonamentów? Przede wszystkim dlatego, że taka usługa działa praktycznie na takiej samej zasadzie, jak stacjonarna biblioteka, przy czym możesz cieszyć się dostępnością do swoich ulubionych tytułów, bez konieczności wychodzenia z domu. Dodatkowo nie płacisz pojedynczo za każdą elektroniczną książkę, a za dostęp do biblioteki. A zatem, czytając 10 ebooków w miesiącu, płacisz dużo mniej, niż zapłaciłbyś, gdybyś kupował każdą książkę osobną. To doskonała opcja dla tych osób, które czytają dużo i jednocześnie chcą na tym zaoszczędzić.

Zarówno Kindle Touch, jak i inne modele czytników bez problemu odczytują ebooki w różnych formatach. Przy wyborze wersji abonamentu warto przede wszystkim sprawdzić, jakie tytuły dostępne są w ramach tego abonamentu. Witryna internetowa danej usługi zawiera te informacje. Niektóre oferty pozwalają również korzystać z audiobooków, a inne mogą być wykorzystywane przez osoby, które jeszcze nie zdecydowały się na czytnik e booków i korzystają z aplikacji mobilnej. Należy jednak pamiętać, że urządzenia mobilne nie zapewnią takiego komfortu jak dedykowane urządzenie. Najlepiej więc podłącz czytnik do jednej ze wspomnianych ofert i zyskaj dostęp do literatury specjalistycznej i wielu powieści. Ebook to świetna alternatywa dla tradycyjnych książek, bo zamiast kupować do swojej biblioteki jedną książkę, użytkownik ma możliwość wykupienia pakietu na ogromną bazę tytułów. Działają one na różnych czytnikach, a dodatkowo można ustawić automatyczną wysyłkę plików dostępnych w abonamencie na urządzenie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =