O szczęściu i literaturze z Rafałem Witkiem

Image

W Bibliotece Głównej gościliśmy Rafała Witka, autora książek, opowiadań, wierszy dla dzieci i młodzieży. Uczniowie klas IV z Publicznych Szkół Podstawowych nr 2 i 3 w Stalowej Woli zapoznali się z twórczością autora, rozmawiali o szczęściu, talentach i poszukiwaniu własnej drogi w życiu. Pojawiło się również pytanie - Czy trudne lub „dorosłe” tematy są dla dzieci? Według Rafała Witka jak najbardziej, z tym że odpowiednio opisane, bez fałszywych czy niszczących zabarwień. Bo treści przeznaczone dla dzieci, mają ogromny wpływ na ich dalsze życie.

Autor zaprezentował także swoją pierwszą książkę aktywnościową, mającą formę kursu kreatywnego pisania dla dzieci „Tresura pióra”. Poprzez zabawy słowne i zagadki uczestnicy spotkania przekonali się, że rymowanie nie jest takie trudne, pomysły na opowiadania i powieści podsuwa samo życie, a pisanie daje mnóstwo satysfakcji.

- Czytajcie! Książki to źródło mocy, wewnętrznej siły, którą każdy z nas potrzebuje w sobie znaleźć. Jeśli traficie na tę jedną, ukochaną książkę, która zostanie z wami przez całe życie, to będzie ta wewnętrzna moc, którą będziecie mieć i do której zawsze możecie wrócić. Nie wszystkie książki się wam spodobają ale w tej jednej, jedynej kiedyś się zakochacie – podsumowuje Rafał Witek.

Dzięki Wydawnictwu Literatura uczestnicy spotkania mieli okazję nabyć książki autora z dedykacją („Klub latających Ciotek”, „Tuwimowo”, „Jestem dużym tatą, ale czasami udaję kota”, „Chłopiec z Lampedusy”). Nie zabrakło pytań dotyczących twórczości naszego gościa i wspólnych pamiątkowych zdjęć.

Rafał Witek jest autorem powieści, wierszy i słuchowisk dla dzieci i młodzieży. Tworzy teksty publikowane w podręcznikach do edukacji wczesnoszkolnej. Wydał ponad 40 książek, z których wiele zostało docenionych nagrodami lub nominacjami w najważniejszych polskich konkursach na twórczość dla dzieci (m. in. „Chłopiec z Lampedusy” - nagroda literacka im. Leopolda Staffa, nominacja do nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego; „Klub latających ciotek” - II nagroda w konkursie im. Astrid Lindgren na powieść dla dzieci). Jego twórczość została przetłumaczona na języki: angielski, chiński, koreański, serbski, turecki i ukraiński. Współpracuje z chórem dziecięcym MILLE VOCI i portalem qlturka.pl. Publikuje wiersze w magazynie „Świerszczyk”.

Spotkanie autorskie odbyło się w ramach zadania „Książka i biblioteka – lekiem na troski młodego człowieka”, w programie „Partnerstwo dla książki 2022”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, pod honorowym patronatem Lucjusza Nadbereżnego - Prezydenta Miasta Stalowej Woli.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =