Mieszkańcy od dawna czekali na tę inwestycję drogową

Image

Liczący 2,2 km odcinek drogi powiatowej przejdzie kompleksowy remont. Oprócz nowej drogi powstaną także chodniki, jak również ciąg pieszo – rowerowy, wykonany z asfaltu.

Powiat stalowowolski poszukuje wykonawcy, który zajmie się przebudową drogi Lipa- Gielnia. Jest to bardzo ważne zadanie dla mieszkańców, bowiem droga prowadzi przez teren leśny i nie ma tam chodnika. W sezonie wiosenno- letnim trzeba zmagać się ze wzbijającym się spod kół aut kurzem, zaś jesienią i zimą z błotem i kałużami.

W ramach inwestycji zostanie wykonana przebudowa istniejącej nawierzchni jezdni. Planowane jest też zrobienie ciągu pieszo- rowerowego i dodatkowo pieszego wraz z przebudową istniejących zjazdów, wykonanie przebudowy istniejących poboczy, elementów odwodnienia oraz pozostałych robót towarzyszących. Warte podkreślenia jest to, że powiat na to zadanie pozyskał dofinansowanie w wysokości 3 mln zł z rządowego funduszu.

Jeśli nie będzie problemu ze znalezieniem wykonawcy, roboty budowlane ruszą jeszcze w tym roku. Wszystkie prace powinny zostać zakończone w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =