4 powody, dla których warto stworzyć własną fotoksiążkę

Materiał zewnętrzny Image

Fotoksiążki cieszą się coraz większą popularnością wybierane głównie jako nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych albumów. Ponieważ projektuje się je samodzielnie, ich wygląd jest właściwie niepowtarzalny, a możliwości ogranicza jedynie wyobraźnia. Dlaczego warto stworzyć własną fotoksiążkę? Oto 4 najważniejsze powody.

1. Elegancka forma zatrzymania wspomnień

Ludzka pamięć zawodzi, a zdjęcia świetnie na nią wpływają i potrafią sprawić, że we wspomnieniach znów pojawią się szczegóły. Niewiele jest na świecie rzeczy tak sentymentalnych i posiadających tak wielką wartość pamiątkową, jak album na zdjęcia. Fotoksiążka to jego nowoczesna wersja, zazwyczaj w eleganckiej oprawie, przy której tak, jak przy klasycznym albumie, aż chce się usiąść i powspominać.

Szczególnie mając w rodzinie dzieci, warto pomyśleć o tym, że aby za parę lat były zdjęcia, przy których będzie można dać się ponieść sentymentom, warto zacząć zbierać je najlepiej od zaraz.

2. Całkowicie unikatowy projekt

Fotoksiążkę projektuje się samodzielnie w przeznaczonym do tego programie. Zaprojektowany tak, aby każdy mógł go obsłużyć, działa intuicyjnie i pozwala na stworzenie pięknych projektów nawet bez specjalnych umiejętności. W ten sposób nie ma dwóch identycznych fotoksiążek – każda to indywidualna historia nie do powtórzenia.

Co ważne, możliwości projektu fotoksiążki nie ograniczają się jedynie do wyboru kolejności zdjęć. Z własnych fotografii można stworzyć tło poszczególnych stron, wgrywane zdjęcia można zestawiać ze sobą w różnych rozmiarach i położeniu. Na projekt nanosi się także dowolny tekst i ozdobne grafiki.

3. Wysoka trwałość, wybór oprawy i papieru

Zamawiając fotoksiążkę, można zdecydować się na album wykonany z różnego rodzaju papieru i oprawiony w różny sposób. Oczywiście nie każdy papier, tak jak i oprawa, cechuje się taką samą trwałością czy odpornością na uszkodzenia. Porównując jednak fotoksiążkę i tradycyjny album wykonane w ten sam sposób, to fotoksiążka okazuje się trwalszą pamiątką.

Dlaczego tak się dzieje? Głównie przez fakt, że w fotoksiążce zdjęcia zostają nadrukowane na kartkach, podczas gdy w klasycznych albumach wymagają one przyklejenia lub umieszczenia w wyznaczonych miejscach. Folie chroniące fotografie w albumach mogą z czasem się zrywać, a kartki obciążone przez przyklejane zdjęcia – krzywić się, a nawet rwać. Zawieźć może także sposób przyklejenia zdjęć.

4. Fotoksiążka to świetny prezent

Fotoksiążki przez możliwość tworzenia własnych projektów i ich całkowitego personalizowania są świetnym prezentem. Może to być na przykład upominek dla dziecka z okazji takiej jak pierwsza komunia. Wówczas w środku znajdą się zdjęcia z sytuacji towarzyszących samej uroczystości czy przygotowań do niej.

Jeśli fotoksiążkę projektuje się jako prezent urodzinowy, zwykle dobiera się bardziej zróżnicowane fotografie. Może się ona sprawdzić nawet jako prezent dla drugiej połówki. Z łatwością można zapisać w niej na przykład historię związku – od pierwszych spotkań, które opisze się własnymi słowami, aż po dzień dzisiejszy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =