Czy te parkingi będą przebudowane?

Image

W Stalowej Woli, zwłaszcza przed blokami mieszkalnymi, bardzo, ale to bardzo brakuje miejsc postojowych.

Temat ten poruszaliśmy wielokrotnie. Mieszkańcy chcieliby mieć kolejne parkingi, ale równocześnie nie zgadzają się na wycinkę drzew i ograniczenie zieleni. Wolą parkować sąsiadom przed oknami niż u siebie pozbyć się choćby skrawka trawnika. Są jednak bloki, gdzie jeszcze dałoby się wygospodarować kilka takich dodatkowych boksów. Prośby o realizację tego typu zadań często spływają na ręce radnych, a ci piszą interpelacje i zadają na sesjach pytania.

Radna Rady Miejskiej w Stalowej Woli Karolina Paleń złożyła interpelację w imieniu mieszkańców bloków nr 19, 23, 25 przy ul. Ofiar Katynia oraz bloku nr 10 przy ul. Hutniczej. [p]Zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie informacji w formie pisemnej na temat planów przebudowy parkingu (na odcinku ul. Ofiar Katynia na wysokości bloków od nr 29 do 19 oraz bloku nr 10 przy ul. Hutniczej). Mieszkańcy podnoszą, iż przebudowa parkingu tak, aby parkowanie samochodów odbywało się ukośnie w stosunku do osi jezdni znacznie zwiększy ilość miejsc parkingowych, a także poprani bezpieczeństwo w czasie parkowana oraz wysiadanie z samochodu. Zaznaczyć należy, że przebudowa parkingu nie wiązałaby się z wycinką drzew, a jedynie ze zmniejszeniem trawnika- pisze radna Karolina Paleń.

Jaka będzie odpowiedź, przekonamy się wkrótce.

Czy na Waszych osiedlach też brakuje miejsc parkingowych? Gdzie w Stalowej Woli najtrudniej jest znaleźć wolne miejsce? Piszcie w komentarzach.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~antyburakteam

Płatna strefa parkowania jak w każdym dużym mieście. W Rzeszowie byli? Jedna rodzina - jeden złom bezpłatnie lub symbolicznie 10 zł/miesiąc. A nie tak jak teraz 4-osobowa rodzina - 6 złomów.

~Www

Toja, w Śródmieściu miejsc parkingowych brakuje dla turystów? To "Śródmieście" to jeden wielki parking. Resztę chcesz zabetonować? Turyści będą parkingi zwiedzać? Zobacz jak wygląda Śródmieście Lublina, czy np Gdynii. I fakt chodniki nie mają nawet półtora metra i są zmieniane bez refleksji pod ciągi pieszo rowerowe. Jeszcze mamy je zmniejszyć? Proponuję hasło reklamowe tego naszego ośrodka turystycznego. "Stalowa Wola - miastem gęsiego"

~Sos

A na a na siedlanowskiego przy starostwie ten parking to porażka

~Ubek

Zero.

~Toja

Stalowa Wola, jak niedawno czytalam, chce byc miastem turystycznym, co mnie bardzo rozsmieszylo. Tu nawet dworca pkp nie ma, deorzrc pks straszy. A miejsc parkingowych, zwlaszcza w tzw. Srodmiesciu nie ma. Gdzie maja parkowac przyjezdni? Czy tu chodzi o to, by zbijac kase za mandaty. Bo nawet chodniki nie maja 1,5 m, a ulica Wolnosci to koleiny i rzeka po deszczu. Czy wladze z U M tego nie widza, co maja pod nosem?

~Joanna

Najgorszy parking w Stalowej Woli to Al.J.P.II wzdłuż bloku 17 . Po prostu tragedia! Samochody parkowane są na miejscach parkingowych i po drugiej stronie ulicy wzdłuż krawężnika . Na ulicy dziury, dwa samochody nie mogą się wyminąć, przy parkowaniu przednie koła wpadają w dołki!

~Ala

Okulickiego 16,18 - tragedia z parkowaniem

wyborca

Nie da się poszerzać parkingów w nieskończoność. Gdzieś trzeba postawić kropkę.

~dziadek60

Pisiorstwo dostanie teraz w siedzenia z zadluzenie.

~Bobsonek

Westerplatte 3/5/7 - parkingu brak, 1 zatoczka i tyle, niektórzy stoją w blocie na trawie, a potężne tereny za śmietnikiem świecą pustkami, trawa i piach. Do dzieła!

~Skrzat8

Trzeba się wykazać i zaraz obudzą się inni chcący zrobić coś dla wyborców. Zaraz pożegnanie lata, pieczony ziemniak, kiełbaska, wata cukrowa za darmo i malowanie buziek też gratis. Ale co tam ważne że kieszonki pełne i tak jakoś czas leci.

~Wyborca

4 lata siedziała cicho

~Karlay

Śmieszna ta pani. Wybory się zbliżają

~taka prawda

Już czekam jak to się obudzi niepo "radna" z Okulickiego. Jakie sobie przypisze zasługi? Może podpalenie elewacji przychodni? A może porozbijane butelki po alkoholu zaśmiecające cała okolice? Może żulików robiących z trzepaka melinę? Same sukcesy.

~MottodlaElyty

Mimo, że nadchodzi jesień i zima to niektórzy radni budzą się z 4-letniego snu niczym niedźwiedzie na wiosnę. Oznacza to tylko, że zbliżają się wybory i trzeba znowu okazać chwilową troskę o potrzeby wyborców. A po wyborach znowu sielanka i klakierstwo wobec lokalnego kacyka. A obietnice wyborcze wiążą tylko tych, którzy w nie wierzą (jak mawiał klasyk).