Konto dla młodych — czym różni się od osobistego?

Materiał zewnętrzny Image

Prostokątna karta, która umożliwia pobieranie środków pieniężnych ze ściany, jeszcze kilkadziesiąt lat temu była futurystyczną wizją rodem z filmu science fiction. Tak bardzo przyzwyczailiśmy się do korzystania z kart bankowych, że już nie doceniamy, jak ułatwiają nam codzienne życie. Tym bardziej nie widzą tego młodzi ludzie, dla których ta opcja istnieje od zawsze. Obecnie, banki coraz częściej wychodzą naprzeciw potrzebom młodych, przygotowując dla nich oferty na korzystnych warunkach.

Co oferują banki, aby przykuć uwagę młodych ludzi i zachęcić ich do założenia konta osobistego? O tym jest ten tekst.

Konto osobiste- podstawowe informacje

Najbardziej popularnym kontem wybieranym w Polsce jest konto osobiste, a dokładniej mówiąc, jest to rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR). Tak naprawdę ze względu na oprocentowanie znacznie niższe od inflacji nie jest to konto oszczędnościowe. W sumie najbezpieczniejszą metodą na zyskiwanie, a nie tracenie pieniędzy są obligacje skarbowe. O wiele bardziej ryzykowne jest granie na giełdzie.

Cel RORu jest inny, ponieważ służy on do ciągłego dysponowania pieniędzmi. Bez tego rachunku praktycznie nie możemy już sobie wyobrazić życia. Dzięki niemu kupujemy w sklepach online i stacjonarnych, płacimy rachunki, spłacamy kredyty. Jest bardzo wygodny dla pracodawców do wypłacania nam wynagrodzenia. Istnieje około 28 propozycji na założenie konta osobistego. Banki prześcigają się w promocjach, aby przykuć uwagę klientów. Warto sprawdzić, która oferta jest najlepsza na konta osobiste ranking: https://wskoczpokase.pl/konta-bankowe/ranking-kont-osobistych/. To naprawdę dobra, rzetelna porównywarka, z której dowiecie się, gdzie najlepiej założyć konto i wziąć kartę.

Konta bankowe dla młodych – lepszy wymiar konta osobistego?

Konto bankowe dla młodych zwykle jest przeznaczone dla ludzi w wieku od 18 do 26 roku życia. Są to osoby przeważnie niedysponujące dużymi kwotami pieniędzy, dopiero rozpoczynające przygodę z pracą lub studenci. Dlatego główna różnica w porównaniu ze zwykłym kontem gotówkowym jest taka, że dla nich prowadzenie kont jest zwykle darmowe. Także posiadanie karty debetowej w wielu bankach jest za darmo. W innych wypadkach usługi stają się bezkosztowe po spełnieniu pewnych wymagań na przykład posiadaniu określonej kwoty na koncie albo skorzystaniu z karty lub BLIKa ileś razy w ciągu miesiąca.

Darmowe są także przelewy oraz wypłaty z bankomatów danego banku oraz dosyć często z bankomatów Euronet i Eurocash.

Ranking kont dla młodych – dobra droga do najlepszego wyboru

Przez urodzaj ofert kont dla młodych rzeczą skomplikowaną jest dokonanie najlepszego wyboru dla siebie. Trzeba mieć duże zaparcie, aby skrupulatnie przejrzeć wszystkie propozycje. Po co się męczyć? Na ratunek przychodzą dobre rankingi takie jak: https://wskoczpokase.pl/konta-bankowe/ranking-kont-dla-mlodych/.

Jest to bardzo czytelna porównywarka, gdzie w łatwy sposób przyjrzycie się najważniejszym parametrom i informacjom. Najlepsze konta mają najwięcej gwiazdek. Ranking bierze pod uwagę koszty prowadzenia konta, karty debetowej, korzystania z bankomatów, a także aspekty związane z aplikacją mobilną (czy dobrze się ją obsługuje i wyczerpuje wszystkie możliwości) oraz funkcje związane z dokonywanymi transakcjami.

Znajdziecie tutaj również opisy i informacje dotyczące stron banków, które na przykład oferują najlepsze kursy walut czy promocje związane ze zwrotami pieniędzy.

Różnica pomiędzy standardowym kontem osobistym a kontem dla młodych to ukłon banków w stronę tych drugich. Dają one na start w dorosłe życie głównie bonusy w postaci darmowego konta i karty debetowej. Także aplikacje skierowane są do młodych, bo świat ruszył naprzód i dla nich jest niezrozumiałe, aby wszystkiego nie mieć w komórce, także banku.

Dla osób starszych polecamy ranking kont osobistych.

Szukacie konkretnego rozwiązania? Znajdziecie je na: https://wskoczpokase.pl/. Warto!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =