Czas do szkoły! Co nowego w placówkach edukacyjnych? Jakie plany ma jeszcze miasto?

Image

1 września zabrzmiał pierwszy dzwonek. Trzeba było wstać nieco wcześniej niż podczas wakacji i pobiec do swojej szkoły. Wiele się zmieniło i jeszcze zmieni na każdym stopniu edukacji.

CO SIĘ ZMIENIŁO W PLACÓWKACH EDUKACYJNYCH?

Wiele dzieciaków z przyjemnością wróciło do koleżanek, kolegów i nauczycieli. Od jutra trzeba będzie założyć ciężki plecak wypchany książkami i zeszytami, a potem zasiąść w szkolnej ławce lub choćby z workiem pobiec do przedszkola i żłobka. Wypoczęci, opaleni i gotowi do nauki uczniowie rozpoczęli rok szkolny 2022/2023. Oby był szczęśliwy, bez epidemii, problemów!

- Wakacje zostały wykorzystane do tego, żeby maksymalnie poprawić komfort, bezpieczeństwo pracy naszych szkół. Największe zadania prowadzone były w PSP12. Tam dokonana była wymiana dużego pionu sanitarnego. Te prace są jeszcze w tej chwili na ukończeniu. Duży zakres prac był również w PSP4. Tam wymieniane było ogrodzenie, które już zagrażało bezpieczeństwu, ale też nie dodawało odpowiedniego wizerunku i miastu, i szkole. Zadanie jest ukończone. Uzupełnia ono to zadanie związane z budową boiska na terenie PSP4- wyjaśnia prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Oprócz tego, jeśli chodzi o miejskie placówki edukacyjne, między innymi wyremontowano kuchnię w Przedszkolu nr 6 (za niemal 600 tys. zł), dokonano szeregu drobnych prac na terenie większości szkół i przedszkoli. Rozpoczęcie roku szkolnego było okazją do zaprezentowania, oddanej już do użytku rok temu, sali sportowej w PSP 3 (koszt jej powstania to 9 mln 200 tys. zł przy 2,5 mln dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki). Jej prezentacja, ze względu na pandemię, nie była wcześniej możliwa. Prezydent przypomniał, że przy okazji powstania sali, wybudowano dodatkowe skrzydło, zaplecze szatniarskie, sale do prowadzenia zajęć i rehabilitacji.

PLANY, PLANY, PLANY JUŻ NA NIEDALEKĄ PRZYSZŁOŚĆ

W planach jest jeszcze rozbudowa PSP11 (nowego skrzydła budynku). W tej sprawie ma być ogłoszony przetarg dotyczący rzeczowej realizacji już początkiem roku. Ponieważ jest już pozwolenie na budowę, sprawy ruszą z miejsca gdzieś na wiosnę. W tej chwili, przy okazji prac na ulicy Wojska Polskiego, wykonywany jest przyłącz kanalizacyjny związany z tym zadaniem. Powstaje też nowe żłobko- przedszkole. W planach jest również budowa hali sportowej przy PSP7. W tej chwili powstaje projekt. Przetarg na realizację zadania ogłoszony będzie po nowym roku, a budowa miałaby ruszyć już wiosną. Miasto też chce w najbliższym czasie zamienić budynek Przedszkola nr 12 na nowy, w którym opiekę znajdzie ponad 120 dzieci. Do tego budynku przeniosą się też dzieciaki z Przedszkola nr 9, które również zostanie zburzone i postawione na nowo.

A TERAZ GARŚĆ EDUKACYJNYCH STATYSTYK

W szkołach prowadzone przez Miasto Stalowa Wola naukę rozpoczęło 4791 uczniów (klasy I-VIII oraz SLO), w oddziałach przedszkolnych- 167. Liczba dzieci w Żłobku Integracyjnym, według stanu na 1.09.2022 r. wynosi 95, zaś w Żłobku Miejskim - 90.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
wyborca

Kopiuję z tamtejszego portalu:

Wiele wskazuje na to, że piątkowy pogrzeb byłego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca stanie się wydarzeniem ogólnopolskim. Jak ustaliliśmy, do stolicy Podkarpacia na uroczystości pogrzebowe ma przybyć prezydent RP Andrzej Duda. Będzie też wielu innych polityków, w tym oczywiście samorządowców z całej Polski. Wydarzenie będzie transmitowane przez ogólnopolskie telewizje: TVP Info oraz Polsat News. Będzie też do obejrzenia w Internecie.

Były wieloletni prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc zmarł w sobotę, 27 sierpnia po ciężkiej chorobie w wieku 82 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 2 września. Rozpocznie je msza św. pogrzebowa w Katedrze Rzeszowskiej przy al. Sikorskiego o godz. 13.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w katedrze, dla mieszkańców, którzy będą chcieli wziąć udział w mszy świętej, zostaną ustawione dwa telebimy. Jeden przed katedrą, drugi w Parku Papieskim.

Transmisja uroczystości będzie dostępna na kanale YouTube Katedry Rzeszowskiej, w Polsat News oraz TVP Info.

Natomiast pogrzeb na cmentarzu Wilkowyja rozpocznie się ok. godz. 15 i potrwa do późnych godzin popołudniowych.

wyborca

Czy Lucjusz zasłuży na taki pogrzeb jak jutro będzie miał Tadeusz Ferenc (na który przyjedzie Andrzej Duda)?

~Kucharek

Naprawdę Stalowa? Będą kacze jasełka?

~Marek

Jest 7 rano na dworze chłód i mgła do szkoły idzie uczeń, jaka szkoda że to ja.

~jasio

gralem tam kiedyus na nerwach

~............

szkole czas zaczac piewszy dzwonek smutno trzeba yc i lezka paly !

~Stalowa

Zdjęcia ze szkoły podstawowej nr 3? Dlaczego ukrywacie, że już w niedzielę 4.09.2022 będziecie gościli prezesa wszystkich prezesów? Wstydzicie się czegoś? Rado Rodziców? Rodzice?