Chcą by renta socjalna była tej samej wysokości co płaca minimalna

Image

W Stalowej Woli zbierane są podpisy w sprawie obywatelskiego projektu dotyczącego zmiany ustawy o rencie socjalnej. Każda osoba pełnoletnia może poprzeć ten projekt.

- Od kwietnia tego roku zbierane są podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, którego autorką jest pani poseł Iwona Hartwich. Projekt ten zakłada, że renta socjalna, która wynosi obecnie 1217,98 zł zostanie podniesiona do minimalnej krajowej. To znaczy, że według tego projektu wynosiłaby 2363,56 zł. Przypomnę, że aby projekt trafił do Sejmu, jest potrzebne zebranie 100 tys. podpisów- mówi Jakub Kopyto.

Potrzeba więc powszechnej mobilizacji.

- Chciałabym zachęcić mieszkańców Stalowej Woli do składania swoich podpisów pod obywatelskim projektem ustawy. Zbieranie tych podpisów odbędzie się w sobotę w godz. od 9:00 do 11:00 pod budynkiem Poczty Polskiej na ul. Poniatowskiego. Projekt ten pozwoli wzmocnić sytuację osób z niepełnosprawnościami. Dajmy tym ludziom szansę- mówi Sara Portka, mieszkanka Stalowej Woli.

Do 5 września można składać podpisy także w budynku WTZ przy Stowarzyszeniu Szansa przy ul. Czarnieckiego 1.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~E2rwpg

Takim szczekaczom jak e2rd to zabrac emeryturę a dac najnizszą socjalkę.
Podobnie innym sekretarzom partyjnym, zomowcom i milicjantom z czasow Prl..u
To byli aparatczyki tamtej junty i ich obroncy.
Powinni miec calkowicie odebrane swiadczenia emerytalne.
Na bialoruś albo do putina sie wyniesc ma ta cholota.

~Stelv

do też emeryt chodziło mi że jest dużo ludzi którzy przepracowali wiele lat płacili składki też z różnych powikłań chorobowych mają 1200zl a tacy co nie przepracowali ani jednego roku nie ściągane im były składki domagając się aż 2300zlna rękę.Paranoja

~ekolog

Do e2rds, emerycie ty się o PIS nie martw a martw się o czerwonych i pseudoliberałów bo ciebie nie będzie a PIS dalej w POLSCE będzie rządził.

~teżemeryt

Do stelav, a co byś ty chciał za kilkanaście lat pracy emerytura czy renta to na rękę mniej niż tysiąc złotych. Aby dostać pełną emeryturę czy rentę mężczyzna musi przepracować 25 lat a kobieta 20 lat. Pamiętaj najniższa emerytura to ponad 1000 złotych.

~Stelav

A co mają powiedzie c osoby niepełnosprawne które przepracowały kilkanaście lat ściągane były składki i teraz mają 1200złoty h

~ekolog

Do e2rds, dziadku po co takie brednie wymyślasz i co chcesz osiągnąć oto jest pytanie. Pamiętaj każdy może się podpisać ''taka prawda'' a ty wrzucasz wszystkich do jednego worka. A ''ekolog'' w swoim komentarzu powiedział całą prawdę bo gdy siedzieli ci z opozycji to nic dla POLAKÓW nie mieli do zaproponowania a teraz przed wyborami wymyślają idi..tyczne obiecanki których nigdy nie spełnią. Żeby zarobić najniższą krajową to trzeba zapier..dzielać cały miesiąc bardzo ciężko a nie za siedzenie i nic nie robienie dawać komuś tyle kasy. Pomagać to POLACY mogą małym dzieciom zwłaszcza biedniejszym a nie alkoholikom niepełno sprawnym.

~PIELĘGNIARKA

Uważam ,że każdy z was, który ma twarz na właściwym miejscu powinien iść i wpisać się na listę poparcia na ul. Czarnieckiego 1 do stowarzyszenia Szansa .Życie czasami kołem się toczy i czasem wystarczy jedna noc ,albo jeden dzień aby zabrane nam zostało zdrowie ,sprawność i wszystkie plany na przyszłość .Dlatego nigdy nie wiesz, czy za chwilę ktoś z twoich bliskich nie będzie potrzebował takiej pomocy .Przypominam, że utrzymanie osoby niepełnosprawnej w instytucji państwowej ,kosztuje 4 tys. ,zł. miesięcznie.

e2rds

~Ho ho ho, jeszcze jedna uwaga świński knurze, ten artykuł jest o ludziach dotkniętych różnymi przypadłościami, jeśli masz w tym temacie knurze coś do powiedzenia to pisz, a nie otwierasz kwiczącego świńskiego ryja i kwiczysz do mnie, zrozumiano zasrańcu.

e2rds

~ekolog, po co szukać idiotów, na tym forum jeden udziela się pod ponad stoma nickami, robi pisowski szum za 100 idiotów, tylko pytanie, czy to przynosi splendor pIs-owi, raczej ogromną ujmę.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie możesz pisać w godzinach urzędowania za kasę podatnika i trutniu ci to nie przeszkadza, ci ludzie nie są temu winni, a ty głąbie okradasz podatnika zdrowy i świadomie to robisz trollu i hejterze Palca i Sznura, dostali palec od Lichockiej, to ty jeszcze głąbie chcesz im podsunąć sznur, musisz być do tego stopnia podły cymbale brzmiący.

e2rds

~Ho ho ho, taki zasraniec jak ty to niegodzien nawet cmoknąć kozę pod ogon knurze kwiczący. Kwicz dalej, tylko tyle ci pozostało, niedługo nicków ci zasrańcu braknie, co jakiś wymyślisz to natychmiast po zawszonym pustym łbie zbierzesz. Jak będziesz kwiczał to i może do koryta w chlewiku ci coś wrzucą, szkoda, żeby nawet taki knur zdechł z głodu.

~taka prawda

Nic nie rozumiecie. Może jest mała grupka osób, która potrzebuje zasiłków. W większości przypadków płaci się lekarzom wysokie łapówki, naciąga się wyniki badań, a co w tym najgorsze, to nie leczy się pacjentów, żeby kasa spływała.

Chorobowe, renty, zasiłki opiekuńcze - i można żyć tylko z socjalu.

W wieku 7 lat listonosz przynosił na mnie jakieś pieniądze. Przynosił też chorobowe i inne socjale. Co to były za pieniądze, to dowiadujecie się potem, gdy nie wystarczy już zaświadczenie lekarskie. Ciągali mnie po lekarzach (tylko po to, żeby dali zaświadczenie), szpitalach (gdzie ordynator dostał kopertę, a wyniki badań ponaciągano) i potem po komisjach. I wiecie co? Ci, co faktycznie potrzebowali świadczeń, gdzie ludzie wiązali koniec z końcem, niepełnosprawne dzieci na wózkach, gdzie koszty opieki i rehabilitacji przekraczały możliwości budżetowe, nie dostawali zasiłku - bo nie dali łapówki komu trzeba.

Socjal powinien iść na leczenie, na likwidację problemów i powinni otrzymywać go ci, co faktycznie potrzebują.

Dla pieniędzy, które listonosz przynosi co miesiąc, niejednemu zniszczono życie.

~Ho ho ho

erdees ty ciotko na kozich nogach do obory i morda w kubeł postkomuno .

~ekolog

Nie róbcie politycy peło z ludzi idio..tów bo siedzieliście 8 lat przy korycie i dlaczego tego dla ludzi nie zrobiliście. A przecież ta HARTWIK siedziała w proteście tydzień czasu i domagała się od peło podwyżki dla tych nieszczęśników. Skończyło się to tym , że TUSEK obiecał tej babie miejsce w sejmie z listy peło i ci ludzie dostali parę groszy podwyżki i protest się skończył. Dopiero za rządów PIS ci ludzie dostali godne podwyżki i ja uważam , że teraz mają aż za dużo. Kiedy w naszym mieście skończy się to pajacowanie i ta błazenada tych śmiesznych ludzi z opozycji bo to co robią to już nawet nie jest śmieszne a żałosne.

scarlet2000

A co mają mówic ci,którzy przepracowane mają 40 lat..szkodliwe zabrała Suchocka i pobierają emeryturę w wysokości 1800 netto.
Sama jestem osobą niepełnosprawną od urodzenia, renty socjalnej nie pobieram.
Uważam, że ZAWSZE można czegoś się nauczyć, żeby zarabiać.
Skończcie z rozdawnictwem

kabi

ooooooooooooo, szukają sobie punktów do CV na listę do sejmu.

e2rds

~Koziunia, a jeszcze jedno, schlałeś się knurze że tak nieskładnie piszesz, czy to nerwy wysiadają

e2rds

~Koziunia,~Koziunia piękny nick, w sam raz dla jakiegoś capa, jak cię zwą, ~Koziunia. Ty nie ~Koziunia, ~Koziunia to przyjemne zwierzątko, ty to kwiczący z bezsilności knur, bo po ryju od dziadka zbierasz. Kwicz dalej, tylko tyle ci zostało.

~Losso

Przepis jest prosty, zabierzmy horym nieuleczalnie na alkoholizm, a dajmy tym, którzy na prawdę potrzebują kasy

~mike

Jak ktoś zgadza się na kombinacje typu zgoda na umowy śmieciówki pracując de facto jak na etacie albo najniższa krajowa a reszta 'pod stołem' żeby pracodawca mógł uniknąć płacenia 'zusów-srusów' to się potem niech nie dziwi że emerytura słaba.
Ale nie martwcie się, rządzą nami geniusze, jak komuś braknie to pis dodrukuje pieniędzy umiech
Niedługo złotówki będą tyle warte że można będzie nimi palić w kominku bo węgla brak smiech2

~siwy

a wiecie ile polska ma już długu? chcecie następnych pustych pieniędzy ? znacie się na ekonomii? Polska to zbyt biedny kraj na takie rozdawnictwo

~Jebac pis

Jestem z Ukraina i tak dobre mi w polszy. Powinno być diengow wiecej bo u nas wojna. Paliaki wiecj podatkow powinny placic bo tu wojny niet. Dla mienia powinno być euro a nie te zlote.

~ofiary

A co powiecie o ofiarach takiego systemu? Zamiast leczyć i zapobiegać, żebyś był zdrowy, to wizyty u lekarzy tylko po zaświadczenia, że jesteś chory i żeby listonosz przynosił pieniądze. Nikomu na leczeniu nie zależało. Lekarze dostawali bardzo wysokie łapówki, a zasiłek przyznawano po znajomościach między lekarzami a orzekającymi. To jest patologia, którą trzeba tępic!!!

wyborca

Nigdy pieniądze nie powinny trafiać do ręki. Bo chodzi o to, żeby chorować, a nie żeby się leczyć.

~Koziunia

Widzisz erdees i sam sie robisz idiotą...gubi ci sie data...sklerotyku...demencja cie łapieumiech)).Jakakolwiek wiec z toba dyskusja nie wchodzi w rachubę...pobecz sobie i capkowi pobojaj skarbonkę..umiech))

~Ewa

Powiem tak:niedawno przeszłam na emeryturę.Nie posiadam stazu pracy,ponieważ składkowych mam 11 lat,a powinno być przynaniej 15.Jednak wszystkich lat pracy mam 23.Chodzi o to,że te brakujące do wymaganego stazu,to lata ,gdzie pracowałam na umowe-zlecenie.Wowczas składki były groszowe,tak obcinano pracowników.Musiala. tak pracować,bo byłam po operacji kregoslupa,jednak renty nie przyznano.Nie będę opisywała,ile bólu kosztował mnie każdy dzień,każdy wysiłek.Pracowalam uczciwie,mam wszystkie dokumenty a jednak moja emerytura to 1106 brutto.Co ja m powiedzieć?Nie pije alkoholu,nie palę,lekarze uważają ze stan mojego kregoslupa wola o pomstę do nieba,a ja mimo przejscia na emeryturę dalej muszę tyrać..więc gdzie tu sprawiedliwość,że byle .enel na socjalnej remcie ,będzie miał więcej niż ja(takich ludzi którzy mają emerytury poniżej najnizszej jest obecnie ok.900 tys)

~Nie znany

Pobieram to i powinno tak być! Oby się udało trzymam kciuki

~Sylw

Jestem osobą niepełnosprawną od urodzenia i pobieram rentę socjalną. Nie moja wina, że się taka urodziłam , też bym chciała być zdrowa ale nie mam na to wpływu a z czegoś muszę żyć. Łatwo się komentuje jak nie ma się większych problemów ze zdrowiem. Proszę nie wrzucać wszystkich do jednego worka, nie jestem menelem i nigdy nie byłam i wkurza mnie jak tak komentują co niektórzy. Jeszcze raz powtarzam, to nie moja wina, że się taka urodziłam a żyć z 1200 z groszem jest nie możliwe bo gdyby nie najbliżsi to bym musiała wybierać. Leki czy opłaty

e2rds

~Koziunia, kto cie puknął w ten zawszony pusty łeb, że tak beczysz w niedzielny poranek, a może nikt cie nie puknął i dla tego beczysz, a raczej kwiczysz jak głodny warchlak. ~Aamon ma rację kwiczący knurze ukrywający się pod ~Koziunia.

~Matka

Ludzie, na rencie socjalnej przebywaja bardzo chorzy ludzie, ktorzy chca pracowac, a choroba im na to nie pozwala. Jezeli ktos tego nie rozumie niech glupot nie pisze. Ci ludzie i tak maja ciezko w zyciu. Wiem cos o tym. Pozdrawiam niedouczonych.