Rozwadów? Miesiąc później…

Image

Na rozwadowskim rynku wciąż trwają prace rewitalizacyjne. Niestety, na efekt zmian przyjdzie nam poczekać miesiąc dłużej.

Przypomnijmy: inwestycja została powierzona konsorcjum firm, które wyceniło swoje usługi na około 11,85 mln zł. Na poczet tego zadania w budżecie miasta zabezpieczono 17 mln zł. Udało się więc sporo zaoszczędzić. W ramach rewitalizacji pojawi się wiele nasadzeń roślin, krzewów i drzew m.in.: róża pomarszczona, rudbekia błyskotliwa, klon pospolity „globosum”, wiechlina łąkowa, kostrzewa czerwona rozłogowa, kostrzewa trzcinowa. Płyta rynku docelowo będzie ułożona z kamienia naturalnego, jak również z kostki granitowej. Nie zabraknie placu zabaw dla dzieci, na którym postawiona już jest rzeźba w kształcie ciuchci, co nawiązuje do tradycji kolejarskich dawnego miasteczka. W rynku nie będzie już zajezdni autobusowej. Zastąpi ją przystanek komunikacji miejskiej. Wiata przystankowa będzie podświetlana kasetonami świetlnymi w technologii LED. Ma pojawić się tam także zadaszona altana koncertowa, fontanna posadzkowa, toalety publiczne, nowe oświetlenie i monitoring.

Finał wszystkich prac powinien nastąpić pod koniec sierpnia 2022 roku, ale prace potrwają miesiąc dłużej. Przypomnijmy też, że roboty zaczęły się z opóźnieniem, ponieważ wyłonienie zwycięzcy przetargu przesunęło się o kilka miesięcy. Trzeba było też poczekać na nowe pozwolenie po zmianach koncepcyjnych i uwagach mieszkańców. Trwały prace termoizolacyjne na starych kamienicach co hamowało działania przy ciągach pieszych. Były też problemy z zakupem niektórych materiałów budowlanych. Koniec września to i tak w tej sytuacji bardzo dobra data. Cieszycie się ze zmian?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~ekolog

Do e2rds, emerycie ty jesteś tak samo mądry jak ten ''motto'', możecie sobie ręce podać. Wszyscy mieszkańc y naszego miasta wiedzą , że PAN PREZYDENT L. NADBEREŻNY będzie startował na prezydenta STALOWEJ WOLI w przyszłym roku a ty bredzisz jak zwykle o sejmie. Nasz kochany prezydent PAN L. NADBEREŻNY będzie rządził naszym miastem do prawie 2030 roku. Masz to zagwarantowane ode mnie jak pies budę bo to najlepszy prezydent STALOWEJ WOLI w dziejach naszego miasta. Ty się o PANA PREMIERA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO nie martw bo to największy mąż stanu na świecie. Kiedy skończysz ujadanie , kwiczenie , gęganie na nasze miasto bo gdybyś miał odrobinę rozumu to promował byś nasze miasto wszędzie i zawsze. Tacy jak ty powinni dbać o wizerunek władzy w naszym mieście bo kto jak nie ty dziadku.

~jkl

A PO-rypańce sądzą według siebie. Jak ktoś jest prezydentem miasta, to pewnie marzy o stołku wyżej jak Trzaskowski, co nie zajmie się Warszawą, bo już myślami jest przy prezydenturze kraju czy premierowaniu, ale nawet jakby został prezydentem, to myślami będzie już w Brukseli jak karierowicz Donek. Tam są prawdziwe konfiturki.

~Leśny Dzban

Mam nadzieje ze te zbieracze śmieci z pod ekonomika nie wroca na rynek.

e2rds

~MottodlaElyty, cyt:" przecież za rok będzie kandydował do Sejmu i pożegna ten buraczano-kartoflany zadłużony grajdół.", a ty wiesz le tam wilków do stanowisk na jednego może i wiernego Pisia, a jak będzie mało miejsc w budzie. Tam jeden drugiego będzie zagryzał jak tylko będzie miał okazje, przyzwyczajenie do dobrobytu i do władzy nie zna lojalności i poszanowania konkurenta, nawet facet z kotem tu nie poradzi, jego zagryzą.

~Burmistrz

No piekny, piekny rozwadów . Szkoda ze za tym miasto sie konczy, bo na sandomierskiej to nawet nie mysli prezydent o kanalizacji.

~Ania

Czekamy z niecierpliwością i radością, że będzie pięknie...Mam tylko nadzieję na poszanowanie nowego miejsca

~partyjniak3

Prezydent zaczynal karierę od zbierania monet na tace w kościele Opatrzności.Ludzie uwierzyli że to katolik i otworzyli drzwi do kariey .

zło

@pytanie: no co ty, chyba nie ze stalowej, przecie szyscy wiedzo, łon u ksiundza Wrchoła............ a tak serio, to ksiądz z ambony go wypromował i zaczynał od radnego... a potem poleciało, word to już była tylko formalność, potrzebne było doświadczenie na stołku dyrektora, ale dalej nie drąż tematu zbyt głęboko...

~Joa

MAM NADZIEJĘ, ŻE NIE BĘDZIE TAM SAMYCH KULEK NA PIEŃKU ZAMIAST DRZEW. KULKI NIE DAJĄ CIENIA, TYLKO ŁADNIE WYGLĄDAJĄ. BETONOZA TO ZMORA MIESZKAŃCÓW. TRZEBA ZATRUDNIĆ LUDZI WIĘCEJ DO KOSZENIA TRAWNIKÓW I GRABIENIA LIŚCI A WTEDY SADZIĆ WYSOKIE DRZEWA. To jedna sprawa, druga, to wyremontować elewacje kamienic, w których można zagospodarować kafejki, jakieś bary. Może Rozwadów by odżył.

~Pytanie?

Ten prezydent stalowej woli zawsze jest na wysokich stanowiskach. Niepamietam gdzie zaczynal (może ktoś przypomni??)
Ale był dyrektorem Word w Tarnobrzegu. Później i obecnie prezydentem miasta stalowa Wola. Teraz ktoś wcześniej pisał ze chce kandydowac do sejmu RP. Jak to się dziejeJest możliwe?jakie siły działają?

~mieszkaniec

Tak ja na poważnie ........

~???

~mieszkaniec ty tak na poważnie? Huśtawki, przyrządy do ćwiczeń , niepotrzebne muzea, skupowanie niepotrzebnych budynków, betonowanie, stadion studnia bez dna to rozgrzeszenie tak ogromnego długu? Naprawdę

~wrocek40

Ja juz widzę problem.To ta kostka na drodze .Z czasem te kamienie zrobia sie gladkie i kazde auto jadace za szybko wyleci z jezdni i będzie koziolkowac.Kolega w 2007 roku zginal w cinqueczento wlasnie na takiej kostce .

~mieszkaniec

Ludzie dajcie już spokój prezydentowi , nikt nie zrobił więcej jak On , nie ważne że miasto zadłużył , ważne że coś robi i to na dobrze .

~zmijka49

piekna betonoza , ludzie beda sie w sloncu piekli jak kartofelki

~MottodlaElyty

Zacny budowniczy Lucjusz Nadbereżny to chluba Stalowej Woli, Rozwadowa. Charzewic i całego Podkarpacia. Jego wiekopomne dzieła konstrukcyjne będą świadczyć o potędze miasta a kolejne dwa pokolenia stalowiaków będą spłacać długi kudłatego oszołoma. Ale stać go na to, przecież za rok będzie kandydował do Sejmu i pożegna ten buraczano-kartoflany zadłużony grajdół.