Udany wyjazd Stali

W środowe popołudnie Stal Stalowa Wola rozgrywała wyjazdowe spotkanie w Tarnowie. Jej przeciwnikiem był zespół Unii, który w dotychczasowych dwóch spotkaniach zdołał wywalczyć 3 punkty i zajmował 8 pozycję w ligowej tabeli.

Pierwsze minuty spotkania były dość wyrównane, choć trzeba przyznać, że to zielono- czarni byli zespołem groźniejszym. Swoje szanse w pierwszych 10 minutach mieli Szuszkiewicz i Marut, jednak brakło nieco szczęścia przy wykończeniu akcji. Wraz z upływem czasu Stal zdołała zepchnąć gospodarzy do głębokiej defensywy. Chwilami popularne „jaskółki” broniły się 10 zawodnikami w polu karnym. Napór gości opłacił się. W 20 minucie wynik meczu otworzył kapitan Stali Sławomir Duda, pakując piłkę do siatki strzałem z 2 metrów. Po objęciu prowadzenia podopieczni trenera Surmy nadal kontrolowali przebieg gry, która toczyła się głównie w okolicach pola karnego Unii. Niestety, mimo ogromnej przewagi Stalowcy nie byli w stanie podwyższyć prowadzenia w pierwszych 45 minutach.

Tuż po przerwie gospodarze chcieli zaskoczyć przyjezdnych i szybko odrobić straty. W ciągu 5 minut przeprowadzili 2- 3 akcje, które na szczęście nie zakończyły się powodzeniem. Stal zdołała opanować sytuację i gra zdecydowanie się wyrównała. Stalówka, niestety, nie znajdowała sposobu na podwyższenie wyniku, co niewątpliwie uspokoiłoby grę. Prowadzenie zaledwie jedną bramką dawało gospodarzom nadzieję na „ugranie czegoś”. W 78 minucie Stal miała swoją szansę na podwyższenie wyniku. Po dobrym dośrodkowaniu z prawej strony Iwao, strzał na bramkę oddał Kitliński. Został on zablokowany ręką przez obrońcę Unii, który za to zagranie wyleciał z boiska (2 żółta kartka). Sędzia podyktował rzut karny. W tym momencie doszło do nietypowej sytuacji. Piłkę z rąk zaczęli wyrywać sobie Kitliński i Iwao, walcząc o to, kto wykonywać będzie jedenastkę. Pogodził ich w porę Jakub Kowalski, który tak jak w ostatnim meczu pewnie wykorzystał rzut karny i dał dwubramkowe prowadzenie Stali. Do końca spotkania zespół ze Stalowej Woli spokojnie kontrolował wydarzenia boiskowe „dowożąc” wynik do końcowego gwizdka. Tym samym Stalówka odniosła drugie z rzędu zwycięstwo, dzięki któremu po 3 kolejkach będzie zajmować 4 miejsce w ligowej tabeli. Szansę na powiększenie dorobku punktowego Stal będzie miała już w sobotę, kiedy to na własnym boisku podejmować będzie Chełmiankę Chełm.

17.08.2022 r. Tarnów godz. 17:00

Unia Tarnów 0:2 Stal Stalowa Wola (0:1)

Bramki: 20’ Duda, 79’ Kowalski

Stal: Smyłek, Kowalski, Hudzik, Kucharczyk, Olszewski, Marut, Soszyński, Duda ©,Myszogląd, Filipchuk, Szuszkiewicz

Rez: Konefał, Kitliński, Stelmach, Grasza, Lebioda, Iwao, Ziarko