Jak działają wyparzarki gastronomiczne?

Materiał zewnętrzny Image

Wyparzarki gastronomiczne to nic innego jak wyparzarki do naczyń. Chyba każdy właściciel danego miejsca, w którym serwowane jest jedzenie, zdajemy sobie sprawę z faktu, jak ważną rolę odgrywa to urządzenie.

Wyparzarki gastronomiczne to nic innego jak wyparzarki do naczyń. Chyba każdy właściciel danego miejsca, w którym serwowane jest jedzenie, zdajemy sobie sprawę z faktu, jak ważną rolę odgrywa to urządzenie. Bez względu na to, czy prowadzimy dużą restauracją, czy też niewielki bar, wyparzarki gastronomiczne powinny znaleźć się na jego wyposażeniu. Wiele osób zastanawia się, czy sprzęt ten to naprawdę dobra inwestycja, dlatego też postanowiliśmy przybliżyć jego działanie.

Wyparzarki do naczyń i ich zalety

Chyba każdy ma świadomość tego, że w branży gastronomicznej niezwykle istotna jest nie tylko serwowanie pysznych i zachęcających dań, ale w sposób szczególny powinniśmy zwrócić uwagę na utrzymanie higieny pracy i czystości. Branżę gastronomiczną regulują niezwykle restrykcyjne przepisy oraz obowiązki nakładane na właścicieli takich miejsc. Naturalnie szczególnie ważne jest zachowanie sterylności wnętrza kuchni, ale również utrzymanie naczyń w takim tonie. Oznacza to więc, że naczynia, sztućce, czy również inne akcesoria stosowane w gastronomii, wymagają wyjałowienia i odkażenia po każdym użyciu. Dlatego też stworzono specjalistyczne urządzenia, które znacznie usprawniają ten proces. W gastronomii są to wyparzarki do naczyń. Wyparzarki gastronomiczne znajdziemy w różnych lokalach, ale niekoniecznie będą nam one potrzebne w domu. Tak naprawdę kuchenna zmywarka świetnie sprawdzi się w mieszkaniu, ale lokale gastronomiczne wymagają znacznie bardziej zaawansowanych rozwiązań. Dlatego też wyparzarki gastronomiczne określane są jako zmywarko-wyparzarki. Tego typu rozwiązanie jest niezwykle przydatne i zasługuje na szczególną uwagę. Urządzeniach profesjonalnych znajdziemy różnorodne rozwiązania i bardziej zaawansowane programy niż te, które spotykamy w domowych zmywarkach.

Niezwykle istotne działania

Wspomnieliśmy już o tym, że wyparzarki gastronomiczne posiadają bardziej zaawansowane programy i ustawienia, które pozwalają nawet na podgrzanie wody do 80 lub 90 stopni, a także eliminują bakterie i wirusy. Naczynia, które zostały umyte i wyposażone w tego typu rozwiązania, będą idealnie czyste, ale również świetnie zdezynfekowane. Dlatego też możemy mieć pewność, że z powodzeniem po takim procesie mycia, zastawę stołową możemy od razu podawać klientom.

Podstawowe różnice między urządzeniami

Wspomnieliśmy już o tym, że wyparzarki do naczyń różnią się od zmywarek stosowanych w naszych domach. Zmywarko-wyparzarki gastronomiczne są dostosowane do surowych norm HACCP. Między innymi należy tutaj wymienić pogłębioną komorę wytłoczoną z jednego arkusza blachy, co zapewnia mniejszą ilość szczelin, ukrytych miejsc, gdzie mogłyby ukrywać się bakterie, drobnoustroje czy grzyby. Ponadto funkcja wyważania dba nie tylko o wzrost temperatury, ale również ciśnienia wody, co sprawia, że również zostają skutecznie czyszczone nasze naczynia i eliminowane zarazki oraz wirusy. Wspomnieć również należy, że dzięki temu, iż wyparzarki gastronomiczne mają w sobie większe ciśnienie wody niż zmywarki standardowe, które goszczą w naszych domach, są także rozwiązaniem ekologicznym. Otóż zwiększone ciśnienie wody to także mniejsze jej zużycie. Sprzęt ten został wyposażony w wydajne dysze, które cechują się dynamiką w pracy od samego początku. Ponadto zmywarko-wyparzarki gastronomiczne zostały tak zaprojektowane, by doskonale radzić sobie z likwidacją drobnoustrojów i jednocześnie zapewniać tym naczyniom i zastawie stołowej doskonały blask. Oznacza to więc, że sprzęt ten świetnie sprawdzi się w lokalach gastronomicznych ze względu na swoje specjalistyczne przeznaczenie.

Oczywiście możemy zdecydować się na zmywarko-wyparzarki uniwersalne, ale warto zwrócić uwagę na specjalistyczne rozwiązania do konkretnych przedmiotów. Z pewnością charakterystycznym urządzeniem będzie zmywarko-wyparzarka dedykowana do szkła. Korzystając z tego sprzętu w naszym lokalu gastronomicznym, będziemy mieli pewność, że urządzenie to zapewni krystaliczny połysk wszystkim szklanym przedmiotom i naczyniom. Ponadto możemy liczyć na ochronę przed matowieniem, zarysowaniami, niwelowaniu usług i dokładnym domyciem nawet tłustych plam.

Podsumowanie

Wybór konkretnego rozwiązania pozostaje kwestią oczywiście całkowicie indywidualną i możemy liczyć na to, że wyparzarki gastronomiczne będą dostępne w wielu sklepach i hurtowniach gastronomicznych, a wybór konkretnego rozwiązania pozostaje kwestią oczywiście całkowicie indywidualną i możemy liczyć na to, że wyparzarki gastronomiczne będą dostępne w interesujących nas rozmiarach. Oprócz tego sprzęty tak zdecydowanej większości zostały wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu pozostają odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, zarysowania i nie wchodzą w korozję.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =