Czy w Stalowej Woli powstaną toalety publiczne? Znamy odpowiedź miasta!

Image

Kwestia toalet publicznych jest często poruszana przez mieszkańców Stalowej Woli m.in. w komentarzach na naszej stronie. Niejednokrotnie mówiono o tym także podczas obrad Rady Miasta. Choć o problemie tym głośno jest od dawna, to na przestrzeni lat za wiele w tym temacie nie zrobiono.

Radny Dariusz Przytuła do prezydenta miasta skierował interpelację w sprawie toalet publicznych. W swoim piśmie sugerował rozważenie zakupu samoobsługowych toalet publicznych, które mogłyby być dostępne dla mieszkańców przez 24h. Koszt takiej jednostki to około 300 tys. zł.

- Można również pomyśleć o wyremontowaniu starych toalet na skrzyżowaniu ulicy Staszica – Mickiewicza, które mogą również być płatne po zamontowaniu drzwi, które otwierają się dopiero po wrzuceniu opłaty- pisze w interpelacji Dariusz Przytuła.

Z odpowiedzi, jaką uzyskał radny wynika, że montaż toalet publicznych zostanie zgłoszony do budżetu miasta na rok 2023 i zostanie wykonany po zatwierdzeniu budżetu przez Radę Miejską Stalowej Woli.

Miasto informuje także, że w ramach rewitalizacji Placu Piłsudskiego jest przewidziana budowa budynku użyteczności publicznej, w którym ma powstać ogólnodostępna toaleta publiczna. Ponadto w ramach przebudowy płyty głównej rynku w Rozwadowie zostanie wykonana prefabrykowana toaleta publiczna.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

jusek

Z toalety można korzystać-tu jest jest obowiązek udostępnienia,w każdym urzędzie typu gmina ,powiat itp.Co do sklepów w wielkopowierzchniowych nie powinno być problemu,chociaż co do np."Biedry"...ciężko.Zawsze można powiedzieć w sklepie-albo dostęp do kibelka,albo walę" klocka"za paletą.Wszystko będzie OK.Niech wzywają Policję.Ale,jeśli zrobisz"to coś "przed czy za sklepem ,jest to traktowane jako wykroczenie tzw,wybryk nieobyczajny-art.142 kodeksu wykroczeń- Kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany.Magazyn nie jest miejscem publicznym.He,he...

~elha9

A nie można by.przerobić na publiczne toalety nieczynnego przejścia podziemnego obok kościoła
Matki Bożej Królowej Polski ?

~Aamon

Jeżeli powstaną publiczne toalety w St. Woli to dogonimy Rzym sprzed 2 tys. lat...

e2rds

~ uryn, ciekawy jestem, skąd przyszedł ci pomysł do głowy, samemu się tak głupio nazwać, bo nick to własny podpis pod którym piszesz.

~Aaa

Jedyny jaki był zburzył niejaki Lucjusz pierwszy i postawił tam nikomu niepotrzebny kopczyk to może do kopczyka imienia lucjusza

~ uryn

Pomysły rewelacyjne, przecież wystarczy wszędzie postawić tablice , zabrania sie pod kara grzywny robić potrzeby fizjologiczne, temat załatwiony w stylu PIS, a sciagalność kar przerzucić na starsze osoby, ktore codziennie kręcą się bez celu po mieście i te kary kazda osoba może sobie zostawic jako pomoc od Miasta, dwa w jednym, ale koniecznie mandaty wystawiać na laptopach Radnych Miasta , bo przecież ich nie używają często.

wyborca

A nie można podejść inaczej do tematu? Tyle mamy sklepów i instytucji. Ale nie wszędzie skorzystasz z toalety.

~.........

W KAZDYM MIJSCU BO W MIEJSCACH TRZEBA PLACIIC NIE WSZEDZIE ALE MAJA BYC !

~JOa

I bardzo dobrze, bo takie toalety są w każdym mieście. Myślę, że opłata automatyczna, to kiepski pomysł, bo nie będzie tam wielkiej czystości. Fajnie by było, gdyby na Staszica był publiczny prysznic, ale wtedy lepiej, żeby doglądała takiego obiektu jakaś zatrudniona 1 czy 2osoby. I pracę ktoś dostanie, bo brak ofert w STW na takim szczeblu.

~kicia

jedzcie do paryza ponad 35 lat temu ,byly i sa automatyczne toalety na niemal na kazdym wiekszym skrzyzowaniem ,ale stalowa wies ,jest co najmien 300 lat do tylu ,jak i ich radni

~Olo

Do Super,chyba nie jesteś ze stalowej,że chcesz gonić do Rozwadowa.Jak ci starczy czasu to le
ć????

~Grazyna

Do ~super
Żeby tylko do Rozwadowa ????

art2deco

To mógłby być sztandarowy projekt Totalnych. Programu jeszcze nie przetłumaczyli a to by była zajawka.

~emeryt

Cale miasto w odchodach, a dopiero teraz radni przypomnieli sobie że nie ma toalet.

~super

Czyli jak zechce mi się do toalety to trzeba jechać do Rozwadowa