Jan Szwedo p.o. Prezesa Zarządu HSW

Image

Od sierpnia 2022 roku obowiązki Prezesa Zarządu Huty Stalowa Wola pełni Jan Szwedo.

Stało się to po tym, jak Bartłomiej Zając, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny HSW złożył dymisję. Zając Hucie przewodził od 22 maja 2020 roku.

Pełniący obowiązki prezesa Jan Szwedo ma 43 lata i jest magistrem inżynierem, absolwentem Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza, a także Studium Pedagogicznego na Politechnice Rzeszowskiej i studiów podyplomowych z Audytu i certyfikacji energetycznej budynków na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej. Ukończył również Wydział Mechaniczny Politechniki Krakowskiej oraz Polsko- Amerykańską Szkołę Biznesu– Program Executive Master of Business Administration.

W zarządzie spółki jest od lutego 2019, a z HSW związany jest zawodowo od 2007, najpierw jako konstruktor, a następnie Zastępca Szefa Biura Konstrukcyjnego. Ma doświadczenie w zbrojeniówce przy projektowaniu i tworzeniu Raka i Kraba.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Mieto2

Może kto z konstruktorów HSW wyjaśni jakie Szwedów ma doświadczenie w zbrojeniówce przy projektowaniu (sic!) i tworzeniu Raka??? i Kraba. ?????

~Lukrecjusz

Człowieczek stworzony przez Zająca. Kiepściuni konstruktor zrobiony szefem konstruktorów. Króciutko. Awansowany na zastępcę dyr.produkcji.Króciutko. Dyrektor produkcji po wygryzieniu poprzednika z PO. Króciutko. Mianowany na członka zarządu za wstawiennictwem Zająca. Teraz po odstrzelaniu zająca p.o. prezesa. Króciutko.
Ciekawe czy nadal ucieka do kibla jak przyjeżdżają delegacje zagraniczne?

~MoKa

Nie embiej lecz chęć szczera zrobią z ciebie menadżera.
Zając wykosił rusinkową pełowską ekipę i w to miejsce wstawił swoją bandę i pisowską.
HSW upadnie.

~Gajowy

Porażka. Dno.

~kefir55

Nasze kraby są niekoszerne Błaszczak już robi zakupy w korei

las

Nasze Kraby są lepsze od Koreańskich więc coś jest na rzeczy kupując Koreańskie .Co jest grane aby dać zarobić w przyszłości innym firmom a nasze w odstawkę.Praca powinna być dla naszych ludzi i zysk tylko dla naszych firm.

~Kefir55

Błaszczak już w Korei zakupy robi bo nasze polskie haubice są niekoszerne.

~Anka

Saszka20 tobie już Rosja dała tanie paliwo ze spirytusu drzewnego, czuć aż miło.

~Pracownik

Janek gratuluję!

~saszka20

Do puki Ukraina jest jaka jest należy pomagać Rosji .Rosja da nam tanie paliwa a Ukraina nic nie ma .

~BLADIR

To jakiś żart??

~Pracownik

Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu!!! Brawo Panie Janku !

Saint

I zamienił się jeden cham na drugiego...
Kto pracuje/pracował ten wie...

~Posz

Janek zwolnij tam kilkunastu nierobów i będzie ok.

~Ubek

Bobek
No właśnie PiS Inteligencie po toruńskiej szkole lub KUL po jakiemu piszę?

~raider-s

@~huciak61 Przekazywanie naszych czołgów Ukraińcom to nie tylko kwestia ekonomiczna
[1/3]Latające wieże czołgowe T-72/T-90 oraz T-64/T-80 podczas wojny w Ukrainie to nie przypadek, a efekt zastosowanej konstrukcji systemu przechowywania i ładowania nabojów. Główny problem, to karuzelowy sposób ładowania wkładów amunicyjnych, w którym ładunki miotające i pociski są ułożone w obracającym się zasobniku w kształcie pierścienia. Wówczas, w zależności od potrzeb, można przekręcić magazyn i wtedy ładunki miotające są wyciągane do góry oraz ładowane do lufy i mamy gotowy do strzału nabój z automatu ładowania. Pierścieniowy magazynek znajduje się pod główna wieżą i dwoma członkami załogi. W tej wojnie okazało się, że trafienie pociskiem przeciwpancernym w odpowiednie miejsce w tak zbudowanym czołgu powoduje reakcję łańcuchową i śmierć całej załogi. Położenie magazynu to tylko część problemu. Problemem jest także to, że łuska w której znajduje się ładunek miotający naboju rozdzielnego ładowania do tych armat, jest zrobiona ze sprasowanej tektury. Logistycznie to super rozwiązanie, bo łuska spala się przy wystrzale i wypada tylko denko. Ale taka łuska po trafieniu zaczyna szybko płonąć, a to łatwo prowadzi do eksplozji. Gdyby taka łuska była wykonana z metalu /jak do armaty 120mm/, tak łatwo nie dochodziłoby do wybuchów.

~Bobek

Ubek - po jakiemu piszesz? Na polski język to nie wygląda, ewentualnie na taki po trzech klasach szkoły podstawowej

~Ubek

Do puki Rosja jest jaka jest należy pomagać Ukrainie.

~Mieszkaniec

Zenek ... tak dla przypomnienia - Rosyjscy esesmani z RONA dopuścili się licznych zbrodni w trakcie powstania warszawskiego. Na tle innych jednostek narodowych na żołdzie SS wyróżniali się okrucieństwem ale nie mieli szans z formacjami ukraińskimi. Zbrodniarz Bronisław Kaminski - Polak z pochodzenia, inżynier gorzelnictwa, który dowodził esesmani z RONA tak pisał do zwierzchnich władz niemieckich: " Herr Reichsführer ich möchte Sie dringend bitten , die ukrainischen Bestien aus Warschau abzuziehen ,denn ihr barbarisches Vorgehen und Morden gefährdet im erheblichen Masse die psychische Gesundheit meiner Soldaten" ...("Herr Reichsführer, bardzo proszę o wycofanie ukraińskich bestii z Warszawy, bo ich barbarzyńskie czyny i mordy w znacznym stopniu zagrażają zdrowiu psychicznemu moich żołnierzy”).

~Zenek

Xyz
Przez takich jak ty Polska jest całe wieki, a co najmniej od 250 lat cieniem dawnej świetności.
Przypomnij sobie co robili z nami Rosjanie, Niemcy, Szwedzi, Duńczycy, Litwini, Czesi, Turcy z nimi wszystkimi też toczyliśmy wojny i mieliśmy na pieńku.
Tylko wtedy nie było takich pierdo..cych głupoty jak ty.
I poczytaj historię co Czarnecki robił z wioskami kozackimi.
Warto wiedzieć i zmądrzeć.

~Xyz

Co ty pierd...olisz Zenek!!! Chyba się rozumami zamieniłeś z jakimś zwierzęciem. Tego co Ukraińcy robili z Polakami się jeszcze nie dowiedziałeś??? Broń Boże takich Polaków i patriotów jak ty!!!

~Zenek

huciak61
A jak by wybuchła w Polsce wojna to gdzie uciekniesz, na San Escobar.
Niech Ukraińcy walczą bo robią to również dla nas, myślisz że NATO tak szybko by zareagowało w przypadku ataku na Polskę.
Dzisiaj tak ale nie w momencie ataku na Ukrainę.
Jak masz 2 wrogów to zawrzyj pakt z mniejszym i bardziej przewidywalnym co w tym przypadku również wskazuje na Ukrainę.
I jeszcze jeden problem to walka z UE, jak to się dla Polski kończyło w przeszłości gdy mieliśmy wrogów po obu stronach nie będę rozwijał.
Katyń i Auschwitz.

~Sasin

Zapomniano dodać członek PIS

~huciak61

Zadnego oddawania broni produkowanej w StALOWEJ wOLI ukrainie za darmo.A jak mowia ze zaplaca po wygranej wojnie z Rosja to nie wierzyc .Kasa ma byc od razu .Te czolgi co oddalismy za darmo ukraincom moga do nas wrocic ale zeby nas atakować.

mark30

powodzena Janek