Ile kosztowała nas Gala COP i Wakacyjna trasa Dwójki?

Image

O takie dane poprosił radny Łukasz Warchoł. W minionych latach wiele było pytań tego typu, część z nich pozostawała bez odpowiedzi, a przecież pieniądze wydawane są z kieszeni podatnika. Wcześniej długo więc dociekano, nie obyło się bez batalii sądowych. Ile co kosztowało teraz? Czy są to duże kwoty jak na takie imprezy? Sami oceńcie.

W związku z organizacją obchodów 85-lecia powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego i imprez temu towarzyszących zwracam się z uprzejmą prośbą o udostępnienie kosztów jakie musiał ponieść budżet miasta. Proszę również o określenie kosztów, jakie poniosło miasto odnośnie koncertu Wakacyjna Trasa Dwójki- napisał w interpelacji skierowanej do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli Stanisława Sobieraja radny Łukasz Warchoł.

Radny szybko otrzymał odpowiedź. Co z niej wynika?

W związku z organizacją obchodów 85- lecia powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego i imprez temu towarzyszących oraz Uroczystej Gali otwarcia Muzeum Centralnego Przemysłowego, po zebraniu danych z Muzeum Regionalnego wynika, że z budżetu miasta wydano 1 044 683,54 zł brutto, przy jednoczesnym dochodzie od sponsorów w kwocie 434 500 zł brutto, czyli z budżetu miasta na pełną organizację wydarzenia (wykonawcy lokalni i ogólnopolscy - koncerty: Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej z udziałem chórów stalowowolskich oraz ambasadorów Stalowej Woli- Mileny Lange, Szymona Jędrucha, Marcina Dyjaka; Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej; zespołu LemON; Kamila Bednarka; zespołu Zakopower; zespołu Retro Voice Band i Eweliny Flinty; zespołu Sound'n'Grace; C-Bool`a; dwie sceny, technika sceniczna, obsługa techniczna, zabezpieczenie medyczne, ochrona, ogrodzenia, hotele i catering, prowadzący wydarzenia, toalety przenośne, fajerwerki, konkurs Quizspotter z nagrodami, festiwal wynalazków, promocja wydarzenia w mediach etc.) wydano 610 183,54 zł brutto. Udział w tym 4-dniowym wydarzeniu wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób. W dniach 7-10 lipca 2022 r. Muzeum COP odwiedziło łącznie 4557 osób, co stanowi 13,62 % z planowanych zgodnie z założeniami projektu 33537 osób zwiedzających w pierwszym roku działalności- czytamy w odpowiedzi na interpelację.

Koszty organizacyjne jakie miasto poniosło w związku z organizacją koncertu Wakacyjnej Trasy Dwójki – 58 540,80 zł brutto przy jednoczesnym dochodzie w kwocie 36 900 zł brutto, a więc koszt poniesiony z budżetu miasta wynosi 21 640,08 zł brutto.

Jak czytamy w interpelacji: jeżeli chodzi o koszty kampanii promocyjnej to zgodnie z zapisami umowy z Telewizją Polską S.A. w § 5 ust. 1 o treści: Strony zobowiązane są do zachowania pełnej poufności wszelkich informacji, materiałów i dokumentów przekazywanych sobie wzajemnie w związku z zawarciem i realizacją umowy w okresie trwania umowy oraz po ich zakończeniu. Oznacza to, że miasto nie może podać konkretnych kwot. Te jednak nie są zupełnie nieznane, ponieważ nie ukrywa się, że… umowa jest identyczna jak w latach poprzednich przy organizacji tego wydarzenia i była w pełni zabezpieczony w planie budżetu miasta na wydatki promocyjne. O wydatkach na imprezy z TVP pisaliśmy TUTAJ.

Udział finansowy miasta jest w pełni racjonalny i uzasadniony do skali wydarzenia, jakim jest koncert transmitowany w TVP2 i TVP Polonia, ilości artystów, multimedialnej oprawy, udziału kilkudziesięciu tysięcy publiczności zgromadzonej przed sceną na Błoniach Nadsańskich, kilkudniowej promocji w TVP oraz transmisji na żywo i retransmisji, którą tylko w pierwszym dniu emisji oglądało blisko 2 mln widzów, a wg danych przesłanych przez TVP w dniach 24-26.07.2022 r. premierę i powtórki koncertu obejrzało 5 mln widzów- czytamy w odpowiedzi na interpelację.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

~dzialkowicz, nawet przed nocą kozę zasrańcu wspominasz, ale ci to całowanie koziej du.y spasowało, tylko mówiłem, przed cmokaniem ryja wyparz, a tego nie robisz i biedna kozunia liszai dostała. Wiesz kto to jest alfons, to taki gość co ma dziewczynka, a ja mam kozę, jak ty wolisz kozę to twoja sprawa, poza całowaniem na nic więcej nie pozwolę ci, jak bym na więcej pozwolił to mogły by być jako przychówek koźlęta bardzo głupie po takim ojcu.

~dzialkowicz

o i kozi alfons tu się pojawił ze swoim merytorycznym wpisem , ten co rozum od koziej du.y ma , najmądrzejszy od Narutowicza do Krzywej;))

e2rds

~Paprodziad, widzisz, bardzo dobrego dla siebie nicka wymyśliłeś~Paprodziad, bo to przecież twój podpis. ~Paprodziad, taki niedorobiony, popaprany dziad, nic dodać, nic ująć, kiedy wy wreszcie zmądrzejecie, równie dobrze mógłbyś wymyślić dla siebie nicka i podpisać się pod swoimi wypocinami "idiota", też by było dobrze.

~Mieszkaniec

To co napisał w interpelacji skierowanej do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli Stanisława Sobieraja radny Łukasz Warchoł nie ma najmniejszego znaczenia. Człowiek, dla którego sława ma swoje korzyści... i faktury nigdy nie zrozumie, że sława najwięcej kosztuje. Ktoś kto wkroczył w erę celebryty jako "ludzkiego pseudowydarzenia" nie jest w stanie pojąć coś takiego, jak "ekonomia sławy".

~Paprodziad

Oczywiście zaraz pojawią się wpisy, jak to było super, jak rządziły wcześniej Platfusy. Jak było każdy widział. Nie było kasy na nic, pełowcy robili wielkie oszczędności na wszystkim i na wszystkich - tylko nie na sobie!

Stalówek123

Anex,rozwiń swoją myśl i przytocz przykłady,proszę...

~Grzegorz

Tylko klaun z PiS może uważać że promocja w TVP dała miastu jakikolwiek zysk.
Jaki pytam.
Nadbereźny za pieniądze podatników urządził sobie darmową kampanię wyborczą w przyszłym roku a może jeszcze w tym.

~Anex

Lepiej jakby dalej był ślenzok prezydemtem i nic nie zrobił a kasa i tak by znikła .

~avizo

,,Udział finansowy miasta jest w pełni racjonalny i uzasadniony (...) " no tak, kredytu zawsze może być więcej, a i wybory się zbliżają i niech wiedzoo, że PiS nie oszczędza dla wyborców buahaha. Gawiedź się pobawila to teraz zapier.... za miskę ryżu bo długi same się nie spłacą.

~@podatnik

kup se pieluchy

~Podatnik

A toalet w miescie nie na i nie bedzie

~Jaśko54

Najlepiej siedzieć w domu nic nie będzie to kosztowało.