Salewa, wszystko, co warto wiedzieć o marce

Materiał zewnętrzny Image

Dobre buty trekkingowe to podstawa bezpiecznych wycieczek górskich. Takie właśnie jest obuwie górskie marki Salewa, która produkuje sprzęt zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Jeśli jeszcze do tej pory nie miałeś/aś styczności z tą firmą, sprawdź, skąd się wzięła, dlaczego cieszy się tak dużą popularnością, jakie najpopularniejsze modele wyprodukowała oraz gdzie można je kupić.

Dobre buty trekkingowe to podstawa bezpiecznych wycieczek górskich. Takie właśnie jest obuwie górskie marki Salewa, która produkuje sprzęt zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Jeśli jeszcze do tej pory nie miałeś/aś styczności z tą firmą, sprawdź, skąd się wzięła, dlaczego cieszy się tak dużą popularnością, jakie najpopularniejsze modele wyprodukowała oraz gdzie można je kupić.

Historia marki Salewa

Historia marki Salewa sięga aż do roku 1935. To właśnie wtedy Josef Liebhart założył firmę w Monachium. Nie od razu stała się ona jednak tak popularna, jak jest obecnie. Ponadto na początku w swojej ofercie nie miała także butów, o których dzisiaj piszemy. Najpierw w trakcie II wojny światowej produkowała plecaki i kijki narciarskie. Po czasie okazało się, że na te drugie jest ogromny popyt na rynku, dlatego Salewa weszła z pełną mocą w sektor sportowy.

Większą rozpoznawalność marce Salewa przyniósł rok 1955. To właśnie wtedy firma wsparła ekspedycję w Andach, dzięki czemu miała o niej okazję usłyszeć szersza publika. W tym samym czasie do oferty sklepu zostały dodane raki, a ok. 20 lat później Salewa zaczęła produkować odzież funkcjonalną.

Logo Salewa, które znamy dzisiaj, czyli orzeł sygnowany nazwą marki, powstało w 1978 roku. To właśnie ono widnieje na wszystkich butach trekkingowych, które można kupić obecnie. Poświadcza także ich jakość, dlatego są chętnie wybierane przez osoby lubiące wspinaczkę górską.

W rozwoju Salewy jest jeszcze jeden kamień milowy. Mowa o przejęciu jej przez włoską grupę Ober Alp, która doprowadziła markę do sukcesu na wielu międzynarodowych rynkach, m.in. we Francji, Włoszech, Hiszpanii czy w Polsce. Miało to miejsce w 1982 roku i właśnie dlatego dzisiaj możemy korzystać na tak dużą skalę z zalet obuwia Salewa.

Dlaczego buty trekkingowe Salewa są tak popularne?

Popularność, jaką cieszą się buty górskie Salewa, nie jest dziełem przypadku. To wypadkowa wykorzystania wysokiej jakości materiałów, a także licznych testów, które poprzedzają wprowadzenie danej pary na rynek. Ceni się w nich także liczne technologie, które sprawiają, że obuwie pozytywnie wyróżnia się na tle innych marek. Mowa przede wszystkim o:

• Climbing Lacing - technologia umożliwiająca sznurowanie butów w obrębie palców, dzięki czemu obuwie idealnie dopasowuje się do stopy;

• wodoszczelna membrana Gore-Tex - dzięki niej buty nie przepuszczają wody do środka nawet podczas chodzenia w deszczu czy po śniegu;

• wkładka Orholite - ma ona właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne, a ponadto daje niezwykły komfort termiczny;

• Alphine Fit - technologia sprawia, że Salewa buty trekkingowe są wygodne już od pierwszego założenia i nie trzeba ich rozchodzić przed wyprawą w góry;

• 3F System - jest to system umożliwiający pełną ochronę kostki przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności butów, dzięki czemu obuwie dobrze leży na nodze i nie obciera.

Niezwykła wygoda, jaką dają buty Salewa, sprawia, że marka szybko zyskuje kolejnych zwolenników. Dobre wieści rozchodzą się po rynku i forach tematycznych, dzięki czemu najlepsze modele są stale polecane. Po produkty tej marki stale wracają także zadowoleni klienci. Przykładowo osoba kupująca buty zimowe Salewa zazwyczaj sięga potem po letnie obuwie lub na odwrót.

Najpopularniejsze modele butów Salewa

Powyższe zalety zachęciły Cię do zakupu obuwia tej marki, ale nie wiesz, które wybrać? Jednym z najbardziej popularnych modeli są buty Salewa GTX. Występują one zarówno w krótkiej, jak i długiej wersji. Charakteryzują się duża oddychalnością, co jest niezwykle istotne w przypadku długotrwałych wycieczek górskich. Jak większość modeli Salewa posiadają także membranę wodoodporną, dlatego możesz je założyć nawet wtedy, kiedy prognozy pogody pokazują deszcz.

Drugim modelem wartym uwagi jest Salewa Mountain Trainer Lite. Również występuje w wersji krótkiej oraz długiej. Wyróżnia je lekkość, którą udało się uzyskać przy zachowaniu jednoczesnej funkcjonalności. Wewnątrz buta znajduje się amortyzująca podeszwa z pianki, która zapewnia długotrwałe odbicie. Te model może być wykorzystywany zarówno jako Salewa buty zimowe, jak i na letnie wyprawy.

Rozglądając się za butami trekkingowymi, poczytaj nieco więcej o Salewa Wildfire Leather, do których produkcji wykorzystuje się wysokiej jakości skórę zamszową. Jest ona wzmacniana gumowym brzegiem, dzięki czemu obuwie posłuży Ci przez kilka sezonów. Posiada także podeszwę gwarantującą wysoką przyczepność, co daje doskonałą stabilność.

Salewa sklep - gdzie kupić dobre buty?

Buty Salewa można kupić zarówno stacjonarnie, jak i online. Ten pierwszy sposób sprawdzi się, jeśli chcesz przymierzyć obuwie przed dokonaniem płatności. Warto jednak wiedzieć, że zazwyczaj takie placówki nie oferują zbyt wielu modeli. Z tego względu często lepiej wybrać sklep internetowy, np. https://trekking.com.pl. Możesz zamówić tam kilka par butów, sprawdzić je w domowym zaciszu, a następnie zostawić sobie te, które będą najlepiej do Ciebie pasować. Pozostałe możesz odesłać w ciągu ustawowych 14 dni.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =