Czy nadruk cyfrowy DTG jest trwały? Testujemy!

Materiał zewnętrzny Image

Koszulki z nadrukiem to moda, która już nie przeminie. T-shirty tego typu pasują do większości stylizacji i przykuwają wzrok. Niestety, jeśli nadruk jest złej jakości, to po kilku praniach może wyblaknąć. Dlatego też warto stosować się do wskazówek dotyczących pielęgnacji oraz zapoznać się z przykładowymi metodami wykonywania nadruku. Wśród najpopularniejszych rozwiązań jest nadruk cyfrowy DTG. Dlaczego? Zapraszamy do lektury!

Nadruk musi być trwały

Nie jest tajemnicą, że ubrania z nadrukiem dość łatwo zniszczyć, jeśli nie mamy pojęcia o tym, jak je prać czy prasować. Ogromną rolę odgrywa tutaj też sam rodzaj nadruku, który niejako determinuje jakość znakowania.

Nadruk cyfrowy DTG to niezwykle wydajne rozwiązanie, gwarantujące wysoką jakość, żywe kolory i szczegółowość. Przyjmuje się, że ta metoda ma zbliżoną jakość do tzw. sitodruku, dzięki czemu nadruk wytrzyma do nawet 150 prań, zanim zacznie blaknąć.

Nadruk cyfrowy DTG znajdziesz na stronie: https://www.promonadruk.pl/nadruki-na-ubraniach/nadruki-na-odziezy/druk-cyfrowy-dtg/

Inne rodzaje nadruków

W zależności od wyboru nadruku jakość z pewnością będzie się różnić. Inna będzie też cena, choć zdecydowanie warto dopłacić nieco więcej i cieszyć się satysfakcjonującym efektem niż wydać mniej, by za chwilę kupować nową koszulkę. Nadruk cyfrowy DTG wytrzymuje od 100 do 150 prań. Podobne liczby podaje się w przypadku sitodruku — również ok. 150 prań.

W przypadku innych form nadruku sytuacja wygląda nieco inaczej. Folia lateks to kolorowy nadruk, którego wytrzymałość wynosi do około 100 prań. Zbliżony do tego wyniku jest tzw. termotransfer, który najczęściej wykorzystuje się do znakowania czapek oraz kurtek. Do nawet 500 prań wytrzyma nadruk wykonany metodą folia flex, choć warto zaznaczyć, że są to nadruki jednokolorowe.

Bardzo wysoką jakość gwarantuje z kolei haft komputerowy. Ta forma nadruku jest niemal niezniszczalna, choć również proporcjonalnie droższa. Nadrukiem, który w zasadzie nie ulega żadnym zmianom, jest sublimacja. Wynika to z faktu, że w przypadku tej metody nadruk jest wtopiony w materiał koszulki.

Nadruk cyfrowy DTG — sposoby pielęgnacji

O każdą odzież z nadrukiem trzeba dbać w odpowiedni sposób. Niektóre wskazówki będą się jednak różnić w zależności od tego, jaką metodą został wykonany nadruk. Zaleca się tutaj:

• pranie oraz prasowanie wyłącznie na lewej stronie koszulki,

• w alternatywie do żelazka można stosować parownicę,

• pranie w temperaturze nie mniejszej niż 30 stopni i nie większej niż 40 stopni Celsjusza,

• nie stosować automatycznego suszenia oraz mocnej chemii.

Warto pamiętać, że podany zakres temperatur nie jest przypadkowy. Wyższa temperatura drastycznie zwiększy ryzyko uszkodzenia nadruku i samej koszulki, która po prostu może się skurczyć. Z kolei w zbyt niskiej temperaturze ubranie trudno będzie wyprać. Tak czy inaczej, pranie i prasowanie jest tutaj kluczowe, dlatego zawsze trzeba sprawdzać informacje na metce odzieży i podążać za instrukcjami od producenta. Nadruk cyfrowy DTG powinno suszyć się w sposób naturalny, unikając pełnego słońca i innych źródeł ciepła (kaloryfery itp.).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =