Czy w Parku Miejskim powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe?

Image

Na przestrzeni lat w Parku Miejskim zaszło wiele zmian. Powstał m.in. ciek wodny z deptakiem, wodny plac zabaw i park linowy. Choć miejsce to stale się zmienia, to w dalszym ciągu część chodników prowadzących to tych atrakcji jest w opłakanym stanie. Stary, popękany, asfaltowy ciąg dla pieszych to nie jest to, co mieszkańcy chcieliby tam widzieć.

Jeśli chodzi o ciągi piesze w Parku Miejskim, można powiedzieć, że w tym temacie wciąż coś się dzieje. Poszczególne chodniki wymieniane są sukcesywnie fragment po fragmencie. W tym roku został wyremontowany np. duży odcinek ciągu w części parku znajdującej się nieopodal ul. ks. J. Skoczyńskiego. Z pytaniem czy w tym roku zostaną jeszcze wymienione inne chodniki, te pozostające w najgorszym stanie, zwrócił się do prezydenta radny Dariusz Przytuła.

- Mieszkańcy korzystający z Parku Miejskiego są zadowoleni z wyremontowanych alei między drzewami, ale zgłaszają mi, aby wyremontować pozostałe aleje, na których w nocy można stracić zdrowie. Ponadto ponownie po raz 10-ty zgłaszam wykonanie ścieżki rowerowej wzdłuż torów, co pozwoli na przeniesienie ruchu rowerowego, zwłaszcza w okolicach Parku wodnego, na drugą stronę- pisze w interpelacji radny Przytuła.

Z pisma, pod którym podpisał się sekretarz miasta można się dowiedzieć, że wnioskowane do remontu ścieżki przebiegają w znacznym zbliżeniu do rosnących w parku drzew. Technologia budowy ścieżek wymaga wykonania wykopów na głębokości około 40 cm. Prace te mogą spowodować zniszczenie korzeni drzew. Obecnie prowadzona jest ocena dendrologiczna drzew w parku, w trakcie tej oceny zostanie również uwzględniona możliwość lokalizacji ścieżek w obecnym przebiegu, bądź też zostanie określona konieczność ich przesunięcia lub zastosowania innego rodzaju nawierzchni. Do tego czasu zostaną wykonane prowizoryczne naprawy drobnym kruszywem.

W obecnym czasie prowadzone jest przygotowanie materiałów do wniosku o udzielenie dofinansowania na rozbudowę systemu ścieżek rowerowych na terenie miasta. Przewidywany termin ogłoszenia naboru określono na I kwartał 2023 roku. Mając na uwadze powyższe oraz zgłaszane przez część Radnych Rady Miejskiej, w tym także Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego, wnioski dotyczące wdrożenia oszczędności w realizacji budżetu wykonanie tej ścieżki w układzie z dofinansowaniem zewnętrznym pozwoli na spełnienie tego postulatu i zaoszczędzenie znacznych środków w budżecie miasta. Orientacyjny koszt wykonania tej ścieżki wynosi około 500.000,00 zł- czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego.

Dariusz Przytuła odniósł się do odpowiedzi, którą uzyskał z magistratu. Sprawa naprawy lub wymiany chodnika jest pilna, ponieważ, zwłaszcza wieczorami, gdy widoczność jest słabsza, na tej ścieżce dochodzi do groźnych sytuacji. Jak zgłaszają mieszkańcy, niejeden tam skręcił nogę lub się wywrócił doznając obrażeń. Radny sugeruje, że należałoby albo oznakować miejsce, albo zdjąć nawierzchnię w miejscach newralgicznych (wybrzuszenia), zwłaszcza, że akurat tam brakuje oświetlenia. Jak mówi radny, to też przemawia za jak najszybszym zajęciem się problemu.

Póki co, uważajcie na siebie przechodząc przez park!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~JASIO

TRUJĄ NAS SYSTEMATYCZNIE I STOPNIOWO
JAK RYBY W ODRZE ,”TAKIE DALI SŁOWO”
IM GORZEJ TYM LEPIEJ POLAKU RODAKU
ALUMINIUM I MIEDZĄ OBDARUJĄ SZCZODRZE
TO PRZECIEŻ W IMIĘ NASZEGO DOBRA
ICH „FARYZEJSKA” MIŁOŚĆ JEST TAKA SZCZODRA

KTO TO TAKI BYLE JAKI
ZATRUWA NAM ŻYCIE
TRUJE WODĘ POWIETRZE
ŚCIEMĘ WCISKA NALEŻYCIE

ŻE DLA NASZEGO DOBRA
ZAGŁĄBIE POWSTAŁO
TO NIC ŻE RAK, ALERGIA ,ASTMA BĘDĄ TOCZYŁY NASZE CIAŁO
TERAZ JUŻ NIE STALOWA WOLA
TYLKO ALUMINIOWAO MIEDZIANA NIEWOLA!!!

NIEWOLA ZA MISKĘ RYŻU
DLA TYCH CO KUPIENI
ŻE MOŻE IM COŚ OBCY TRUCICIEL
W ICH ŻYCIU ODMIENI !!
BEZ LASÓW WODY
NIEWOLNIK W IMIĘ KOREAŃKIEJ ,AMERYKAŃSKIEJ
SZWABSKIEJ SZWEDZKIEJ SWOBOWY I WYGODY !!!

KOSZTEM ŻYCIA I ZDROWIA
PRAWA DO CZYSTEGO POWIETRZA I WODY
PRAWA DO POLSKICH LASÓW ,PRAWA DO REFERENDUM
SZEROKICH KONSULTACJI SPOŁECZNYCH ,PRAWA DO CYSTEJ PRZYRODY !!!

OTO AROGANCJA WŁADZY
W ROZKWICIE ,KRÓRA NISZCZY ŚRODOWISKO
ZABIERA NAM ZDROWIE I ŻYCIE
PYCHA I ZŁA WOLA
TO JUŻ NIE TA STALOWA WOLA
TERAZ ALUMINIOWO MIEDZIANA NIEWOLA
ZAŁOŻUCIEL EUGENIUSZ KWITAKOWSKI LUDZI MIAŁ NA WZGLĘDZIE
ICH ZDROWIE I ŻYCIE USZANOWAŁ WSZĘDZIE !!!
CZŁOWIEK ZNÓW STAŁ SIĘ PRZEDMIOTEM DLA ELYTY !!!
ALE ONA WCIĄŻ WCISKA OKLEPANE KITY !!!
PODMIOTEM SĄ WCIĄŻ DLA NIEJ NIE POLSKIE ELYTY !!!
NA PEWNO WAM PODZIĘKUJEMY ZA WASZE „DOBRO”
ODEBRANE ZDROWIE I ŻYCIE ,ZA KŁAMSTWO
KTÓRE WAM TAK WYCHODZI ZNAKOMICIE !!!

~toudi90

Ja tez jezdze wzdluz torow ,nie ma prawdziwej sciezki dla rowerow ale jest sciezka i mozna nia jechac.Zbedny wydatek a jezdzic juz mozna wzdluz torow.

~Aaaa

Oj tak ścieżka rowerowa wzdłuż torów na tak, bo wracam przez park z pracy i naprawdę w sezonie letnim trzeba bardzo uważać na dzieciaki zjeżdżając z górki, nawet jadąc bardzo powoli jest ryzyko że coś wyskoczy, a tak to obie strony zadowolone umiech

~Mieszkanka

Aleja główna to jakiś kiepski pomysł żeby wykonać ją kamieniami.
Zęby można sobie wybić.
Dzieci często się potykają,nie mówiąc
już o ranach.
Przez te "nowoczesności"nie lubię
chodzić do tego parku
Może w przyszłości coś z tym zrobią.????✌️

~Edmund

Jakiś remont będzie. Może ktoś by pomyślał o osobach na wózkach inwalidzkich. Dla nich 3 centymetrowy krawężnik jest nie do pokonania. A przecież park to teren spacerowy.

~lemur

Włochaty drwal wyrżnie nawet połowę drzew w parku i zrobi te ścieżki ale przed wyborami.

~rysiek40

Precz z wydawaniem pieniedzy z kredytu.

~rowerowy

W parku najbardziej potrzebne są przejrzyste zasady ruchu: pieszych, rowerzystów, gokartów. Przy dużym zatłoczeniu często spotykam się z rowerami jadącymi cała szerokością chodnika, podobnie z pieszymi chodzącymi w kilka osób cała szerokością chodnika i dotyczy to również ścieżki rowerowej. Gokarty prowadzone przez dzieci to w zasadzie loteria dla pieszych i rowerzystów, gdzie uciekać aby nie doszło do kolizji.

~mieszkaniec

Nigdy nie miało być takiego parku w stalowej. Bzdury pisze Filo

~Filo

Jak tam park dla psów?
4 lata temu opozycja zapowiadała, ja juź 2 pieska mam, a parku jak nie było, tak nie ma.