Kto nie zrobił ogórków na zimę? Teraz ma okazję. Na targu ogrom owoców

Image

Sezon ogórkowy już na ukończeniu. W lipcu mieliśmy nienajlepszą pogodę dla rolników, a ogórki do kiszenia i na korniszonki sprzedawano na lokalnym targu po 7-8 zł. Mamy dobra wiadomość dla spóźnialskich.

Odwiedziliśmy stalowowolski rynek by przyjrzeć się cenom owoców i warzyw. Tak tanio jeszcze nie było! Jeszcze w lipcu za kilogram małych ogóreczków wołano 7- 8 zł. A teraz? Teraz takiej samej wielkości ogórki są nawet i po 3 zł, czasem po 4. Te większe kupić można po 2 zł. Do tego trzeba oczywiście nabyć koper, czosnek i chrzan. Ten pierwszy w wiązkach był dostępny dziś nawet po 1 zł. Chrzan sprzedawano po 18-22 zł/kg, a czosnek, w zależności od główki, po 0,7 do 1,2 zł za szt. (w pęczkach pakowanych po 10 szt.- po 0,6- 1 zł za główkę).

Znacznie podrożały czereśnie. Jeszcze 2 tygodnie temu oferowano je po 6-7 zł/kg. Obecnie są średnio po 12 zł. Jagody leśne kupić można było za około 12- 15 zł/słoik litrowy, porzeczka- 6 zł/op. lub 7 zł/kg, maliny- 12 zł/op. lub 20 zł/kg, śliwka, w zależności od rodzaju- od 1,5- 8 zł/kg (średnia cena 2- 4 zł/kg), borówka amerykańska- 16 zł/kg (w sklepie 13,98 zł/kg), jabłka (głównie Pyros i papierówka) od 1,5 zł- 4 zł/kg, brzoskwinie- 5- 10 zł/kg.

Ziemniaki staniały i oferowano je po 2 zł/kg (w sklepach wiele promocji, nawet po 0,8 zł/kg), por- 3-4 zł/szt., natka pietruszki: 1-2 zł/ pęczek, koperek zielony- 1-3 zł/pęczek, szczypior- 2-3 zł/ pęczek, cebula wolska- 2- 4 zł/kg (w sklepie 2,19 zł), cebula sałatkowa- 5 zł/kg, buraki- 3zł/kg, marchew- 3-4 zł/kg (w sklepie 2,49 zł/kg), pietruszka korzeń- 10 zł/kg (w sklepie po 8 zł/kg), fasolka szparagowa- 10- 12 zł/kg, kapusta 4-6 zł/główkę, por- 3-4 zł/szt., papryka od 4-8 zł/kg, cukinia- 2-3 zł/ szt.

Mamy wysyp pomidorów. Wiele osób kupuje już je na przeciery. Takie miękkie lub uszkodzone były dziś po około 3 zł/kg. Pomidory, które można obecnie kupić są w niewielu odmianach. Całkowicie chyba już zniknęły ze sprzedaży aromatyczne monroe, krakusy czy ożarowskie. Nie sprzedaje się też na targu pomidorów koktajlowych, mimo, że te są plenne, a i chętnie kupowane przez klientów choćby w marketach. W niewielkich ilościach są bawole serca (sporadycznie- po nawet 12 zł/kg). Najczęściej spotykaną odmianą jest lima (nadaje się głównie do smażenia, gdyż jej owoce są mięsiste i mają niewiele wody, ale równocześnie pomidory te nie są super smaczne, poza limą malinową, rzadziej spotykaną)- po 3-5 zł/kg, są i malinówki- od 4 do 10 zł/kg (średnia cena to 5 zł/kg). Dla smakoszy była dziś np. odmiana o nazwie „japońska”- po 12 zł/kg. Kupując pomidory proście najlepiej o te z pola. Dojrzewające w pełnym słoneczku owoce są pachnące i najsmaczniejsze.

Resztę cen sprawdźcie na naszej fotorelacji. Jedźcie owoce i warzywa i ładujcie witaminowe akumulatory, wzmacniajcie organizmy. Przyda się jesienią i zimą!

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Kiki

Kupiłam..raz, i tylko raz ogórki.z targu, wszystko się w.sloikach zburzyło, popsuły ... Chyba ogórki pędzone na CHEMII. Teraz mieszkam na.wsi mam swoje bez chemii i przetwory pierwsze klasa.

e2rds

~Tyz prowda, "Ot takie spostrzezenie.", że to napisał jełop "gó.no prowda". Widzisz zasrańcu, jak zaczepia się kogoś, to ma prawo w ten głupi, paskudny, kwiczący ryj ci nawtykać, takie jego prawo. Nie zaczepiaj i po kwiczącym ryju nie oberwiesz. Ja wiem, że w pracy nosi cie i nie możesz na czterech literach usiedzieć i wymyślasz takie różne dwuczłonowe nicki, a tym bardziej zasrańcu jak ci na ogon nadepnę, to kwiczysz i musisz odreagować. A, i pisz w domu, a nie za kasę podatnika.

~Hej

Cześć dziewczyny. Chętnie zakisze ogóra. Czy jest jakaś chętna?

~Tyz prowda

tutejszy znany e2... tez ma fory...on moze ubliżać i pisać swe błazenady a co na niego to niedopuszczone nieraz do obiegu
Ot takie spostrzezenie.

~złomiarz

A co mają ogórki do owoców ? :-/

~emeryt

to nie "wieśniaki" tylko handlarze, mający po kilka stoisk na zieleniaku, dyktują ceny

~Ubek

Handlarze poszli po rozum do głowy, inaczej sami by musieli te ogórki zjeść.

~Igor

Taniocha z drugiej ręki z hurtowni hehehehe

~taka prawda

Takiej taniochy zwłaszcza na naszym rynku jeszcze nigdy nie było ale hejterzy gęgają o cenach na rynku jak producenci sprzedają wszystko spod folii. A wiadomo , że wtedy wszystko jest droższe z wiadomego powodu. To dzięki temu rynkowi polscy emeryci bardzo dobrze żyją.

~Irek

Tych wieśniaków powaliło z cenami... W sklepie taniej i również smacznie.... Z ziemniakami przesadzają... Zostaniecie z nimi do przyszłego roku hehehe