Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy motoroweru

Image

Postawą godną naśladowania oraz dużą odpowiedzialnością wykazała się mieszkanka Niska, która uniemożliwiła dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy motoroweru. Kobieta zabrała kluczyki kierującemu i powiadomiła Policję. Nieodpowiedzialny kierowca jednośladu miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz 48-latek musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do obywatelskiego zatrzymania doszło wczoraj przed północą w Nisku. Oficer dyżurny niżańskiej komendy został poinformowany o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani funkcjonariusze. Od mężczyzny czuć było alkohol. Podczas badania trzeźwości okazało się, że 48-letni mieszkaniec Stalowej Woli, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci podczas legitymowania ustalili, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Z relacji zgłaszającej wynikało, że styl jazdy kierującego motorowerem, który jechał przed nią wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy. Kobieta pojechała za nim w kierunku stacji paliw na jednej z ulic w Nisku i kiedy się zatrzymał, zabrała kluczyki kierowcy motoroweru, uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Zatrzymany przez policjantów 48-latek, wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi ma kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Mieszkaniec

Teraz zamiast ORMO mamy ochraniarzy i odźwiernych prezesa

~J 23

Tak chciałbym przypomnieć, że co trzeci zatrzymany kierujący po pijaku to rowerzysta. Rowerzyści mają zdecydowaną nadreprezentację jeżeli chodzi o jazdę po pijaku - w końcu jest ich na drodze około 4%. To oficjalne dane KGP za rok 2021.

~Lol

Lubu dubu masz 100% rację smiech2 xd

~Lol

Lubu dubu masz 100% rację smiech2 xd

~taaaaa

To schowaj tą słomę i dalej jeździj pijany mistrzu kierownicy z R S T.

kabi

taki kop z pustym czerepem

~Daniell

A to się kmiotki z RNI odgryzly RST - ale słoma z butów i tak będzie wystawać

~kop

Corka Ormowca to byla?

~.... ....

R S T pijany
Brawo R N I

~łubu dubu

dla pijaństwa nie ma usprawiedliwienia.To nie czasy komuny że sie przymykało oczy na tą patologie. Cała władza wtedy piła (chlano na umur) począwszy od czynów społecznych kończąc na polowaniach niby myśliwych (kłusownicy legalni).