II Wakacyjny Turniej Szachowy

Za nami II Wakacyjny Turniej Szachowy. Organizatorem wydarzenia był Katolicki Klub Lekkoatletyczny STAL Stalowa Wola.

Zawody szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem 12 minut + 2 sekundy na ruch dla każdego zawodnika. W rozgrywkach wystartowało łącznie 40 uczestników ze: Stalowej Woli, Gorzyc, Tarnobrzega, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Kolbuszowej, Mielca, Rzeszowa, Przeworska, Sędziszowa Małopolskiego oraz z klubu KMKSzach Victoria Komplexbud. Wystąpili również goście z Ukrainy, obecnie zamieszkujący w miejscowości Chełm. Wśród zawodników zdecydowany prym wiedli najmłodsi adepci gry szachowej. Pozostałą grupę stanowili seniorzy.

Pojedynki szachowe zostały rozpoczęte o godzinie 10:00, a zakończyły o 13:50. Zawodnicy za zajęcie czterech najwyższych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali nagrody rzeczowe, a dodatkowo trzech najlepszych w każdej grupy wiekowej otrzymało również puchary.

Zwycięzcą zawodów w kategorii w Grupie Open został Tomasz Pintal z Stalowej Woli, 2 miejsce zajął zawodnik RzKSz Rzeszów- Robert Brak, z kolei 3 był Sebastian Szubartowski ze Stalowej Woli, a 4- Kacper Kłok z klubu TSz / KSz Bystrovia Bystrowice.

W klasyfikacji wiekowej 2004-2008 1 miejsce zajęła Julia Giemza z klubu KMKSzach Victoria Komplexbud, 2- Szymon Szpila z UKS SP 1 Leżajsk, 3- Marcos Kosek z Katolickiego Klubu Sportowego Stal w Stalowej Woli, a 4- Adrian Toniak z UKS Orlik Rudnik nad Sanem.

W klasyfikacji wiekowej 2009 i młodsi premiowane miejsca zajęli: 1- Gabriela Tokarz z KSz Gambit Przeworsk, 2- Tomasz Procnal z Katolickiego Klubu Sportowego Stal w Stalowej Woli, 3- Julia Furtek z GKS Szach-Mat Wiśniowa, 4- Mateusz Mierzwa z UKS Orlik Rudnik nad Sanem.