Trzeźwy weekend na podkarpackich drogach - podsumowanie działań

Image

Przez dwa dni podkarpaccy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

Podczas „Trzeźwego weekendu”, na drogach naszego województwa, funkcjonariusze skontrolowali ponad 14 tys. kierujących. Za przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, odpowie 22 kierowców.

Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę podkarpaccy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy weekend”. Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego województwa. Sprawdzili stan trzeźwości 14 219 kierujących. Podczas działań ujawnili 43 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 21 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a 22 za przestępstwo.

Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Logiczny

Łapać intensywnie tych pijaków, morderców drogowych. Piszcie też o karach bo być może są one znikome.

~Gad

Nic wam nie pasuje lapanie ,kontrolowanie po to jest Policja ma lapac szkoda ze pała w leb nie moze przywalic wam za to co piszecie poczekajcie I was za rodzine niedajboze dopamine pijany to w tedy wam oczy sie otworza

~ble ble

obyś zdążył przed wyborami i postawił krzyżyk na tych .....co sie boją krzyża.
Oczywista mam na myśli ......Bo jeśli nie PiS to nie ma po co tu wracać....co za rok na szparagi do Reichu??? czy zapierdzielanie do 70(dozgonnie raczej) za śmieciówki...w landzie GG ze stolicą Warschau.

~steward

Ryan róbcie ten strajk bo nie chce tu wracac.