Podkarpacki finał Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich Polska od Kuchni

Image

Takiego wydarzenia jeszcze nie było w naszym mieście. W jednym miejscu zgromadziły się na raz najlepsze we wszechświecie gospodynie i mistrzynie kuchni, a także artystki i artyści scen ludowych. Pachniało, kusiło, cieszyło oczy i podniebienie jedzenie jak u babci, którego każdy mógł skosztować. Z parku nikt głodny na pewno nie wyszedł.

W niedzielę 7 sierpnia 2022 r. już od godziny 11:00, w Parku Miejskim w Stalowej Woli odbywał się podkarpacki finał Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni”. Wydarzenie zorganizowane było przez Krysiak Polska i Lokalną Organizację Turystyczną INTE- GRA i było kolejnym etapem rywalizacji pomiędzy zespołami gospodyń i gospodarzy wiejskich z naszego regionu.

Koła Gospodyń z całego województwa podkarpackiego spotkały się w Stalowej Woli, aby podkreślać, że idąc z duchem czasu należy kultywować lokalną tożsamość i pielęgnować tradycje. Na przybyłych czekały wystawcy- rękodzielnicy, producenci żywności z całego kraju, u których można było zaopatrzyć się chociażby w swojskie sery, miód, wiejskie przetwory, ciasta i pieczywo.

Zorganizowano też wiele konkursów, a że tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia było tradycyjne, polskie wesele, wszystkie konkurencje były z nim związane. Zmagania były i kulinarne, i artystyczne. W konkursie artystycznym uczestnicy zaprezentowali szeroki wachlarz swoich talentów. Usłyszeliśmy weselne przyśpiewki, zobaczyliśmy ludowe tańce, scenki przedstawiające tradycyjne obrzędy, a także można było podziwiać piękne tkactwo, malarstwo oraz haft. Nie zabrakło konkursu Miss Wdzięku (w dwóch kategoriach: do 40 roku życia i powyżej). A że wszystkie polskie kobiety są piękne, wybór tej naj był praktycznie niemożliwy. Ludowe stroje, barwne i szykowne, jeszcze tylko podkreśliły urodę konkursowiczek. W jury zasiadła sama Miss Wdzięku, Miss Polonia Natalia Gryglewska!

Festiwal trwa do 19:00, a przez całą niedzielę będzie można oglądać jeszcze pokazy kulinarne prowadzone przez Kubę Steuermarka, tańczyć w towarzystwie prowadzącego Mateusza Szymkowiaka oraz uczestniczyć w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Czas umilają występy zespołu Horyzonty oraz stalowowolskiej Kapeli Lasowianka.

Przewiń do komentarzy





























































































































Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

~babunia ml.da, nawet tutaj głąb męski w damskim wydaniu wypłynął. Takie głąba wszędzie można spotkać, za.rańcu z tym łbem uszytym z tego materiału co capy pod brzuchem noszą, na temat artykułu pisz, a nie pijesz do innych i na forum.

~sas

~Adam piszesz że jesteś wykształcony ale chyba nie w kierunku ekonomii choćby tej podstawowej, o znajomości zapisów w traktatach i polityce gospodarczej naszego kraju już nie wspomnę więc nie dziwię się tym chamskim wpisom. Nie reprezentuję żadnej partii do wiadomości adwersarza a jedynie zależy choć to pewnie nie zrozumiałe dla ciebie jak widać z Twojego zacietrzewienia na pozbyciu się wsze obecnego chamstwa
I gwarantuję Ci skutki ekonomiczne i sytuacja gospodarcza zależy od wielu czynników ...
Pozdrawiam

~Adam

sas
Gebels też bronił do upadłego jednej słusznej partii.
Wchodzisz w jego buty.
Jak mnie Kaczyński może nazywać zdradziecką mordą albo wykształciuchem to ja mam prawo do nazywania hołotą.
Przez was hołota z PiS mamy dzisiaj gospodarczo i politycznie co mamy a będzie jeszcze gorzej.

~sas

~ Adam dlaczego innych nazywasz hołotą co to za język to też Polacy jedni lepsi inni gorsi, na pewno sobie poradzą a co do cen to niech będą zaczną ludzie wtedy szanować jedzenie. I skoro cię stać na wszystko to po co te wynurzenia jesteś tubą jakiejś partii czy telewizji. Wszyscy cieszymy się, że w stalowej coś w końcu się dzieje a ty z wiadrem POmyj
Naród wspaniały ale jako społeczeństwo ....

~Adam

sas
To wasi wyborcy PiS będą cierpieć najbardziej, socjal już nie pomoże a ceny zniszczą tylko i wyłącznie PiS fanatyków którym nie będziecie w stanie wytłumaczyć sloganu 5 , 10 , 15 to znaczy chleb za 5 , masło za 10 a olej za 15. Mnie stać zobaczę jak długo hołota PiS wytrzyma.
I wakacje na San Escobar dla wszystkich z PiS.

~Kola

Wspaniałą impreza, oby wpisała się na stałe w wydarzenia STW

~sas

~ do Adam, a ty na socjalu jesteś że nie stać cię na takie frykasy ? Zawsze można podjąć pracę a nie w ślad za swoimi mentorami powtarzać

~sama natura

O I TO MI SIĘ PODOBA, KOBIETY DOSTAŁY DOTACJE TO PATRZAJ JAK PRĘŻNIE ROZWINEŁY BIZNES, EWIDENTNIE JADŁO LUKSUSOWE , A I WPIĆ TEZ ODKAŻAJACEGO BY ZNALAZŁ WIĘC COVID ROZEGNA HEN, MAŁO TEGO ZOBACZTA CHŁOPY I BABY JAKIE HAFTY I KORONKI, SZPISZCIE W KSIĘGI DLA POTOMNYCH ŚCIEGI I PRZEPISY ABY MIAŁ KTO ZACHOWAĆ TRADYCJĘ.

PRZYBYWAJCIE ZA ROK KONIECZNIE !

TAK DE FACTO: TERAZ EWIDENTNIE NIKT GŁODNY W KRAJU NIE CHODZI, KAŻDY WĘCIOŁ PEŁNY BO ZDROWO I SMACZNIE ODŻYWIONY.

~przypadki

Piekna impreza ukazująca smaczne i zdrowe wyroby Kół Gospodyń Wiejskich. I jeden totalny absurd imprezy Zupy w proszku znanego producenta na półce za kucharzami w Strefie Kulinarnej ! Sadzicie ze takie produkty powinny sie znalezc na tej imprezie? Totalna żenada !

~Ala

Pięknie, kolorowo i smacznie umiech

~Adam

Zenon ma rację baranki boże z PiS.
Chleb i cebulę trzeba mieć za co kupić a szczaw i mirabelki rosną dziko i za darmo.

~Karolek

Fajna była ta loteria kucharka umiech

~babunia mloda

Piekna impreza, za platwusow nie do pomyslenia.
Oni by nam szczaw i mirabelki dali a stary cap erdees by kozim mlekiem polewał.

~bjorg

Zenon a kogo obchodzą twoje ekonomiczne wynurzenia tutaj

~Zenon

Ceny które wykańczają Polaków to nie polityka tępy zwolenniku PiS a fakty.

~Joa

Było przepięknie. Oby to była już tradycja naszego miasta

~no pis-po

zenon, jakim trzeba byc zyebem zeby o północy pod materiałem o kuchni walić politykę... co za troll

~hmm...

Na czwartym zdjęciu od końca jest taki gość co piłkę połknął umiech

~jasio

fajne te zony i pirogi

~Zenon

Chleb z cebulą i wędlina od święta taki los czeka Polaków po podwyżkach cen w tym roku i następnym o czym PiS nie podaje do wiadomości uczciwych informacji.
Życzę 100% inflacji może głąby z PiS zmądrzejecie.

~Mieszkanka

Cóż za pyszności na stołach