Arie operowe i operetkowe w koncercie „Muzyka pod księżycem”

Image

W sobotni wieczór na deskach atrium Spółdzielczego Domu Kultury, odbył się koncert Renaty Johnson- Wojtowicz, przy akompaniamencie Marcina Kasprzyka. Wydarzenie to wpisuje się w cykl sierpniowych koncertów „Muzyka pod księżycem”.

Renata Johnson- Wojtowicz ukończyła studia na wydziale Wokalno- instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Macieja Bartczaka, uczestniczyła także w licznych kursach mistrzowskich, prowadzonych przez Jadwigę Romańską, Helenę Łazarską, Ingrid Kremling- Domański, Gabrielę Munari, czy Dariusza Grabowskiego. Już w czasie studiów rozpoczęła współpracę z Operą Śląską, a także występowała za granicą. Artystka z powodzeniem śpiewała w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Holandii, Szwecji i Norwegii oraz na licznych festiwalach muzycznych w Polsce. Ważnym wydarzeniem w karierze wokalnej Renaty Johnson- Wojtowicz był udział w inscenizacji Carmen Bizeta z Małgorzatą Walewską w partii tytułowej, w Teatrze Muzycznym w Gliwicach, za który otrzymała nagrodę „Złotej Maski” w kategorii Spektakl Roku (2005).

Na kolejne koncerty z cyklu „Muzyka pod księżycem” zapraszamy w kolejne soboty sierpnia. Będzie można posłuchać muzyki rozrywkowej, piosenek ludowych, kresowych i ukraińskich.

13 sierpnia zaprezentuje się Chór Lasowiacki Miejskiego Domu Kultury. Tydzień później, 20 sierpnia zaplanowano koncert wokalistów ze Studia Wokalnego „VIVO” Spółdzielczego Domu Kultury.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~RST

Piękna kobiet.