Modne Podkarpacie: Moda
i Architektura

Image

Czy Podkarpacie jest modowo zacofane, czy modne i na czasie? Czy potrafimy się ubrać i nadążamy za światowymi trendami? Co ma wspólnego moda z architekturą?

6 sierpnia w Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego, w ramach Nadwiślańskiego Fashion Week, odbyła się debata „Modne Podkarpacie: Moda i Architektura”. Wzięli w niej udział specjaliści, znawcy tematu. Spotkanie poprowadziła Dyrektor Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli Aneta Garanty.

Podczas spotkania rozmawiano o wzajemnym przenikaniu się mody i architektury, wspólnych inspiracjach, aktualnych trendach. W debacie wzięli udział: dr Maria Molenda, Michał Zaczyński, Jarosław Szado, Anna Lebet- Minakowska.

- Większość projektantów mody, z którymi współpracuję i których znam, z wykształcenia jest architektami. Sama jestem architektem wnętrz. Dla mnie od zawsze architektura i moda to sztuki piękne, które się wzajemnie przenikają, które dają taką cudowną satysfakcję. Widząc je razem, tak spójnie tutaj ukazane, w tych pięknych modernistycznych okolicznościach wierzę, że te kolekcje pięknie zagrają tutaj, w Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego- mówi projektantka mody Ewa Zbaraszewska.

Podczas tego wydarzenia została zrealizowana sesja zdjęciowa, której celem była prezentacja mody inspirowanej kulturą regionu na tle architektury w stylu art déco. Ponadto odbył się pokaz mody. Na wybiegu zobaczyliśmy kolekcje Kovalowe, Ewy Zbaraszewskiej i Justyny Wesołowskiej. Stroje zachwyciły kolorytem i krojem.

- Moda to są trendy, a trendy się zmieniają. Tak jak obserwowaliśmy, w sklepach było bardzo dużo koloru. Za chwilę znowu wrócimy do szarości, do czerni, bo to tak wygląda, że się skacze. Przemysł musi czymś zaskakiwać. To, co na pewno jest charakterystyczne dla naszych czasów, to to, że wszystko jest modne. Doczekaliśmy takich czasów, że lata 20- te łączą się z latami 60- tymi, z latami 90- tymi. Trzeba tylko wiedzieć jak to łączyć. Każdy może się ubrać w obecnych czasach modnie- mówi stylista Jarosław Szado.

Sobotnią imprezę uświetnił akcent muzyczny w wykonaniu Pawła Barana, pianisty pochodzącego z Niska, zdobywcy wielu nagród, laureata międzynarodowych konkursów muzycznych.

Materiał video

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~odp do ~siwy

~siwy - na przyszłość: zapewne budynek ma limit osób, ktore moze wpuscic
więc lepiej poznaj fakty przed napisaniem przynajmniej kolejnego komentarza

~siwy

uwaga dla organizatorów na przyszłość: nie organizować takiego czegoś w tak małej powierzchni. widownia prawa lub lewa nie widziała całego przejscia modelek. lepiej zorganizować to na dworze lub większej sali. a i jedna z organizatorek powiedziała ochronie: nie wpuszczamy nikogo więcej..... bez komentarza