Maszerujemy z kijkami 35+

Image

Już po raz trzeci w Stalowej Woli odbyła się akcja społeczna „Maszerujemy z kijkami 35+”. I tym razem nie brakowało chętnych, którzy chcieli rozpocząć swoją przygodę z Nordic Walking.

Nordic Walking to forma aktywności fizycznej, która wzmacnia mięśnie całego ciała, jak również pozwala na zrzucenie zbędnych kilogramów. To oczywiście też fajny sposób na spędzenie wolnego czasu i poprawę kondycji, a co za tym idzie, podreperowanie zdrowia.

- Warto uprawiać Nordic Walking, ponieważ tak jak każdy sport, redukuje stres, wzmacnia układ mięśniowy, poprawia sylwetkę i odciąża stawy. Ustawienie kijków ma duże znaczenie, powinien być kąt prosty pomiędzy zgięciem w stawie łokciowym. Możemy go zwiększać lub zmniejszać w zależności od stopnia zaawansowania. Najczęstszym błędem, jaki wykonują ludzie jest brak naprzemiennego ruchu rąk i nóg, idą równo ręce i nogi, i to jest najczęstszy błąd. Zawsze osobom początkującym mówię, że idziemy tak, jak jest w zwykłym chodzie, a później dodajemy ruch wbijania kijków i wówczas już idzie łatwo, prosto i przyjemnie- mówi Aleksandra Trygar z Fabryki Zdrowia.

W tym roku do udziału w imprezie zostali zaproszeni nie tylko seniorzy (50+), tak jak to było w pierwszej i drugiej edycji. Zapisać mogły się osoby już od 35 roku życia.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe upominki, w tym: poradnik Nordic Walking, komplet kijków, wodę jak również inne niespodzianki, które przygotowała europoseł Elżbieta Łukaciejewska i Fabryka Zdrowia.

Organizatorem akcji był jak zawsze radny Dariusz Przytuła, który na swoje barki wziął wszystkie koszty związane z organizacją imprezy.

- W 2019 roku, kiedy zostałem radnym Rady Miejskiej w Stalowej Woli, postanowiłem coś zrobić dla mieszkańców, którzy wybrali mnie na swojego radnego z miasta gdzie mieszkam, funkcjonuję, żyję i pracuję. Co roku organizuję imprezę dla 50 mieszkańców. Oprócz tego, że zgłaszam różne inicjatywy na sesji Rady Miasta i interesuję się sprawami mieszkańców, którzy zgłaszają mi swoje problemy, również organizuję tę imprezę, która integruje mieszkańców naszej wspólnoty, nie tylko mojego osiedla gdzie mieszkam, osiedla Centralnego- mówi radny Dariusz Przytuła.

W środę i czwartek o godz. 18:00 na terenie nadsańskich błoni będzie można wziąć udział w marszu z kijkami, który poprowadzi radny Dariusz Przytuła. Wszyscy ci, którzy otrzymali kijki w latach ubiegłych, a także ci, którzy lubią takie spacery i z kijków korzystają regularnie, mogą się włączyć do zabawy. Pogoda ma dopisać, nie będzie już upałów, a więc warto wybrać się trochę poruszać. Będziecie?

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~Nina

Kiedy jeszcze taki spacerek

~Wilk

Pewni radni mogliby się nauczyć już odmaszerować z polityki i zająć się sportem dla zdrowia. Ich czas minął.

~siwy

fajnie że są inicjatywy fajnego spędzenia czasu. szkoda że w pracy byłem, nie można w niedziele zorganizować?