Ta ścieżka będzie, czy jej nie będzie?

Image

Mieszkańcy ulicy Wyszyńskiego, podczas konsultacji społecznych, wyrazili się jasno: nie chcą ścieżek rowerowych wzdłuż ciągów pieszych, ponieważ te weszłyby w pas zieleni ograniczając znacznie trawniki. Tymczasem sprawa nie jest ani prosta, ani ostatecznie przesądzona.

Sieć ścieżek rowerowych znajduje się już w całym mieście. Dzięki temu, że ciągi te się łączą, rowerzyści, a tych jest w Stalowej Woli naprawdę bardzo wielu, mogą bez schodzenia ze swoich jednośladów przemieszczać się sprawnie z jednego krańca Stalowej Woli na drugi. Bez wątpienia przydałaby się taka ścieżka rowerowa jeszcze na ulicy Wyszyńskiego. I to nie tylko dlatego, że mieści się przy tej drodze podstawówka, do której dojeżdża rowerem wielu uczniów, ale też dlatego, że właśnie tamtą ulicą każdego dnia jadą tłumy do przychodni, gdzie przyjmuje wielu specjalistów, i do szpitala, i na na pumptrack, i na korty tenisowe, i do nowo otwartego Parku Zimnej Wody.

Stalowowolscy rowerzyści niezrzeszeni i zrzeszeni w różnego rodzaju stowarzyszeniach domagają się wręcz by na Wyszyńskiego, gdzie będzie przeprowadzony remont, pojawiła się ścieżka rowerowa. Obecnie jedynym rozwiązaniem jest podróżowanie wąską, ruchliwą ulicą, bo przecież nie można jeździć po chodniku, gdzie spaceruje wiele osób i o kolizję nietrudno. Bez ciągu rowerowego z kolei na wypadek narażeni są rowerzyści. Ta ścieżka jest więc wręcz konieczna. O tym, że ta ścieżka bardzo by się przydała mówił podczas sesji Rady Miasta Łukasz Durek przypominając, że to nie tylko jego głos, ale wielu cyklistów.

Temat zna prezydent Stalowej Woli. I póki co, jak mówi, można jeszcze wprowadzić zmiany, tyle tylko, że chcąc zachować zieleń, nie da się „upchnąć” jeszcze ciągu rowerowego od strony bloków. Jedynym rozwiązaniem mogłoby być przekształcenie chodnika po stronie szkoły w ścieżkę pieszo- rowerową.

- Były propozycje dotyczące drogi pieszo- rowerowej. Tam jest kwestia trudności zmieszczenia tej infrastruktury w rozdzielonych pasach tak, aby oszczędzić zieleń. I to jest kwestią taką fundamentalną dla mieszkańców, ale i myślę, że również dla państwa radnych aby w tym projekcie zdecydowanie ochronić zieleń. Sprawa jest dyskutowana, projektanci te sprawy mają zgłoszone i pewnie będą dokonywać analizy- powiedział na sesji Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~abc

Uparli sie na te ulice zeby ja zepsuc. Jak nie parkingi i bez sensu ulica dwukierunkowa to teraz równie tam potrzebne ścieżki rowerowe. Brawo mieszkancy! Nie dawac sie.

~Qwerty

Zlikwidować parkingi wzdłuż drogi i nic nie będzie trzeba przebudowywać

~Moherowyninja

Zamknąć te ulice dla ruchu samochodowego!

~www

Odblask 100% racji. A na dodatek ścieżki rowerowe są tworzone kosztem chodnika, przez co w naszym mieście, w centrum chodnik ma taką szerokość jak w Pysznicy czy na innych wioskach. Nie da się normalnie iść z rodziną, czy ze znajomymi bo sie nie mieścisz. Już wystarczy że idą dwie osoby obok siebie to się nie miną. w centrum miasta. Wystarczy popatrzeć jak to jest robione w innych miastach. Nie mówie już nawet o miastach typu Gdańsk, Gdynia, czy Kraków gdzie od lat się tak nie projektuje infrastruktury rowerowej. Już w Mielcu czy w Biłgoraju potrafili pójść po rozum do głowy, a u nas dalej to samo. Byle zepchnąć rowerzystów z ulicy żeby samochody miały wygodnie. A reszta... nikogo to nie obchodzi.

~Odblask

Nie żadnych problemów, by cykliści jeździli drogą. Jest ona jednokierunkowa, o małym dystansie, z bardzo ograniczoną prędkością. Wbijanie na siłę w tę wąską przestrzeń przyczyni się do pogorszenia bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. I jedni i drudzy nie lubią sąsiedztwa dróg przeznaczonych tylko i wyłącznie dla siebie. Piesi z reguły nie zauważają, iż dany ciąg jest nie dla nich i korzystają dowolnie z wolnej przestrzeni. Problem rozdmuchany zupełnie bez sensu. Nie dla ścieżki rowerowej na il. Wyszyńskiego!

~Mieszkaniec

" O tym, że ta ścieżka bardzo by się przydała mówił podczas sesji Rady Miasta Łukasz Durek przypominając, że to nie tylko jego głos, ale wielu cyklistów."
Ciekawe czy w tym wypadku LGBT to ideologia czy tylko ludzie ( człowiek - cyklista )?
Podobno Miłość nie wybiera.

~emeryt

Kolejny beton zamiast drzew ,dosc tego wycinania.

~Taka Prawda

Jest na tyle miejsca że ścieżka się zmieści ,zieleń zostanie tylko trzeba dobrze to zaplanować .

~mieszkaniec

nie słuchać oszołomów z wyszyńskiego

~Mieszkaniec

S. Sobie-raj kupiony przez PiS stołkiem radnego i przewodniczącego RM wybrał się z oszołomstwem w podróż służbową do Chin. Jako podatnicy zapłaciliśmy za niego i za resztę partyjnych turystów. Pytanie - jaki pożytek mielismy z ich wycieczki?

rodzynek

Tam powinna być droga z pierwszeństwem dla rowerów . Taka ścieżka rowerowa gdzie może wjechać samochód i po sprawie.

~Darqu

Nie jestem żadnym emerytem, ale żadnych ścieżek kosztem zieleni, ja tam mieszkam i się nie zgadzam, jak ci nie pasuje jedzij na około tym swoim składakiem.

~siwy

pewnie mohery się nie zgadzali bo to zacofane. lepiej niech się wezma za problem z cenami w sklepach. to ich nie obchodzi?

~Rowerzysta

I gratuluję mieszkańcom że nie dają sobie zrobić z osiedla betoniarni a z uliczki osiedlowej drogi przelotowej. Na Staszica się nie postawili i mają teraz patelnie urokliwa jak parking przy Tesco

~Rowerzysta

Często jeżdżę tamtędy rowerem właśnie dlatego że tam tej ścieżki przy chodniku nie ma. Jak jadę przez miasto to koło ronda zjeżdżam na osiedlowa dróżkę i jadę nią obok stokrotki/centrum 4 az pod kościół i dalej Wyszyńskiego właśnie. Jadę sobie spokojnie 30 km/h i częściej to ja zwalniam przed autami niż one przede mną. Ta osiedlowa droga nie jest ani ruchliwa ani szybka. Scieżka rowerowa to powinny być dwa czerwone pasy przy poboczach, a jak nie ma na nią miejsca to nie powinno być jej wcale.

~Ania

Staruchy do lasu mieszkać jak im mało zieleni... Ścieżka ma być

~bynio

sciezka rowerowa tam musi byc

~Ndbv

Robic ścieżkę i tyle w temacie. Na calym miescie sa i tu tez maja być a jak im nie pasuje to niech po innych nie jeżdżą.

~ekolog

Do cvb, masz to zagwarantowane jak pies budę , że tam będą namalowane ścieżki rowerowe bo wiele osób tam jeździ rowerem choćby na cmentarz czy do KAUFLANDU. Do końca tego miesiąca ta rewitalizacja będzie gotowa a ty oceniasz projekt przed skończeniem. Nie każda ścieżka rowerowa musi być innego koloru czy asfaltowa.

~Cvb

Na Ofiar Katynia robią remont tylko ja się pytam po co? Dla plebana? - bo nic innego nie przychodzi mi na myśl, miejsce jest ścieżek rowerowych - brak. Jak można wydawać - marnotrawić tak publiczne pieniądze - i dalej tym rowerem trzeba będzie skakać, i pretensje że rowerzyści nie jeżdżą rowerem przepisowo - jedz np. Ofiar Katynia - w stronę Sezamu - od Kościoła brak infrastruktury rowerowej, w drugą stronę od cmentarza w stronę Jubilatu też porażka. Jak w ogóle można było podpisać się pod takim projektem - wymieniono dobre na nowe i tyle w temacie. A ktoś odpowiedzialny za tą inwestycjeludzi którzy poruszają się rowerami ma daleko w . u. i. .

~przypadki

Nie będzie ścieżki dla rowerów ludzie będą jeździć po chodniku

~Janusz....

Ma być ścieżka dla rowerów.... Dewoty niech idą do lasu mieszkać