Bartłomiej Zając złożył rezygnację
z funkcji Prezesa Zarządu HSW

Image

Bartłomiej Zając złożył rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Huty Stalowa Wola.

21 grudnia 2018 roku Rada Nadzorcza HSW S.A. rozstrzygnęła konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu, Dyrektora Generalnego Huty Stalowa Wola S.A., powołując na to stanowisko Bartłomieja Zająca. Od lipca 2016 r. Zając był członkiem Zarządu Huty Stalowa Wola S.A.

Decyzję o rezygnacji podjął samodzielnie. Powód nie został podany. Informację potwierdza PGZ.

- Prawda jest, że pan Bartłomiej Zając złożył rezygnację z dotychczas zajmowanego stanowiska. To jest jego własna decyzja. Jak powiedział zresztą, zakończył swoją misję w Hucie Stalowa Wola. To jest jego autonomiczna decyzja, do której, jak wiadomo, każdy ma prawo w dowolnym momencie- mówi Jacek Matuszak, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Spekulacje są różne. Opozycja uważa, że powodem mogły być zawirowania w temacie zamówień na potrzeby polskiej armii (w tym Kraba), a także głośna sprawa zakupu uzbrojenia z Korei. Póki co nie ma zastępcy prezesa. Rada Nadzorcza wyznaczy osobę pełniącą obowiązki w drodze konkursu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Taki tam

Przykład PiS owskiego męża, dobrego chzescijanina( pewnie już po rozwodzie?)no i ojca nie jednego dziecka.Szczesc Boże na nowa drogę życia chłopaczku !

~Taki tam

Przykład PiS owskiego męża, dobrego chzescijanina( pewnie już po rozwodzie?)no i ojca nie jednego dziecka.Szczesc Boże na nowa drogę życia chłopaczku !

~Apap

Mieto2 ale takich rzeczy chyba jest więcej?

~Mieto2

RADA NADZORCZA Jelcz .
Ludwika Płoskoń .
Wiceprzewodniczący- dane że strony - i wszystko jasne ???

~Czarodziej

O co chodzi z tymi roman.sami w HSW?

~zibi

Kop , dymi ci czacha ?

~Jan

Podobno obowiązki pełni Pan Szwedo

~MIETO

Podziękowania należą się również niejakiej Pani Ludwice. Dzięki wspomnianej osobie prezesura Pana Prezesa miała zapewne większy smaczek. Kwiaty dla Pani Ludwiczki. HSW pamięta!

~byłyHutas

Pracowałem w HSW za nieboszczki partii, Solidaruchów-styropianiarzy, SLDowców i POwców. Jednak z takimi rozmiarami nepotyzmu partyjnego i rodzinnego, kolesiostwa i bezczelnej bezkarności zarządzających za PiS się nigdy nie spotkałem. Bezczelnie wykorzystywał to Zając (Zet)- co już go nie ma. Były prezes HSW K.Trofiniak pewno też kierował się nepotyzmem przy wyborze współpracowników ale w odróżnieniu od Zająca nie krył "swoich" jeśli okazali się organizacyjnymi niedołęgami. Wywalał ich na zbity pysk, niestety niedołęgi wróciły za Zająca (Zed). Wtedy było zdrowe podejście do ludzi efektywnych. Mimo nerwowej atmosfery miło wspominam czasy Trofiniaka- była w tedy w HSW nadzieja na przyszłość. Pomylił się promując Z(ed)a.
ale ... Who's Zed? Zed's dead, baby. Zed's dead.

Saint

A najlepszy jest tekst "decyzję podjął samodzielnie" ????

~Aaa

Zaprosić księdza i wiernych baranów sory owce z chorągwiami ,pamiętam jak łopotały w latach 90ych

Saint

~ByłyHutas

100% racji.
Wszystko się zgadzało dopóty pociotków przytulał (ostatnio Stasiu, Kaczmarek, żona Gardego itd.) to i on miał immunitet.
Ciekawe co teraz zrobią Ludwiczka, Lepianki, Chudziki i inne takie ludziki...

~MoKa

”Polacy staną się tanią siłą roboczą dla zakładów stanowiących własność obcego kapitału” bo są zarządzani przez nieudolnych karierowiczów. Czy ktoś tam wcześniej tego nie opisał na przykładzie HSW?

~Ka-Sandra

MON podpisując umowę na dostawę sprzętu wojskowego dla WP bez ogłoszenia przetargu wbiło gwóźdź do trumny likwidujący HSW, Autosan. Jelcza i inne kooperujące podmioty.Brawo Wy brawo PiS. Jak obłudny i zdradziecki jest premier ze swoją świtą ministrów twierdząc jeszcze kilka tygodni temu jaki to dobry sprzęt produkowany jest w hucie , o wsparciu i pomocy w rozwój Borsuka. Kolejne spółki Skarbu Państwa, polskie zakłady do likwidacji. Polacy staną się tanią siłą roboczą dla zakładów stanowiących własność obcego kapitału. Tak obecny rząd dba o polski przemysł, rolnictwo. służbę zdrowia itd. Polacy czy o takim kraju marzyliście.

~Gajowy

Zając uciekł przed lufą myśliwego. Albo spylasz. Albo odstrzał. Wybieraj.

~kop

Za niedlugo pisowca bedzie mozna zobaczyc tylko w kryminale.Tak mi dopomoz Bog

~Olek

Sobieraj będzie już w niedługim czasie spalony. Wspomnicie moje słowa.

~Brajan

Adamczyk po maturze jest ministrem , to Stasiek może być prezesem . Nikoś był premierem ,a elektryk Prezydentem

~Wielgas

HSW - jak to jest możliwe, że to jeszcze istnieje. Jeżeli ludziom tam pracującym zdaje się, że są takimi fachowcami, to chyba po zwolnieniu nie będą mieli problemu z nową pracą, lub z własną działalnością.

~Wielgas

HSW - jak to jest możliwe, że to jeszcze istnieje. Jeżeli ludziom tam pracującym zdaje się, że są takimi fachowcami, to chyba po zwolnieniu nie będą mieli problemu z nową pracą, lub z własną działalnością.

~Wielgas

HSW - jak to jest możliwe, że to jeszcze istnieje. Jeżeli ludziom tam pracującym zdaje się, że są takimi fachowcami, to chyba po zwolnieniu nie będą mieli problemu z nową pracą, lub z własną działalnością.

~Borowik

Tak cała prawda. Pracuje tam jeszcze taka mała farbowana dziewczyna. Jezu jakie dno.

~mateusz

~były Hutas. Brawo za merytoryczny tekst.

~byłyHutas

I PO ZAJĄCU - hucianym szkodniku. Zając jako członek zarządu i dyr. rozwoju pod Cichockim osobiście i rękami Szwedo oraz gamoni rozwalił proces wdrażania produkcji podwozi czego efektem były pierwsze ponadplanowe zakupy w Korei i kolejne dostawy.
MILIONY POLSKIEGO PODATNIKA zasiliły przemysł koreański bo zarządzający w HSW gamonie nie potrafili opanować produkcji. Od marca 2020 PiSiory (nazdzów właścicielski HSW) o wszystkim tym wiedzą. Niestety nic nie zrobili. Zając miał immunitet pisowski bo przyjmuje do pracy każdego kogo PiS wyznaczy. Pozdrawiam wszystkich w tym Sobieraja wraz z małżonką i panią od Kuchcińskiego. Niestety Zajaca załatwiło wyłącznie jego przerośnięte ego i poczucie bezkarności.
W HSW wymagana jest drastyczna zmiana, usuniecie zającowej ośmiornicy i wprowadzenie menadżerów potrafiących zarządzać produkcją w miejsce tych bez wykształcenia, pociotków żony prezesa sepleniących bez zrozumienia, pasywnych i zastraszonych acz oddanych gamoni, panie po butikach i fitness clubach czy przechodnie panienki po prezesach. Tacy ludzie HSW nie naprawią.
Nie ma się co dziwić MON, że zdecydował się na zakupy w Hanwha. To co przeraza to fakt, że nadzór właścicielski HSW - Rada Nadzorcza, PGZ, Ministerstwo Aktywów – nic nie zrobiły z tą bandą mając pełne informacje n/t nadużyć w HSW i wątków korupcyjnych. Bardzo rozszerzony ten pisowski immunitet. Zająca nie trzeba zwolnić tylko osądzić.
Pozwiecie mnie za ten wpis? Czekam.

~Robol

Sobieraj jest wszędzie po znajomościach nie tylko tam

~Belzebub

A sprawdzającym będzie Ziobro zero buhaha

~Jakinia

Ten zakład powinien być już dawno sprawdzony pod względem zatrudnionych tam ludzi w biurach. Pracuje tam 80 procent ludzi po znajomościach i z kompleksem wyższości.

~Jakinia

Ten zakład powinien być już dawno sprawdzony pod względem zatrudnionych tam ludzi w biurach. Pracuje tam 80 procent ludzi po znajomościach i z kompleksem wyższości.

~Obywatel

HSW , to już w pewnym sensie nadużycie marki , która się kojarzyła z potężnym zakładem o kilku dynamicznych profilach produkcyjnych. Co dziś. Niespełna tysieczna zaloga , w tym połowa to nieprodukcyjna zbieranina udająca że coś konstruują, coś organizują, nad czymś czuwają. Park maszynowy zakupiony za rządów prezesów przed pisowskich nie do końca wykorzystywany. Obecna produkcja to głównie montowanie zakupów. Ale obecnie na horyzoncie widać widmo upadku. Ciekawe kto później to posprząta . Pewnie związkowcy z solidarności.

~Koper

Jak widzę naszego przewodniczącego na ulicy to odwracam głowę w drugą stronę pcha się wszędzie i za wszelką cenę Maturzysta haaa